۳ قدم نهایی برای تبدیل رویا به واقعیت!

تبدیل رویا به واقعیت

1- کاملا واضح مشخص کنید که دقیقا چه چیزی را می خواهید!

کلی گویی دشمن موفقیت است. معلوم است که همه ما می خواهیم موفق و خوشبخت باشیم. مثل این است که بگوییم؛ من یک ماشین می خواهم! خوب سوالی که بعد از این پیش خواهد آمد این است که: چه برندی؟ چه رنگی؟ سواری یا آفرود؟…

پس وضوح، شرط اصلی موفقیت است. اگر ندانید که چه می خواهید، نمی توانید بسنجید که چقدر به آن نزدیک شده اید یا اصلا به طرفش حرکت می کنید یا خیر. پیشنهاد می کنم روی کاغد بنویسید که چه چیزهایی را می خواهید تا 1 سال و سپس 5 سال آینده به دست آورید. آن ها را دقیق، مو به مو و هر روز بنویسید. ممکن است در روزهای اول به این نتیجه برسید که بعضی از هدف هایی که نوشته اید را اصلا نمی خواهید. مساله ای نیست. ما که نوکر اهدافمان نیستیم. هر هدفی که فکر می کنید دیگر دوست ندارید به آن برسید را تغییر دهید و در عوض اهداف جدید را جایگزین کنید. بعد از مدتی خواهید دید که لیستتان ثابت خواهد شد.

از دست ندهید :   چرا در زندگی هدف ندارم؟ | 4 دلیل بی هدفی در زندگی

2- برنامه خودتان را برای موفقیت مشخص کنید، استراتژِی بچینید!

حالا که اهدافان را نوشتید باید برای رسیدن به آن ها برنامه و استراتژی تعیین کنید. در این مرحله متوجه می شوید که اهدافتان تا چه اندازه واقعی و قابل دستیابی هستند و اینکه چطور می توانید سریع تر به آن ها برسید.

اگر به فرض مثال می خواهید ماهانه 50 میلیون تومان سود به دست آورید بعد از نوشتن آن متوجه می شوید از راهی که دارید می روید و با فروش محصولات و خدماتتان می توانید به این عدد برسید یا خیر! اگرنمی توانید، پس باید راهتان را تغییر دهید.

همچنین فکر کنید چه استراتژی هایی باید برای رسیدن به این هدفتان در نظر بگیرید؟ شاید یکی از بهترین استراتژی ها استفاده از اصل پارتو یا قانون 20 80 است. طبق این قانون 20 درصد از محصولاتتان 80 درصد از سود شما را خواهند داشت و 20 درصد از مشتریانتان 80 درصد از کل خرید را انجام می هند. به دنبال 20 درصد ها باشید و از هدر رفتن 80 درصد از سرمایه و زمانتان جلوگیری کنید. با سرمایه گذاری این زمان روی کارهای بهتر می توانید بازدهی خود را به شدت افزایش دهید. فراموش نکنید که اهدافتان باید باور پذیر باشند.

از دست ندهید :   ۱۱ راه مقابله با احساس نا امیدی

3- مداوم و قویا عملگرا باشید

انسان های موفق و انسان های ناموفق یک تفاوت بسیار کوچک دارند که موجب نتیجه بسیار بزرگی می شود. انسان های موفق زمان بین اینکه چیزی را می آموزند و آن را به کار می گیرند بسیار بسیار کوتاه و تقریبا نزدیک به صفر است. انسان های موفق ایده های کمی دارند اما به همان ایده ها فوری و قویا عمل می کنند. برعکس انسان های ناموفق ایده های بسیار زیادی دارند، اما به هیچ کدام عمل نمی کنند و یا بسیار زود ناامید می شوند.

فراموش نکنید که موفقیت ساده است. کافی است هدف های واضح و قابل دستیابی داشته باشید، آن ها را بنویسید و برای رسیدن به آن ها برنامه ریزی داشته باشید و سپس فورا اقدام کنید، هرگز نا امید نشوید و مداوم و پیوسته ادامه دهید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 8 میانگین امتیاز: 3.3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *