۷ باور ذهن ثروتمند

7 باور ذهن ثروتمند

شاید ثروتمند بودن بیش از هر چیز نیازمند یک ذهن ثروتمند باشد. ذهن ثروتمند، ذهنی است که باورهای محدود کننده ای در مورد ثروت و ثروتمندان نداشته و برعکس به آن ها احترام می گذارد.
فرد دارای ذهن ثروتمند، به جای فرار از افراد موفق، به سمت آن ها رفته، سعی می کند بیشتر با این افراد در ارتباط باشد و از آن ها سوال می کند که چگونه می توانم مانند شما ثروتمند باشم؟

در ادامه این مطلب به بررسی 7 عادت مثبت یک ذهن ثروتمند پرداخته ایم. لازم است که برای رسیدن به ثروت، این 7 باور را در خود ایجاد کرده و هر روز آن ها را تقویت کنیم.

1.پول کثیف یا پول قوی

«پول کثیف است، چرا این قدر برای پول تلاش می‌کنیم؟ در نهایت همه می‌میریم! پول زیاد، آدم را گمراه میکند و….». چنین جملاتی را زیاد شنیده‌اید، اما سوال مهم اینجاست که اگر پول کثیف است، چرا یک عمر برای بدست آوردن و داشتن آن تلاش و رقابت می‌کنیم؟

پول کثیف نیست، بلکه ابزاری قوی برای رسیدن به اهداف است. پولی کثیف است که از راه نامشروع و برای اهداف نامشروع و به قیمت ضایع کردن حق دیگران به دست می‌آید، نه ثروتی که از راه‌های درست و با پشتکار حاصل می‌شود.

راهکار:

فهرستی از 7 کار خداپسندانه که با داشتن پول زیاد می‌توانستید انجام دهید بنویسید و هر بار با چنین افکار و صحبت‌هایی مواجه شدید، با خود مرور کنید که پول می‌تواند چه نتایج مثبتی برای شما داشته باشد.

2.ثروتمند کلاهبردار یا ثروتمند دانا

وقتی یک فرد خوش‌پوش در یک ماشین گران را مشاهده می‌کنید، اولین فکری که به ذهنتان میرسد چیست؟ اگر شما هم در نگاه اول به این فکر می‌کنید که فردی قاچاقچی، دزد، مال‌مردم‌خور و …. است، شما هم درگیر این باور منفی هستید. نمیتوان منکر شد که برخی از راه خلاف به ثروت رسیده‌اند، اما آیا هیچ ثروتمند سالمی نداریم؟ احد عظیم زاده، بهروز فروتن، مرتضی سلطانی، بابک بختیاری و دیگر افرادی که با پشتکار، دانش و مهارت‌های مالی و تجاری خود به ثروت رسیده‌اند و به واسطه‌ی این افراد تعداد زیادی در حال امرار معاش هستند.، نمونه کوچکی از ثروتمندان سالم این جامعه هستند که از ثروت خود در جهت کارهای خیرخواهانه استفاده می‌کنند.

از دست ندهید :   پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت

راهکار:

زندگی کارآفرینان و ثروتمندان خود‌ساخته ایران و جهان را مطالعه کنید و ببینید این افراد چگونه و از چه مسیری و با داشتن چه مهارت‌هایی توانسته‌اند به مسیر کار‌آفرینی و ثروت‌آفرینی قدم بگذارند. برای شروع، فقط یک رفتار کوچک را انتخاب و تمرین کنید تا به عادت در شما تبدیل شود.

3.نمی‌توانم در مقابل چگونه می‌توانم

با این همه مشکل و دغدغه مگر می‌توان ثروتمند شد؟ تا زمانی که روی نداشته ها تمرکز کنیم فقط به نمی‌توانم ها می‌رسیم. انسان های فقیر همواره روی فقدان ها و کمبود ها متمرکز میشوند و به ناامیدی میرسند اما ثروتمندان همواره می‌پرسند «چگونه می‌توانم». با گفتن نمی‌توانم ذهن برای یافتن هر راه حلی خاموش میشود اما وقتی می‌گوییم «چگونه»، وارد مسیر حل مسئله می‌شویم.

راهکار:

فهرستی از استعدادها، مهارت ها، علایق، تجارب و مطالعات خود تهیه کنید و ببینید کدام‌یک از این موارد می‌تواند شما را به ثروت برساند.

ذهن ثروتمند

ذهن ثروتمند

4.کارمندی در برابر کارآفرینی و سرمایه‌گذاری

«درس بخوان، دانشگاه برو، مدرک عالی بگیر و جای خوبی کار کن» این کلمات چقدر آشنا بود؟ پدر و مادر‌های ما با گفتن این کلمات، ما را برای دنیایی آماده می‌کنند که دیگر وجود ندارد. امروزه و در شرایط کنونی اقتصاد شاهد هستید که دیگر کارمندی هم تضمینی برای درآمد نیست اما ثروتمندان دنیا با یادگیری دانش و مهارت‌های مالی و شناخت مسیر کارآفرینی و سرمایه‌گذاری به ثروت‌های انبوه رسیده‌اند.

از دست ندهید :   چگونه بهترین حوزه برای کسب و کار آموزشی خود را انتخاب کنیم؟

راهکار:

اگر کارمند هستید در اوقات فراغت، آخر هفته‌ها و تعطیلات روی راه اندازی یک کار شخصی و همچنین یادگیری دانش سرمایه‌گذاری، برنامه‌ریزی کنید. سعی کنید برای کارآفرینی ابتدا با علایق خود که مدت زیادی است سرکوب شده اند، شروع کنید.

5.مدرک دانشگاهی در برابر درک مالی

در دوران تحصیل، دانش پول و مهارت‌های مالی کمترین چیزی است که به ما آموزش داده میشود. درواقع ما تمام تلاش خود ا برای رسیدن به چیزی میکنیم که اصلا شناختی از کارکرد های آن نداریم اما ثروتمندان دنیا همیشه به دنبال مطالعه و یادگیری دانش و مهارت‌های مالی هستند تا بتوانند بهترین استفاده را از ثروت خود انجام دهند.

راهکار:

همانطور که ثروتمندان همیشه گفته اند سرمایه‌گذاری روی خودتان بهترین سرمایه‌گذاری است: روزی 30 دقیقه مطالعه درباره هوش مالی را در برنامه خود داشته باشید. با خواندن این مقاله گام اول را برداشته اید.

6.شکست در برابر یادگیری

آخرین باری که اشتباه کردید چه زمانی بود؟ چه حسی داشتید؟ دیگران چه گفتند؟ همه ما شکست را تجربه میکنیم اما تفاوت در نوع نگاه به شکست است. انسان های فقیر شکست را مساوی با ضعف، ناتوانی و خالی کردن میدان می‌دانند اما ثروتمندان شکست را فرصتی برای تجربه و یادگیری می‌بینند و در فرصت بعد با قدرت بیشتری به سراغ حل مسئله می‌روند.

از دست ندهید :   در ذهن شما علم بهتر است یا ثروت؟

راهکار:

3 مورد از آخرین شکست‌ها و اشتباهات خود را بنویسید و دنبال دلیل این تجربه‌های مهم باشید.

7.آرزو در برابر هدف

چقدر آرزو میکنید؟ آرزوی پول زیاد، آرزوی ماشین گران، آرزوی خانه بزرگ و آرزوهای فراوانی که از کودکی خود یا اطرافیان ما داشتند. اما چرا اغلب به این آرزو ها نمی‌رسیم؟ فقرا فقط آرزو می‌کنند، بدون این که بدانند مسیر رسیدن به این خواسته چگونه است، اما ثروتمندان هدف‌گذاری می‌کنند، یعنی برای آرزوهای خود چارچوب قرار می‌دهند تا بدانند دقیقا به کدام سمت حرکت کنند.

راهکار:

آرزوهای خود را هرقدر هم عجیب و بزرگ مکتوب کنید و برای هرکدام میزان مشخص با محدوده زمانی مشخص قرار دهید و سپس بررسی کنید آیا برای رسیدن به این هدف ابزار لازم را در اختیار دارید یا نه؟

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 34 میانگین امتیاز: 3.3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *