۶تمرین جذاب تمرکز حواس که می تواند به خاص تر بودن شما کمک کند.

6تمرین جذاب تمرکز حواس که می تواند به خاص تر بودن شما کمک کند.

احتمالا با تکنیک های استاندارد تجسم که متخصصین قانون جذب توصیه می کنند، آشنا هستید. اما شاید ندانید که طیف گسترده ای از تمرین های تمرکز حواس می توانند با مسیر آشکار شدن اهداف شما همسو شوند.

در این مقاله 6 راهکار (همراه با توضیح چرایی تاثیر فوق العاده شان، وقتی با قوانین جذب همراه می شوند.) که می توانند موثر باشند را معرفی خواهیم کرد.

 

مشاهده با تمرکز

هدف این تمرین ساده، ارتباط با دنیای پیرامون و بالا بردن حساسیتتان (با افزایش مثبت اندیشی و قدرشناسی) است. می توانید بنشینید و یک منظره زیبا را نگاه کنید (مثلا اقیانوس یا غروب آفتاب) ، یا می توانید یک شی طبیعی را در مجاورت خود از بقیه چیزها جدا کنید (مثلا یک گوش ماهی، گل یا حشره).

تا زمانی که می توانید، به جز جزئیات آن شی به چیز دیگری فکر نکنید. فقط روی آن متمرکز شوید. جوری به آن نگاه کنید، انگار اولین بار است همچین چیزی می بینید. هدف موجودیت آن شی در این دنیا را مدنظر قرار دهید و انرژی های منحصر به فردش را درک کنید.

بدن خود را مرور کنید

من به شخصه از طرفداران نظریه نقطه تصمیم هستم. آن فضای حیاتی، بین قلب و مغز. اما بحث اینکه چگونه و چه زمان می توان و باید نقطه تصمیم را تحت تاثیر قرار داد را اینجا مطرح نمی کنیم. اما وقتی این مهارت را یاد بگیرید، می توانید نقطه ای در بدنتان که باعث عدم تعادل یا استرس و ناخوشی شده را با مرور بدنتان بیابید.

از دست ندهید :   برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟

چند دقیقه وقت بگذارید و با آگاهی به همه بدنتان ، از نوک انگشتان پایتان تا فرق سرتان ، فکر کنید.کجا ناراحت است؟ کدام ماهیچه گرفتگی دارد؟ فکر کنید، اضطراب در حال رها شدن است. ممکن است از این طریق بتوانید توانایی های خود را (با تراز کردن نقطه تصمیمتان) تجلی ببخشید.

 

ذوب

بخشی از درک قانون جذب، پرورش هرچه عمیق تر درک انرژی های پیرامونی است. همه ما می توانیم با این انرژی ها ارتباط برقرار کنیم. برای چند دقیقه راحت وآسوده بنشینید و بعد تصور کنید دارید ذوب می شوید و در همه چیزهای اطرافتان نفوذ می کنید.

وقتی این تمرین را انجام می دهید می توانید حس یکی شدن با پیرامونتان را تجربه کنید. ارتباط متقابل با این انرژی ها ممکن است  در طول زمان مفهوم بیشتری پیدا کند.

 

ظرف خالی

این تکنیک تمرکز حواس را با این وضعیت آغاز کنید: کف دست هایتان را باز کنید ، رو به بالا روی زانوهایتان بگذارید. آرام نفس بکشید و روی دم-بازدم تمرکز کنید. بعد از چند دقیقه، مسیر هوا را دنبال کنید.

به هنگام دم، مسیر ورود هوا به بینی، گلو، ششها، قلب و پایین تر تا نافتان (جایی که نفس کشیدن متوقف می شود، شما هم متوقف شوید و پایین تر نروید) را دنبال کنید. به هنگام بازدم، تنفس را دوباره دنبال کنید. این بار در مسیر معکوس (تا جایی که از هوا بدنتان خارج شود، تا جایی که وقفه طبیعی دومی اتفاق می افتد.) هوا را دنبال کنید.

از دست ندهید :   هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن

در این 2 توقف (یعنی جایی که هوا به ناف می رسد و جایی که از بدن خارج می شود) شما مثل یک ظرف خالی می شوید. همه چیز باید ساکن، آرام و بی صدا به نظر بیاید. می توانید این تمرین را هر قدر می خواهید تکرار کنید، و این کار شما را متمرکزتر می کند.

این کار بسیار مفید است. مخصوصا اگر به افکار رقابتی آرام، یا به چارچوب روشن و مثبت قبل از قدم گذاشتن در مرحله بعدی قانون جذبتان نیاز دارید.

 

با توجه غذا خوردن

مثل تمرین نگاه آگاهانه، این تکنیک هم می تواند به ارتقا درک کلی شما از هستی (مثل طرز فکر مثبت و حساسیت بالاتر) و همچنین بالا بردن تمرکز حواس تان کمک کند. جدا از این ها اگر بخشی از هدف شما برای دنبال کردن این تمرین ها کم کردن وزنتان باشد، این تمرین به شما کمک خواهد کرد که از هر وعده غذایی تان بیشتر لذت ببرید. (در نتیجه میل به پرخوری را از بین میبرد.)

راه حل این است که بنشینید و فقط غذا بخورید. چیزی نخوانید، تلویزیون تماشا نکنید، حرف نزنید، در رسانه های اجتماعی چرخ نزنید و … . همه حواستان به ظاهر غذا، بوی آن، محتویات آن، و حس های درگیر با عمل خوردن باشد. با دقت و آرامش غذا را بجوید. ممکن است با حسی که این طرز غذا خوردن به شما می دهد، متعجب و شگفت زده شوید! البته این کار در اوایل سخت تر است. با چند قاشق (یا لقمه) شروع کنید و کم کم در طی روزهای متمادی آنقدر بر تعداد قاشق های متمرکز اضافه کنید که همه آن وعده را شامل شود.

از دست ندهید :   5 راه برای افزایش انرژی مثبت در زندگی

 

هوا را روی پوستتان حس کنید

در هوای آزاد بایستید و حرکت هوا روی پوستتان را برای 30-60 ثانیه حس کنید. این تمرین ساده و سریع تقریبا همیشه قابل انجام است. اما راه قوی ای برای هدایت ذهنتان به وضعیت عملکرد تجربی ایجاد می کند. (برخلاف حالت ارزیابی یا قضاوت)

وقتی تحلیلی فکر نمی کنید، کمتر با صدای منتقد درونی تان درگیر می شوید. حتی اگر اوایل بسیار اندک مجال این کار را بیابید. این تکنیک نیز برای تمرکز حواس بسیار مهم و تاثیر گذار است.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 4 میانگین امتیاز: 3.8]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *