۳ جمله فوق العاده متحول کننده برای موفقیت در زندگی و کار

موفقیت در زندگی و کار

تلاش می کنم تا ذهنم عادت کند هر روز چیز جدیدی بیاموزد و از آن استفاده کنم. در طول امروز 3 جمله فوق العاده متحول کننده را به صورت تصادفی مطالعه و بررسی کردم و بار دیگر به این حقیقت رسیدم که موفقیت در هر چیزی چه زندگی و چه کسب و کار ساده و در عین حال دشوار است! ساده است اگر بدانیم و تصمیم بگیریم و به تصمیممان پایبند باشیم و دشوار است اگر ندانیم و تصمیمی نگیریم!

1- ما مساله ای در زندگی نداریم، بلکه تصمیم هایی داریم که باید گرفته شوند!

واقعیتش خاطرم نیست این جمله از چه کسی بود اما به نظرم بسیار جمله ی پر مغزی آمد. اساسا فکر می کنیم که در زندگی مساله داریم. افرادی که مسئولیت زندگی شان را پذیرفته اند و به قول جیم ران وارد دوران بزرگ سالی شده اند، به دنبال راه حل این مسایل هستند تا خودشان بتوانند از عهده حل آن ها برآیند و بعضی دیگر که در دوران کودکی گیر کرده اند هم چشمشان به دست دیگران است تا آن ها کاری بکنند و موفقیت را دو دستی تقدیمشان کنند.

از دست ندهید :   درخواست از کائنات | 3 قدم تا تحقق هر هدفی در زندگی

اما اگر قدری در این موضوع دقیق شویم، مشکل در یافتن راه حل نیست، بلکه مشکل اصلی در گرفتن تصمیمی جدی برای حل کردن مسایل زندگی است! هر انسانی، دوباره تکرار می کنم هر انسانی، که تصمیم بگیرد و روی مساله ای تمرکز کند آن مساله را حل خواهد کرد. تجربه به من یاد داده که می توانم از پس تمام مسایل زندگی بر بیایم به شرطی که اولا تمرکز داشته باشم، فکرم صد جای مختلف نباشد و دوما روحیه ام خوب باشد و با خودم آشتی باشم. برترین قدرتی که خداوند به انسان داده قدرت تمرکز است. هرگاه روی یک موضوع متمرکز شوید مانند لیزر ذوبش خواهید کرد!

2- پل بین هدف و موفقیت انضباط شخصی است.

این جمله از جیم ران تمام مسیر موفقیت را روشن و واضح می کند دوستانی که به دنبال راز موفقیت و رمز و راز موفقیت در زندگی و کسب و کار بودند خیلی خوب توجه کنند. جیم ران در 2 گام اصول تمام موفقیت ها را حلاصه کرده است.

از دست ندهید :   هوش هیجانی یا EQ چیست؟ | 11 نشانه هوش هیجانی بالا

اول هدف گاری کنید و بعد انضباط شخصی داشته باشید. شک نکنید که می رسید. انضباط شخصی یعنی کاری که باید انجام شود را انجام دهم آن هم به هر قیمتی! حتی اگر حال و حوصله اش نست و یا هر بهانه دیگری دارم باید کاری که لازم است در زمان لازمش انجام شود.

3- هرگز تسلیم نشوید، سختی ها در زمانی نتیجه می دهند که برای چیزی که می خواهید بجنگید!

این جمله از برایان تریس فوق العاده است. زندگی یعنی چالش و مقابله شدن با نا شناخته ها. همین دست و پنجه نرم کردن با مسایل و مشکلات و پا گذاشتن روی ترس هایمان است که کمک می کند تا  انسان بزرگ تری شویم. اساسا قانون طبیعت بر این اساس است.

از کودکی انسان برای راه رفتن و استاد شدن در مهارت راه رفتن بارها و بارها به زمین می خورد و بلند می شود. اگر قرار بود با چندبار زمین خوردن بی خیال یاد گیری شود، امروز بیشتر ما روی صندلی چرخ دار بودیم.

از دست ندهید :   7 عرصه موفقیت

همیشه خاطرتان باشد درست در لحظه ای که فکر می کنید همه چیز تمام شده و دیگر راهی برای پیروزی باقی نمانده است، فقط 1 قدم تا رسیدن به پیروزی و موفقیت باقی مانده است. انسان های موفق کسانی هستند که 1 نفس بیشتر استادگی می کنند.

به یاد داشته باشید که تفاوت های کوچک، نتایج بزرگ به بار می آورند. فقط یک نفس بیشتر ایستادگی کردن، تفاوت کوچکی است که می تواند نتیجه بزرگی همچون موفقیت و رسیدن به هدف را برای ما ایجاد کند.

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 6 میانگین امتیاز: 3.5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *