۹ کاری که افراد فوق العاده موفق در آخر هفته ها انجام می دهند

9 کاری که افراد فوق العاده موفق در آخر هفته ها انجام می دهند

افراد فوق العاده موفق در آخر هفته ها

موفق بودن چیز خوبی است اما فوق العاده موفق بودن چیز بهتری است. برای رسیدن به سطح بالایی از موفقیت شما باید مدت زمان زیادی زا صرف کار و تلاش کنید، چرا که رمز موفقیت در دنیای مدرن امروز این است که بدانیم چطور کار بیشتری را در زمان کمتر انجام دهیم!

بنابراین در حالی که بسیاری از مردم آخر هفته ها را به جشم زمانی برای استراحت کردن می بینند، افراد فوق العاده موفق در مورد اینکه چطور باید پنج شنبه و جمعه ها را گذراند نظر متفاوتی دارند.

در ادامه میبینید که چطور افراد فوق العاده موفق یعد از یک هفته تلاش و ارزش آفرینی فوق العاده از آخر هفته اشان استفاده میکنند.

1- آنها زود از خواب بیدار می شوند

تیم کوک مدیر عامل کمپانی اپل میگوید که هر روز، حتی آخر هفته ها ساعت 3:45 دقیقه صبح از خواب بیدار می شود. این که آخر هفته ها تا لنگ ظهر در رختخواب بمانید اشتباه است. افراد موفق حتی در تعطیلات هم زود از خواب بیدار می شوند چون معتقدند هیچ اهمیتی ندارد که امروز چه روزی است، زمان بسیار گران بهاست و نباید آن را هدر داد.

از دست ندهید :   قانون تحقق هدف در ان ال پی ( NLP )

2- آنها مطالعه می کنند

همه به قدرت مطالعه ایمان دارند. ایمانتس بالسیوناس مدیر عامل تراول تیکر میگوید: ” مطالعه کردن و پیگیری مداوم آنچه که در صنعت سفر اتفاق می افتد من را در موقعیتی قرار داد تا چیز های بسیار مهمی که ممکن است در عرصه رقابت نادیده گرفته شوند را کشف کنم.”

با مطالعه کردن و افزایش دانش تان حتی و به خصوص در تعطیلات و آخر هفته ها بهتر می توانید برای هفته ای که پیش رو دارید وظایفتان را برنامه ریزی کنید.

3- آنها زمانی را صرف بازخورد گرفتن می کنند

همانطور که سقراط گفته: ” زندگی ای که مورد آزمودن قرار نگرفته باشد ارزشی ندارد”. افراد موفق هم به این فلسفه معتقدند. آنها در آخر هفته به هفته ای که گذشت فکر می کنند و اینکه چه کارهایی درست بود و چه چیزهایی نه . با بازخورد گرفتن از هفته ای که گذشت شما می توانید روی بهبود ها و تغییراتی که باید آنها را از شنبه شروع کنید تمرکز کنید.

4- آنها زمانی را صرف پرداختن به علاقه مندی هایشان می کنند

افراد موفق می دانند که دستیابی به موفقیت به این معنی نیست که باید سرگرمی هایشان را فراموش کنند. آخر هفته ها به شما این اجازه را می دهد تا وقتی را صرف کارهایی که دوست دارید در اوقات فراغت خود انجام دهید کنید.

از دست ندهید :   چرا در راه موفقیت زود دلسرد می شویم؟

5- آنها ارتباطشان را با کار قطع می کنند

افراد موفق میدانند، از زمانی که کار نمیکنند باید لذت ببرند، تلفن هایشان را کنار بگذارند و ایمیل هایشان را چک نکنند . آخر هفته ها ایده آل ترین زمان برای استراحت است، هرچند کوتاه!

6- آنها با خانواده اشان وقت می کذرانند

در طول هفته مشغله به افراد موفق اجازه نمیدهد که خیلی با خانواده اشان زمان بکذرانند پس آخر هفته ها می تواند زمان فوق العاده ای برای این کار باشد.

7- آنها به تناسب اندامشان می پردازند

ورزش کردن شما را سرحال می کند. نه تنها ذهنتان را قوی میکند بلکه به شما این امکان را می دهد تا ذهنتان را پاک کرده و فضا را برای دریافت ایده های جدید و فوق العاده در هفته بعد آماده کنید.

8- آنها انگیزه میگیرند

افراد موفق به دنبال چیزهای معمولی نیستند. آنها همیشه با بالا نگه داشتن انگیزه اشان بر روی چیز های فوق العاده تمرکز می کنند. آخر هفته ها فرصت مناسبی برای دوباره سنجی ایده ها ، شفاف سازی و تمرکز بر روی اهداف واقعی و مهم است.

از دست ندهید :   انگیزه چیست؟ | چطور به خودمان انگیزه بدهیم؟

9- آنها برای هفته پیش رو برنا مه ریزی می کنند

جک دورسی توییتر برنامه کاری دیوانه کننده ای دارد. او روزی 16 ساعت از دوشنبه تا جمعه کار می کند، اما خیلی دقت می کند تا شنبه ها حتما وقتش خالی باشد. سپس در روز شنبه برای هفته آینده برنامه ریزی می کند.

شما آخر هفته هایتان را چطور می کذرانید؟

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 5 میانگین امتیاز: 2.4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *