چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم؟

چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم؟

ذهن انسان را به دو قسمت ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه تقسیم کرده‌اند. ضمیر خودآگاه آن قسمت از ذهن است که فعالیت‌های ارادی را کنترل می‌کند. ضمیر خودآگاه ما خسته می‌شود، دچار فراموشی می‌شود و …  اما ضمیر ناخودآگاه ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته در حال کار و فعالیت است. ضمیر ناخودآگاه هیچ چیزی را از دست نداده و هرگز اشتباه نمی‌کند.

هرآنچه که در ضمیر ناخودآگاه برنامه‌ریزی شده باشد، به درستی و دقت اجرا خواهد شد.

در ضمیر ناخودآگاه چه خبر است؟

در ضمیر ناخودآگاه ما عادت‌ها و عقاید در هم تنیده‌ و بخش بزرگی از اعمال ما در زندگی را کنترل می‌کنند. ما بدون اینکه متوجه باشیم، بر اساس این باورها، اعتقادات و عادات در طول روز تصمیم می‌گیریم. همانطور که می‌دانید، تصمیمات ما هستند که نتایج و مقصد ما را در زندگی مشخص می‌کنند.

ضمیرهای ناخودآگاه دو نوع هستند؛ ضمیرهای ناخودآگاه متصل و غیر متصل. ضمیر ناخودآگاه متصل، به قدرت بی‌کران کائنات متصل شده و قدرت بسیار بالایی دارد. اما بیشتر انسان‌ها ضمیر ناخودآگاه غیر متصل و غیر قدرتمند دارند.

اما چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم؟

چگونه از قدرت ضمیر ناخودآگاه خود استفاده کنیم؟ شاید اگر در اینترنت جستجو کنید ده‌ها مقاله با این موضوع پیدا کنید.

اما در این بین دو روشی که بین اساتید بزرگ موفقیت مشترک است (شاید هیچ‌کدام اشاره مستقیمی به آن نکرده‌اند) و من خودم این روش‌ها را به کار بسته و از آن‌ها نتیجه گرفته‌ام را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

از دست ندهید :   قدرت تلقین چقدر است؟

به کار بردن این روش‌ها می‌تواند زندگی شما را برای همیشه به شیوه مثبتی متحول کند. می‌توانید با کمترین زحمت به بهترین راه‌حل‌ها برای تمام مسائل خود برسید.

فعال کردن ضمیر ناخودآگاه با سوال

اسا قدرت ذهن انسان در پرسیدن سوالات خوب است. افراد موفق، سوالات بهتری از خودشان می‌پرسند و در نتیجه پاسخ‌ها و راه‌حل‌های بهتری می‌یابند. به همین دلیل آن‌ها موفق هستند.

آنتونی رابینز می‌گوید ۸۰ درصد موفقیت در پاسخ دادن به سوالاتی است که با «چرا» شروع می‌شوند و ۲۰ درصد دیگر آن در پاسخ به سوالاتی که با «چگونه» شروع می‌شوند. برای حل هر مساله‌ای باید این دو سوال را از خودتان بپرسید: چرا؟ و چگونه؟

به عنوان مثال:

اگر با مساله مالی درگیر هستید و به اندازه کافی درآمد یا دارایی ندارید، ابتدا از خودتان سوال کنید که چرا درآمد کافی ندارم؟ کمی عمیق شوید و ریشه‌ها را پیدا کنید. با پاسخ‌های سطحی و فی‌البداهه از این سوال عبور نکنید. اجازه دهید تا ذهن‌تان مدتی با این سوال درگیر باشد و ریشه‌ها را پیدا کنید.

شاید ولخرجی می کنید. شاید شغل اشتباهی انتخاب کرذه‌اید. انگیزه ندارید یا هرچیز دیگری.

از دست ندهید :   قدرت نیایش در جذب هدف

حالا که به ریشه‌ها آگاه شدید، می‌توانید آن‌ها را از میان بردارید. حال نوبت این پرسش است: چگونه می‌توانم به درآمد دل‌خواهم برسم؟

شاید بهتر باشد در پاسخ به این سوال ۱۰۰ راه حل بنویسید. از این ۱۰۰ راه حل، ۱۰ راه‌حل فوق العاده خواهند بود و یکی از آن ها متحول کننده است! یعنی زندگی شما را زیر و رو می‌کند. سپس اقدام کنید و پشت‌کار داشته باشید تا به هدف برسید.

قدرت پرسش از خود را جدی بگیرید. با پرسیدن سوالات خوب، می‌توانید ضمیر ناخودآگاه خود را فعال کنید.

فعال کردن ضمیر ناخودآگاه با سکوت

افکار زیادی در ذهن ما وجود دارند که مانع از تمرکز ما هستند. حتما اگر تلاش برای نماز خواندن کرده باشید، متوجه عدم تمرکز خود شده‌اید. شکیات نماز هم به همین دلیل وجود دارد.

به محض سکوت کردن، ما با هجوم افکار مختلف مواجه می‌شویم که می‌خواهند خود را ابراز کنند.

مدیتیشن یا تمرین سکوت، کمک می‌کند تا ذهن خود را آرام کرده و بینش و بصیرت به دست آوریم. تمرین سکوت کمک می‌کند تا بتوانیم وقایع را شفاف‌تر ببینیم و با کمک حس ششم تصمیمات درست‌تری بگیریم.

پیشنهاد می‌کنم در روز صبح‌ها بعد از بیداری و شب‌ها قبل از خواب را به تمرینات ۱۵ دقیقه‌ای سکوت اختصاص دهید.

با ۱۵ دقیقه شروع کنید. قطعا در ابتدا این کار برای شما ساده نخواهد بود. اما در ادامه به آن علاقه‌مند خواهید شد.

از دست ندهید :   تغییر ذهن و اندیشه چگونه باعث تغییر سلامتی انسان میشود؟

تنها کاری که لازم است انجام دهید، نشستن در مکانی راحت و آرام، بستن چشم‌ها و سکوت کردن است.

افکار مختلف وارد ذهن شما خواهند شد. با هیچ‌کدام درگیر و همراه نشوید. فقط از فکری به فکر دیگر نظاره‌گر باشید. درست مانند کسی که از پنجره به افراد در خیابان نگاه می‌کند.

جمع بندی و سخن پایانی

انسان‌های موفق علاوه بر استفاده از ضمیر خودآگاه از قدرت ضمیر ناخودآگاه خود نیز برای حل مسائل و تصمیم‌گیری استفاده می کنند.

زندگی تماما حل مساله است. انسان‌های بزرگ‌تر مسایل بزرگ‌تر دارند. از طریق حل مسایل است که ما به آرزوها و خواسته‌های خود می‌رسیم. پس حتما از تکنیک‌هایی که آموختید، برای فعال کردن قدرت ضمیر ناخودآگاه و حل مسایل خود استفاده کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 34 میانگین امتیاز: 3.4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *