انضباط شخصی ؛ کلید موفقیت در رسیدن به هر آنچه که می خواهید!

انضباط شخصی ؛ کلید موفقیت

یکی از خصوصیات افراد فوق العاده موفق، داشتن انضباط شخصی است. موفقیت و کسب و کار، هیچ کدام کارهای ساده ای نیستند. اگر هر کس غیر از این را به شما می گوید، احتمالا در حال فریب شماست.

دو بال موفقیت

به خودتان احترام بگذارید. به زحمت ها و تلاش هایتان احترام بگذارید. احترام به خود (عزت نفس بالا) به انضباط شخصی منجر می شود. همینطور داشتن انضباط شخصی نیز باعث افزایش عزت نفس خواهد شد. زمانی که دو بال احترام به خود (عزت نفس بالا) و انضباط شخصی را داشته باشید قدرت واقعی را دارید.

فهرست

انضباط شخصی چیست؟

انضباط شخصی، یعنی انجام کاری که باید در زمانی که باید! چه حوصله انجام آن را داریم و چه نداریم! کاری که لازم است باید انجام شود.

زمانی که احساس راحتی نمی کنید، همان زمانی است که رشد می کنید. به انجام کارها در زمانی که دوست ندارید انجامشان دهید، عادت کنید.تنها اینگونه دایره راحتی خود را بزرگ و بزرگ تر کرده و رشد می کنید.

ارزشمند ترین نوع انضباط شخصی این است که خودتان تحلیل کنید و کار درست را انجام دهید، قبل از اینکه شرایط آنقدر بد شود که چیز دیگری شما را مجبور کند تا آن کار را انجام دهید. استیون کاوی در کتاب 7 عادت مردمان موثر، کارهای روزانه را به 4 بخش تقسیم می کند.
او بهترین نوع کارهایی که باید انجام شوند را کارهای مهم و غیر اورژانسی می داند. کارهایی که مهم اند اما اگر انجام نشوند به زودی با ایجاد بحران، به حالت اورژانسی در آمده و مشلات جدی ایجاد می کنند.
تنگی نفس خفیف و یا تیر کشیدن قلب مسایل مهم اما غیر اورژانسی هستند. اگر در لحظه برای تنگی نفستان کاری نکنید، اتفاقی نمی افتد و می توانید بازهم به کارکردن ادامه دهید. کسی که سکته قلبی می کند، بدنش قبلا با نشان دادن علایمی مانند تنگی نفس به او اعلام خطر کرده است که این اتفاق خواهد افتاد. اما او با بی توجهی به این مساله مهم و غیر اورژانسی، رفته رفته باعث شده بحرانی به نام سکته قلبی پیش بیاید.
داشتن انضباط شخصی در ورزش کردن و عدم استفاده از مواد غذایی چرب و شیرین، می توانست باعث جلوگیری از وقوع این بحران شود.

از دست ندهید :   راههای افزایش اعتماد به نفس در بزرگسالان

قانون کاشت و برداشت در موفقیت

در زندگی قوانین بسیاری وجود دارند. شاید مهم ترین آن ها را بتوانم قانون کاشت و برداشت ذکر کنم. در زندگی هرچه بکارید، همان را درو می کنید.
بسیار این سوال پیش آمده است که انسان در این زندگی مجبور است یا اختیار دارد؟ با کمک این انون می توان پاسخ اساسی به این پرسش داد. انسان امروز در برابر آنچه که قبلا کاشته است مجبور است تا نتایج همان کاشته ها را درو کند، اما امروز اختیار دارد که چه بکارد تا فردا آن را درو کند

پیوستگی در انضباط شخصی

برای هر تلاش منضبطی، پاداش های بسیار بیشتر از آن زحمت در انتظار شماست! به عنوان مثال پس انداز کردن یک انضباط است و ثروتمند شدن هم حاصل انضباط های به همین کوچکی است. مهم تر از میزان پس انداز شما عادت به پس انداز کردن است. این انضباط شخصی در بلند مدت شما را ثروتمند می کند. به یاد داشت باشید که بر اساس قانون لبه پیروزی، تفاوت های کوچک، نتایج بزرگ به بار می آورند.

از دست ندهید :   7 طرز تفکر مثبت برای موفقیت در کسب ثروت!

تلاش برای فرار از رنچ تنها تلاشی است که به رنچ بیشتر منتهی می شود. با سختی ها روبرو شوید. تنها اینگونه است که می توانید آینده را ساده تر سازید.

باید در انجام کارهای لازم پیوستگی داشته و هر روز و هر روز آن ها را انجام دهید تا نتایج بزرگ ظاهر شوند. موفقیت به کسانی می رسد که قیمتش را می پردازند. هر چیزی در این دنیا قیمتی دارد. به عنوان مثال؛ اگر فرد ارزشمندی در زندگی خود دارید، قیمت ادامه داشتن این رابطه ممکن است این باشد که مرتب با او در تماس باشید و برای او وقت بگذارید. اگر چیزی ارزشمند است باید آن را گرامی داشت و قیمتش را داد، اگر نه از دست خواهد رفت! این قانون زندگی است.

از دست ندهید :   پنج گام موفقیت در هر زمینه ای!

اگر نمی توانید، مجبور باشید! اگر مجبور باشید، خواهید توانست!

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 3 میانگین امتیاز: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *