۵ راه برای افزایش انرژی مثبت در زندگی

انرژی مثبت در زندگی

ما همه دوست داریم در زندگی از آینده خبر داشته باشیم و مطمین باشیم که چه اتفاقی قرار است بیفتد. من گذشته شما را نمی دانم، اما اطمینان دارم در زندگی تان مواردی رخ داده که پیش بینی اش را نکرده بودید. به هر حال، زندگی همین است. هیچ قطعیتی وجود ندارد و به همین دلیل در این مواقع که اتفاقات زندگی مطابق برنامه ها و پیش بینی های ما نیست، نا امیدی به سراغمان آمده و انرژی ما را از بین می برد!

وقتی انرژی ما منفی می شود، روی تمام جنبه های زندگی مان اثر گذاشته و سرعت پیشرفت ما را به شدت کاهش می دهد. طوری که به نظر خلاص شدن از این وضعیت غیر ممکن به نظر می رسد. اما نا امید نشوید. گام های زیر را یک به یک اجرا کنید، تا از شر این انرژی های منفی خلاص شوید.

1- افکار مثبت را نگه دارید و افکار منفی را دور بریزید

افکار ما از کجا می آیند؟ از ورودی های ذهنمان. چیزهایی مانند رادیو، تلویزیون، موسیقی، اطرافیان، روزنامه و شبکه های اجتماعی، دایما در حال وارد کردن وروردی هایی به مغزما هستند. اگر این ورودی ها منفی باشند، انرژی ما رفته رفته به سوی منفی شدن پیش می رود. تا جایی که افکار منفی بر افکار مثبت پیروز شده و کنترل زندگی مان را در دست می گیرند.

از دست ندهید :   تنها نکته کلیدی برای کسب مهارت

پیشنهاد می کنم هر فیلمی را نگاه نکنید، با هرکسی معاشرت نکنید و بسیار روی ورود های ذهنتان حساس باشید. این کار کوچکی است که نتایج فوق العاده بزرگی به همراه خواهد داشت.

همین الان روی یک برگه کاغذ اسامی کسانی که با آن ها بیشتر در ارتباطید را یادداشت کنید و جلوی هرکدام با یک علامت مثبت و منفی مشخص کنید که کدام یک احساس خوبی به شما داده کدام در شما احساس منفی ایجاد می کند. روابطتان را با افراد منفی کم و کمتر و حتی قطع کنید و بیشتر اطراف خود را با افراد مثبت پر کنید.

2- به بدنتان احترام بگذارید

الان در چه حالی هستید؟ احساس درد خاصی ندارید؟ احساس نمی کنید اضافه وزن دارید؟ وضعیت سلامتتان چطور است؟

خیلی از بدنتان مراقبت کنید. یک بدن سالم و سرحال شما را با سرعت بیشتری به سوی رویاهایتان خواهد برد. با داشتن یک بدن سالم و روی فرم انرژی مثبت شما نیز افزایش خواهد یافت و برعکس اگر بی حال و خسته باشید، احتمال حمله و غلبه افکار منفی به شما بیشتر است.

3- آتش درونتان را دوباره روشن کنید

وقتی انگیزه تان را ازدست می دهید در یک سربالایی می افتید و روز به روز نا امید و نا امید تر می شوید. چیزهای به درد نخور را رها کنید. اینها فقط بارتان را سنگین تر می کنند. احساسات منفی مانند حسرت، حسادت، عصبانیت و کینه را از ذهنتان حذف کنید. سعی کنید در هر موقعیتی چیزهای خوب را ببینید.

از دست ندهید :   همه فن حریف ولی هیچ کاره!

برای روشن کردن آتش درونتان عشق و اشتیاق واقعی تان را پیدا کنید. برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید. جسارت و شجاعت این را داشته باشید که با قدرت به سوی رویایتان جرکت کنید و با موانع مواجه شوید.

4- حواستان بیشتر به چیزهایی که دارید باشد نه چیزهایی که می خواهید

تمرکز روی داشته هایتان و شکرگزاری بابت آن ها انرژی مثبت تان را افزایش داده و باعث میشود سریع تر به چیزهایی که دنبالشان هستید برسید.

هرچه بیشتر روی چیزهایی که می خواهید و الان ندارید تمرکز کنید، کمتر شکرگزار خواهید بود و انرژی تان منفی تر خواهد شد.

هرشب 5 تا 10 دقیقه قبل از خواب لیستی از چیزهایی که به خاطرشان شکرگزار هستید را بنویسید.

5- لبخند بزنید

افراد موفق همواره لبخند می زنند. این کار ساده باعث می شود تا انرژِی مثبت در درونشان جاری شود.

از دست ندهید :   تنها طبیعت بشر به درمان بیماری تواناست!

همین الان تلاش کنید تا حالتی شبیه به لبخند را در صورتتان ایجاد کنید (یک لبخند مصنوعی) و کمی صبر کنید، ببینید چقدر حالتان بهتر می شود. دیگران این لبخند شما را حاصل اموفقیت تان می دانند و دوست دارند با افراد موفق تعامل کنند. در نتیجه هم انرژی شما مثبت تر خواهد شد و هم احتمال اینکه فرصت ها از طریق دیگران به سوی شما جاری شوند افزایش خواهد یافت.

به خاطر داشته باشید که تنها با تمرین و اقدام است که نتیجه خواهید گرفت. پس همین الان شروع کنید. کدام مورد از لیست بالا را می توانید همین الان انجام دهید؟

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 14 میانگین امتیاز: 3.8]

یک نظر در مورد «۵ راه برای افزایش انرژی مثبت در زندگی»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *