۷ گام برای شکستن عادت های بد

1.باید بخواهید

بسیاری از افراد دوست دارند که عادت های بد خود را ترک کنند، اما این دوست داشتن کافی نیست؛ درواقع شما باید بخواهید که آن ها را ترک کنید. از خودتان این سوال را بپرسید: «آیا من واقعا می‌خواهم این عادت را ترک کنم؟»

2.لیستی از دلایلی تهیه کنید که به خاطر آن ها میخواهید عاداتی را ترک کنید

دلایلتان را بنویسید و آن ها را به ذهن بسپارید. با این کار، انگیزه ای در شما ایجاد میشود که در نهایت بین دست کشیدن از عادت های بدتان و چیزهای خوبی که در ازای ترک آن ها به دست خواهید آورد، ارتباط برقرار می‌کند؛ مثلا اگر می‌خواهید وزنتان را کاهش دهید، خود را لاغر و با لباس هایی تصور کنید که همیشه دوست داشته اید آن ها را بپوشید، اما به خاطر داشتن وزن زیاد و داشتن اندام نامتناسب نتوانسته اید این کار را انجام دهید.

از دست ندهید :   زندگی جدیدت چقدر می ارزد؟

3.انتخاب کنید

آیزنهاور میگوید: «داستان مردان بزرگ به خاطر شانس آن ها نوشته نشده، بلکه به خاطر انتخاب هایشان نوشته شده است.» اگر دست کشیدن از عادات بد انتخاب شما باشد، آن وقت شما هم میتوانید بااراده وارد عمل شوید.

4.وارد عمل شوید

تصمیم گیری بدون عمل هیچ سودی ندارد؛ بنابراین تصمیم خود را به عمل تبدیل کنید.

5.تصمیم خود را با فردی در میان بگذارید

این کار حس مسئولیت پذیری را در شما تقویت میکند. اهداف و برنامه ریزی خود را با فردی در میان بگذارید. آن ها را بنویسید و از آن فرد بخواهید که هرچند وقت یکبار از شما درباره نحوه عملکردتان در خصوص ترک آن عادت ها بپرسد. این گونه شما ناچارید که خودتان را اثبات کنید.

از دست ندهید :   زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟

6.از شکست ها بیاموزید

اینکه هر فردی ممکن است در فرایند «تغییرکردن» گاهی پس روی داشته باشد، امری اجتناب ناپذیر است؛ اما نکته مهم این است که باید از این عقب گرد ها بیاموزید،  بدون ناامیدی، دوباره به حرکتتان ادامه دهید.

7.به خود جایزه بدهید

در فرایند ترک عادت های بد، باید جایزه ای برای تشویق خود در نظر بگیرید. از هدیه های کوچک برای قدم های کوچکی که با موفقیت برمی دارید، شروع کنید و زمانی که عادت های بد خود را کاملا ترک کردید، هدیه بهتری برای خود بگیرید.

درست است که دست کشیدن از عادت های بد، بسیار سخت است، اما شما میتوانید با استفاده از این نکات این کار را برای خود آسان کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 1 میانگین امتیاز: 2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *