پنج گام موفقیت در هر زمینه ای!

5 گام برای چسبیدن به موفقیت

پنج گام موفقیت در هر زمینه چه قدم هایی هستند؟ چه اقداماتی لازم اند تا موفقیت ما در هر زمینه ای تضمین شود؟ پنج گام موفقیت که در این مقاله با آن ها آشنت خواهید شد حاصل مطالعاتم، تحقیقاتم و تجربه خودم و اساتید بزرگواری که در زندگی داشه ام هستند. به شما قول می دهم با به کارگیری این پنج گام موفقیت شما در زندگی، کسب و کار و هر زمینه دیگری تضمین شده است.

برداشتن پنج گام موفقیت

موفقیت زمان و پشتکار بسیار بالایی نیاز دارد. ما همیشه دوست داریم مثل کسانی که یک شبه به موفقیت می رسند باشیم. حتی وقتی می خواهیم به موفقیت برسیم ترجیح می دهیم از مسیری که کمترین تلاش را نیاز دارد موفق شویم. دنبال پکیج های یک شبه پولدار شدن می رویم یا دعا می کنیم که کسی پیدا شود و کاری برای ما بکند یا موفقیت از آسمان روی سرمان بیفتد و عاشق داستان های آدم های بدبختی هستیم که شانسی پولدار شده اند.

در این بین افرادی وجود دارند که اقدام می کنند. آنها یک ایده خوب پیدا می کنند و به دنبالش می روند و آن را پیگیری می کنند. اما در نهایت شکست می خورند. تنها به خاطر اینکه به اندازه کافی به تلاش هایی که برای موفقیت نیاز دارند نمی چسبند.

از دست ندهید :   موفقیت ما در شکست دیگران است؟

من از زندگی نامه ی بسیار ی از افراد موفق از جمله ورزشکاران معروف، کار آفرینان، مخترعان، دانشمندان و هنرمندان آموخته ام که قطعا موفقیت یک شبه و به سرعت اتفاق نمی افتد. درحقیقت سال های زیادی از خود گذشتگی و سخت کوشی برای رسیدن به مرحله ای از موفقیت که بتوانند از آن لذت ببرند نیاز است.

من مخصوصا به داستان کلونل سندرز خیلی علاقه دارم همان پیر مردی که در 65 سالگی شروع به فروختن دستور تهیه مرغ سوخاری خودش کرد و 1009 بار قبل از اینکه از کسی بشنود “بله” به او گفتند “نه”. امروز کمتر کسی است که مرغ سوخاری KFC را نشناسد، حتی زمزمه باز شدن یکی از شعباتش در تهران همین چند وقت پیش به گوش می رسید.

سوالی که میلیاردها تومان ارزش دارد این است: چقدر به هدفتان چسبیده اید؟ آیا برای مسیر طولانی موفقیت آماده هستید؟

این 5 گام موفقیت، شما را تا پایان ماراتون سر پا نگه می دارد و کمک می کند تا آن را تمام کرده و موفقیت را در آغوش بگیرید:

1- عشق را پیدا کنید

فقط اگر عاشق موفقیت هستید، وارد مسیر آن شوید. چون تنها عشق می تواند به شما برای طی کردن مسیر های طولانی انرژی و انگیزه دهد.  در غیر این صورت احتمالا شما خسته می شوید و مسیر موفقیت را رها خواهید کرد.

از دست ندهید :   نقش ظاهر جذاب در برقراری ارتباط موثر

2- بدانید “چرا؟”

چرا دارید این کار را می کنید؟ از خودتان بپرسید ایده شما چطور زندگی تان را متحول خواهد کرد؟ چطور شغل شما زندگی دیگران و زندگی خانواده تان را تحت تأثیر قرار خواهد داد؟

3- نقشه تان را بنویسید

بهترین ایده ها به هیچ جا نخواهند رسید، اگر ما نقشه راهی برایشان نداشته باشیم که قدم به قدم آن را دنبال کنیم. یک برنامه ریزی دارای گام های عملی و محسوس برای خودتان بنویسید. برای خودتان زمان بندی هایی انجام هید و به آنها پایبند باشید.

4- عادت روزانه ایجاد کنید

گاهی اوقات برای به واقعیت پیوستن رویاها و اهداف بزرگمان باید آنها را در برنامه هر روز جا بدهیم. باید راهی پیدا کنید که این برنامه ریزی را در همان کارهای روزمره ای که انجام میدهید بگنجانید. این ترفند به عادت شدن آنها کمک می کند درست مثل مسواک زدن.

من برای نوشتن مقالات از این روش استفاده می کنم. صبح زود بیدار میشوم و در زمان نوشیدن چای یا قهوه ام به جای روزنامه خواندن، مقاله می نویسم. فقط یک مطلب مجزا می نویسم و بعد سراغ مابقی کار هایم می روم و سال هاست که من این کار را می کنم. حالا نوشتن در صبح زود عادت من است.

از دست ندهید :   تعریف اهرم رنج و لذت | اهرمی برای موفقیت

5- به آن بچسبید

تصویر بزرگی از هدفتان در ذهنتان بیاورید. چه چیزی شما را مشتاق به انجام آن می کند؟ به هیچ چیز و هیچ کس اجازه ندهید شما را دلسرد کند، فقط آن را انجام دهید. در نهایت، اگر هدف نهایی را به اندازه کافی در ذهنتان نگه دارید به آن خواهید رسید. واقعا موفق خواهید شد. و وقتی به موفقیت برسید خواهید دید که ارزشش را داشته است.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 9 میانگین امتیاز: 2.9]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *