۴ دلیل ساده بودن موفقیت مالی در ایران!

4 دلیل ساده بودن موفقیت مالی در ایران!

ای آقا تو این مملکت که نمیشه پول درآورد… داستان های همیشگی موفقیت مالی در ایران!
اتفاقا می خواهم بگویم که اگر توی این مملکت نتوانید به موفقیت مالی برسید، در هیچ جای دیگری نخواهید توانست. چرا؟ الان عرض می کنم:

رقبا جدی نیستند

اصلا رقابت خاصی در ایران وجود ندارد. به قدری کسب و کارها در رعایت اصول ابتدایی ضعیف عمل می کنند که فروشنده ایرانی وقتی به مشتری لبخند میزند، مشتری ذوق مرگ می شود. چون هنوز که هنوز است، مشتری دنبال فروشنده می افتد و فروشنده ناز می کند و تهدید که اگر از من نخرید فلان می شود و بهمان. داخل فروشگاه که می شوی انگار باید حتما چیزی بخری و الا فروشنده خیلی از دستت ناراحت می شود و جواب خدانگهدارت را نمی دهد! هنوز کسی جنسش را پس نمی گیرد و پولی پس نمی دهد و هزاران مورد دیگر که نشان می دهد با این سطح از ضعف در اصول ابتدایی، کسب و کارهای ما هنوز سرپا هستند. پس اگر اصولی کار کنید، یکی دوسال بیشتر طول نخواهد کشید تا بارتان را ببندید.

از دست ندهید :   همه چیز درباره کسب و کار اینترنتی خانگی

بازار بکر است

اصولا کسب و کارهای ایرانی به استراتژی و بازار هدف و مدل کسب و کار و این چیزها اعتقادی ندارند. به نظرشان این سوسول بازی ها کاربردی ندارد. شما اگر همین سوسول بازی ها را اجرایی کنید، خواهید دید که واقعا چقدر بازار تشنه خدمات و محصولات شماست و اصلا در به در دنبال فرد قابل اطمینانی می گردد که خدمات و محصولات با کیفیت ارائه می دهد. فکر نکنید مثلا بازار رستوران اشباع شده، بازار درست را پیدا کنید. بازاریابی را بیاموزید یا از متخصصانش کمک بگیرید.

خیلی سفت و سخت نمی گیرند

قبول دارم شرکت زدن در آمریکار یا اروپا خیلی ساده تر از ایران است. اما اگر بخواهید مثلا قصابی راه بیاندازید خیلی ساده تر از کشورهای دیگر این کار ممکن است. یا اگر بخواهید برق کاری کنید هم به همین شکل. بسیاری از کارها مانند کار نصب آسانسور و آیفون تصویری و … اصلا پیچیدگی ندارد، اصلا کسی کاری به کار شما ندارد که چکار می کنید و با چه مجوزی دارید مثلا آیفون برای یک ساختمان نصب می کنید. در اروپا خیلی به کسانی که این گونه مشاغل را دارند سخت می گیرند. حتی به طور مثال لیست برند هایی که در ساخت ساختمان می خواهید استفاده کنید را باید در هنگام اخذ مجوز ساخت اعلام کنید و به هبچ وجه نمی توانید بعد از اخذ مجوز اعلام کنید که می خواهم برند آیفون تصویری ام را عوض کنم! کسانی که در ایران ساختمان ساخته اند دیده اند که چقدر همه چیز روی هواست!

از دست ندهید :   چگونه به استقلال مالی برسیم؟ ۳ مرحله دستیابی به استقلال مالی

رقیب خارجی وجود ندارد

ایران بازاری است که دور آن حصاری کشیده شده و بسیار شرکت های خارجی کمی در آن فعال هستند. در چند سال اخیر این روند شروع به تغییر کرده. هوشیار باشید که اگر پای شرکت های خارجی به ایران باز شود، در بسیاری از چیزهای پیش پا افتاده مثل همان لبخند زدن به مشتری، بسیار استاد هستند و آن وقت است که رقابت دشوار خواهد شد. سریع اقدام کنید اما هوشمندانه.

در پآخر هم اینکه بعد از یک کسب و کار خوب و پر رونق شما به دانش مالی برای موفقیت مالی نیاز دارید. در این زمینه هم کتاب های بسیار خوبی وجود دارند. کتاب پدر پولدار پدر بی پول، به نظرم شروع خوبی است. ثروتمند باشید 🙂

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 7 میانگین امتیاز: 2.7]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *