انضباط شخصی ؛ کلید موفقیت در رسیدن به هر آنچه که می خواهید!

انضباط شخصی ؛ کلید موفقیت

موفقیت و کسب و کار، هیچ کدام کارهای ساده ای نیستند. اگر هر کس غیر از این را به شما می گوید، احتمالا در حال فریب شماست. موفقیت به کسانی می رسد که قیمتش را می پردازند. هر چیزی در این دنیا قیمتی دارد. به عنوان مثال؛ اگر فرد ارزشمندی در زندگی خود دارید، قیمت ادامه داشتن این رابطه ممکن است این باشد که مرتب با او در تماس باشید و برای او وقت بگذارید. اگر چیزی ارزشمند است باید آن را گرامی داشت و قیمتش را داد، اگر نه از دست خواهد رفت! این قانون زندگی است.

فهرست

انضباط شخصی چیست؟

یکی از خصوصیات افراد فوق العاده موفق داشتن انضباط شخصی است. انضباط شخصی، همانطور که قبلا گفته ام یعنی انچام کاری که لازم است، چه حوصله انجام آن را داریم و چه نداریم! کاری که لازم است باید انجام شود.

از دست ندهید :   اعمال بی اهمیت، چقدر جدی هستند؟

ارزشمند ترین نوع انضباط شخصی این است که خودتان تحلیل کنید و کار درست را انجام دهید، قبل از اینکه شرایط آنقدر بد شود که چیز دیگری شما را مجبور کند تا آن کار را انجام دهید. استیون کاوی در کتاب 7 عادت مردمان موثر، کارهای روزانه را به 4 بخش تقسیم می کند.
او بهترین نوع کارهایی که باید انجام شوند را کارهای مهم و غیر اورژانسی می داند. کارهایی که مهم اند اما اگر انجام نشوند به زودی با ایجاد بحران، به حالت اورژانسی در آمده و مشلات جدی ایجاد می کنند.
تنگی نفس خفیف و یا تیر کشیدن قلب مسایل مهم اما غیر اورژانسی هستند. اگر در لحظه برای تنگی نفستان کاری نکنید، اتفاقی نمی افتد و می توانید بازهم به کارکردن ادامه دهید. کسی که سکته قلبی می کند، بدنش قبلا با نشان دادن علایمی مانند تنگی نفس به او اعلام خطر کرده است که این اتفاق خواهد افتاد. اما او با بی توجهی به این مساله مهم و غیر اورژانسی، رفته رفته باعث شده بحرانی به نام سکته قلبی پیش بیاید.
داشتن انضباط شخصی در ورزش کردن و عدم استفاده از مواد غذایی چرب و شیرین، می توانست باعث جلوگیری از وقوع این بحران شود.

از دست ندهید :   چگونه انسان خوشبختی باشیم؟

قانون کاشت و برداشت در موفقیت

در زندگی قوانین بسیاری وجود دارند. شاید مهم ترین آن ها را بتوانم قانون کاشت و برداشت ذکر کنم. در زندگی هرچه بکارید، همان را درو می کنید.
بسیار این سوال پیش آمده است که انسان در این زندگی مجبور است یا اختیار دارد؟ با کمک این انون می توان پاسخ اساسی به این پرسش داد. انسان امروز در برابر آنچه که قبلا کاشته است مجبور است تا نتایج همان کاشته ها را درو کند، اما امروز اختیار دارد که چه بکارد تا فردا آن را درو کند.

برای هر تلاش منضبطی، پاداش های بسیار بیشتر از آن زحمت در انتظار شماست! به عنوان مثال پس انداز کردن یک انضباط است و ثروتمند شدن هم حاصل انضباط های به همین کوچکی است. مهم تر از میزان پس انداز شما عادت به پس انداز کردن است. این انضباط شخصی در بلند مدت شما را ثروتمند می کند. به یاد داشت باشید که بر اساس قانون لبه پیروزی، تفاوت های کوچک، نتایج بزرگ به بار می آورند.

از دست ندهید :   لبه پیروزی و نقش آن در موفقیت!

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 1 میانگین امتیاز: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *