۹ دلیل برای اینکه کسب و کار اینترنتی شما رشد نمی‌کند!

کسب و کار اینترنتی

آیا کسب و کار اینترنتی شما رشد نمی‌کند؟ موفقیت در هر کسب و کاری راه‌های مخصوص به خود را دارد و کسب و کار اینترنتی هم از این قاعده مستثنی نیست. برای موفقیت در کسب وکار اینترنتی، باید حداقل ۹ فاکتور زیر را در نظر داشته و تلاش کنید تا در هر کدام موفق باشید. در غیر این صورت کسب و کار اینترنتی شما رشد نمی‌کند.

۱- محتوا تولید نمی‌کنید

متخصصان بازاریابی معتقدند تنها راه بازاریابی که درآینده باقی خواهد ماند، بازاریابی محتوایی است. آیا شما صاحب کسب و کار هستید؟ چقدر به تولید محتوای ارزشمند برای مخاطبان و مشتریان خود فکر کرده‌اید؟‌

بزرگ‌ترین و سودآور‌ترین کسب و کارهای اینترنتی، از تولید محتوای هدفمند برای جذب مخاطبانشان استفاده می‌کنند.

برای نمونه وبسایت دیجی کالا را در نظر بگیرید. مدت‌ها قبل، راه اندازی بخشی به عنوان «نقد و بررسی تخصصی» نقطه عطف کسب و کار اینترنتی دیجی کالا بود.

بیشتر مردم برای انتخاب کالای دیجیتال خود به دیجی کالا مراجعه کرده، نقد و بررسی ها و نظرات دیگران را مطالعه می‌کردند تا در مورد خریدشان به تصمیم‌گیری برسند و در نهایت کالای خود را از دیجی کالا سفارش می دادند. چراکه به خاطر تولید محتوای ارزشمند به آن کسب و کار اعتماد می‌کردند.

این قدرت بازاریابی محتواست. اگر محتوای خوب ایجاد نکنید، رشد نخواهید کرد.

از دست ندهید :   عادت های افراد چگونه شکل میگیرند؟

۲- همه کارها را تنها انجام می‌دهید

این دامی است که اکثر کارآفرینان باهوش در آن گرفتار می شوند. فکر می‌کنند هیچ‌کس کارها را به خوبی خودشان انجام نمی‌دهد و به اندازه آن‌ها دلسوز نیست. به یاد داشته باشید که برای رشد و پیشرفت، نیاز به یک تیم قوی دارید. اگر به اعضای تیمتان اعتماد نکنید، آن‌ها رشد نخواهند کرد و در نتیجه کسب  و کار اینترنتی شما هم رشد نخواهد کرد.

کارهایی که فقط از عهده خودتان بر می‌آید را انجام دهید و ما بقی را به دیگران واگذار کرده و فقط نظارت کنید. اینگونه همه باهم رشد خواهید کرد.

همیشه به یاد داشته باشید که کمال‌گرایی، می‌تواند به کسب و کار شما ضربه بزند.

۳- بازار هدفتان مناسب نیست

اگر بازار هدف کوچی داشته باشید در نتیجه مشتریان زیادی نخواهید داشت و رشد نمی‌کنید. چه تعداد از افراد خواهان کالا یا خدمات اینترنتی شما هستند؟ اگر تعداد آن‌ها خیلی کم است، باید محصولات و خدماتتان را برای افراد دیگری که جمعیت بیشتری دارند، ارائه کنید.

بهترین حالت این است که بازار هدف شما بزرگ و پولدار باشند.

۴- وبسایتتان موبایل فرندلی نیست

بیش از ۷۰ درصد کاربران صفحات وب را در موبایلشان می‌بینند. اگر وبسایت فروشگاه اینترنتی شما با موبایل سازگار نباشد، کار کردن با آن برای کابران دشوار خواهد شد و رشد نمی‌کنید.

از دست ندهید :   مزایای راه اندازی کسب و کار اینترنتی چیست؟

حتی باید به فکر ساخت یک اپلیکیشن هم باشید تا کاربران بتوانند هرچه راحت‌تر از طریق تلفن همراهشان سفارشات خود را ثبت و پیگیری کنند.

۵- هویت نساخته‌اید

نه لوگو، نه برند، نه فالورهای زیاد در شبکه های اجتماعی!

به این ترتیب، اعتماد کردن به کسب و کار شما دشوار خواهد شد. جزئیات را جدی بگیرید، در غیر این صورت کسب و کار اینترنتی شما رشد نخواهد کرد.

۶- تقلید می‌کنید

شبیه دیگران بودن، باعث می‌شود تا مشتریانتان را از دست بدهید. مردم در نهایت متوجه خواهند شد که از چه کسی کپی می‌کنید. خودتان باشید. برند خودتان و مدل کسب و کار خودتان را داشته باشید.

مزیت رقابتی شما چیست؟ شما چه تفاوتی با رقبا دارید؟ چرا باید شما را انتخاب کنند؟

۷- ترافیک هدفمند ندارید

مهم نیست که روزانه چند میلیون نفر وارد فروشگاه اینترنتی شما می‌شوند. آیا این افراد تمایلی به خرید از شما دارند یا خیر؟ خیلی مهم است که کجا تبلیغات می‌کنید. باید در جاهایی تبلیغات کنید که علاقه‌مندان به کسب و کارتان با شما آشنا شوند. اگر لوازم آرایش می‌فروشید، بهتر است در یک وبسایت مربوط به بانوان تبلیغ کنید.

از دست ندهید :   تصویر ذهنی چیست و چه نقشی در زندگی دارد؟

۸- فریب سوشال مدیا را می‌خورید

شبکه های اجتماعی یا سوشال مدیا، قطعا به توسعه کسب و کارها کمک می‌کنند. اما تکیه کردن به آن‌ها اشتباه کشنده‌ای است. مخصوصا در ایران که شبکه های اجتماعی ثبات نداشته و هر روز ممکن است بسته شوند.

در دنیای کسب و کار آنلاین، باید به دنبال راه های ارتباطی امن‌تری مانند جمع آوری شماره تلفن همراه یا ایمیل مخاطب باشید.

۹- ارتباط منظم با مخاطبان ندارید

آیا به طور منظم با مخاطبانتان ارتباط دارید؟ برای آن‌ها خبرنامه ارسال می‌کنید؟ از آن‌ها نظر سنجی می‌کنید؟

اگر ارتباط خود را با آن‌ها حفظ نکنید، فراموش می‌شوید و نمی‌توانید رشد کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 1 میانگین امتیاز: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *