۳ تصمیمی که در لحظه موفقیت یا عدم موفقیت شما را مشخص می کنند!

موفقیت در زندگی

مهم ترین و پر رنگ ترین چیزی که آینده مار امشخص می کند تصمیماتی است که امروز می گیریم. ما در تصمیم گیری قدرت انتخاب داریم و با گرفتن همین تصمیمات موفقیت یا عدم موفقیت خودمان را رقم می زنیم. بیشتر تصمیمات ما در مورد واکنش نشان دادن به شرایطی است که در بیرون داریم. مثلا؛ ممکن است در پاسخ به مشتری حرفی برنیم که باعث خرید یا عدم خرید او شود و در نتیجه ممکن است با از دست دادن این مشتری یا به دست آوردنش تغییراتی در زندگی ما ایجاد شود.

اما 3 تصمیمی که ما هرلحظه در حال فکر کردن روی آن ها هستیم و ناچار به گرفتن این تصمیمات هستیم، مسیر زندگی ما را مشخص خواهند کرد. در ادامه با این 3 تصمیم سرنوشت ساز و اجتناب ناپذیر آشنا خواهیم شد.

1- تصمیم می گیریم که روی چه چیزی تمرکز کنیم؟

اساسا قدرت تمرکز بالاترین قدرتی است که انسان داشته است. تمام مسایل انسان تنها با تمرک است که حل شده و خواهند شد وقتی روی مساله ای تمرکز می کنید گویا تمام نیروهای داخلی و خارجی را بسیج می کنید تا آن مساله حل شود.
وقتی به ذهنتان بفهمانید که دقیقا به دنبال چه چیزی هستید، به دنبالش خواهد گشت و چیزهای مرتبط را نشانتان خواهد داد.
دقت کرده اید وقتی به دنبال ماشین خاصی هستید در خیابان آن مدل ماشین را بیشتر می بینید؟ این چشم شما نیست که می بینید، چشم ما همیشه می بیند! اما مغز ماست که ما را متوجه چیزهایی که رویشان تمرکز داریم می کند.

از دست ندهید :   تصویر سازی در ذهن ، راز همیشگی موفقیت!

ثروتمندان فرصت های کسب ثروت را می بینند در حالی که فقرا فقط متوجه خطرات و فرصت هایی می شوند که کمک می کند تا پولشان را از دست بدهند!  این مغز آن هاست که انتخاب می کند تا متوجه چه چیزهایی شوند. در یک دنیا و فضای یکسان، یک فرد ثروتمند موقعیت های کسب بیشتر ثروت و موفقیت را می بیند و فرد فقیر با اینکه همان تصاویر از جلوی چشمانش می گذرند، فقط متوجه راه هایی می شود که به از دست دادن ثروت ختم می شوند.

ذهن ما انتخاب می کند توجهمان به چه چیزهایی جلب شود. روی نکات مثبت تمرکز کنید تا ذهنتان فقط نکات و اتفاقات مثبت را نشانتان دهد.

2- تصمیم می گیریم که اتفاقات برای ما چه معنایی داشته باشند!

اتفاقات در اصل بی معنا هستند و این برداشت ماست که به آن ها معنا می دهد. یک بیماری لا علاج می تواند برداشتی برای شخصی داشته باشد که منجر به نا امیدی و فوت او شود و می تواند برای فرد دیگری آن چنان انگیزه و امید ایحاد کند تا علاج آن را بیابد یا حتی مرکزی برای رسیدگی به اشخاصی که با مساله مشابه دست به گریبانند ایجاد کند.

از دست ندهید :   رابطه اعتماد با کامیابی، انرژی و شادی چیست؟

این ما هستیم که مسایل را ترجمه می کنیم. انتقاد کردن می تواند برای ما موجب خشم و نفرت شود جون در ذهنمان انتقاد یعنی اینکه طرف مقابل من را دوست ندارد و همچنین می تواند موجب شادی ما شود چرا که وقتی از ما انتقاد می کنند یعنی به ما توجه کرده اند. این تفسیر ماست که وقایع بیرونی را مبت یا منفی می کند.

3- تصمیم می گیریم که چکونه به اتفاقات بیرونی واکنش نشان دهیم!

دقیقا واکنش ما تعریف کننده واکنش طرف قابل ماست. این واکنش ماست که مشخص می کند سرانجام چه نتیجه ای به دست خواهیم آورد و به کدام جهت خواهیم رفت. واکنش ما یعنی تصمیمی که در لحظه می گیریم و در لحظات تصمیم کیری است که سرنوشت ما مشخص می شود. درست تصمیم بگیریم!

فردی در حق شما بدی انجام می دهد. در این لحظه 2 انتخاب دارید. او را فراموش کنید ویا اینکه تلاش کنید از او انتقام بگیرید. هر یک از این 2 انتخاب به تصمیمات مختلف و در نتیجه اعمال مختلف و سرنوشت های مختلفی ختم می شوند.

از دست ندهید :   آیا روشنفکر هستید؟

شما می توانید هر چه می خواهید در این دنیا به دست آورید. اگر انتقام می خواهید دنیا به شما خواهد داد.. اما می توانید به جای آن رفاه و خوشبختی و ثروت و سلامتی و فراوانی نیز بخواهید! در غیر این صورت در انتهای زندگی متوجه خواهید شد که دیگران از دنیا تمام چیزهای خوب و لذت بخش را گرفته اند و شما بعد از سال ها تلاش تنها چوبی در دست دارید که آن را بر سر کسی که می خواستید از او انتقام بگیرید کوبیده اید.

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 3 میانگین امتیاز: 3.7]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *