۳ سوال ضروری برای موفقیت در حل هر مساله ای!

موفقیت در حل هر مساله

معمولا سخت ترین مسایل و مشکلات زندگی راه حل های بسیار ساده ای دارند. اگر فکر می کنید فقط شما هستید که در زندگی مساله یا مشکل دارید، پیشنهاد می کنم از روی ظاهر زندگی دیگران را قضاوت نکنید. همه انسان ها در زندگی خود با مسایلی رو به رو هستند و اساس زندگی بر حل این مسایل یادگیری و پیشرفت بنا شده است. انسان های بزرگ با مسایل بسیار بزرگ تری روبرو هستند و انسان های کوچک با مسایل خرد. اما همه درگیر چالش های زندگی هستند. پس حالا که از داشتن مساله در زندگی گریزی نیست، باهم بیاموزیم که چگونه می توان از سدِ هر مساله ای در زندگی با تنها 3 سوال ساده عبور کرد:

1- چه کاری می توانم انجام دهم؟

من چه کاری در این شرایط می توانم بکنم؟ کافی است این سوال ساده را از خود بپرسیم. سوال کردن ذهن را درگیر مساله می کند و هن ما تمام تلاش خود را می کند تا با مرور سوژه های ذهنی و تجربیات پیشین، پاسخی برای این مساله پیدا کند. کافی است به اندازه کافی ذهنتان درگیر مساله باشد. معمولا در سکوت و تنهایی، پاسخ های لازم، بهتر به ذهنتان خطور می کنند.

از دست ندهید :   7 راز موفقیت در زندگی زناشویی

2- چه چیزی می توانم بخوانم؟

اگر مطالعه نکنید یا کم مطالعه کنید، بهای زیادی را باید برای موفقیت در زندگی بپردازید. دوست دارید از تجربیات و دانسته های بهترین و موفق ترین افراد دنیا استفاده کنید؟ دوست دارید کسی مانند برایان تریسی یا تونی رابینز را در منزلتان داشته باشید؟ آن هم با بهای بسیار ناچیز؟
تونی رابینز برای هر 1 روز کوچینگ فردی، 1 میلیون دلار دیافت می کند. می توانید با 30 هزار تومان یکی از کتاب های او را تهیه کنید و از دانش او استفاده کنید.
از خودتان بپرسید در کدام کتاب یا کتاب ها می توانم راه حل مساله ام را بیابم. مطالعه کتاب را فقط به زمان بحران محدود نکنید. سعی کنید تا هرروز مقدار معینی مطالعه داشته باشید. فراموش نکنید که تفاوت های کوچک نتایج عظیم به بار می آورند. شما می توانید با روزی 1 ساعت مطالعه در انتهای سال به اندازه یک مدرک لیسانس در یک حوزه تخصصی اطلاعات داشته باشید. این 1 ساعت می تواند زمان مرده ی شما مانند رمانی که در مسیر رفت و برگشت به محل کارتان هستید باشد. همچنین می توانید از کتاب های صوتی نیز استفاده کنید.

از دست ندهید :   چگونه استعداد های خود را پرورش دهیم؟

3- از چه کسی بپرسم؟

هر چیزی که بخواهید به آن برسید، یا قبلا کسی آن را انجام داده است و یا می تواند راه رسیدن به آن را برای شما بسیار کوتاه کند. در درجه اول روابط مفید و مثبت بسازید. اطرافیان شما در زندگی شما بسیار موثر هستند. فراموش نکنید که شما میانگین 5 نفری هستید که بیشترین زمان را با آن ها می گذرانید. فقط و فقط با عوض کردن اطرافیانتان می توانید مسیر زندگی خود را عوض کنید. اگر از درآمدتان راضی نیستید، به درآمد 5 نفری که بیشترین ارتباط را با آن ها دارید توجه کنید. می بینید که از میانگین درآمدی آن ها بیشتر نیست.

از دست ندهید :   چگونه انسان خوشبختی باشیم؟

روابط مثبت در زمان حل مساله به شما کمک بسیاری خواهند کرد. اما به یاد داشته باشید که زندگی یک جاده دو طرفه است. همانطور که دیگران به شما کمک می کنند تا به خواسته هایتان برسید، شما هم به آن ها کمک کنید تا به خواسته هایشان برسند. رابطه ای که در آن منفعت طرف مقابل در نظر گرفته نشود به زودی از هم خواهد پاچید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 1 میانگین امتیاز: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *