زبان بدن عاطفه و محبت

زبان بدن عاطفه و محبت

عاطفه

عاطفه بخشی از زبان بدن است که شما آن را می شناسید و به طور ناخودآگاه و بدون فکر کردن، در بیشتر موارد از آن استفاده می کنید. عاطفه در انسان به صورت غریزی برنامه ریزی شده است تا او بتواند رابطه خود را گسترش داده و گروه های خانوادگی را تشکیل دهد. در جهان مدرن امروزی رفتارهای غیرکلامی نشان دهنده عاطفه و مهر و محبت، در زندگی تک تک افراد جامعه نقش مهم و حیاتی را بازی می کند.

زبان بدن عاطفه و محبت

زبان بدن عاطفه و محبت

زبان بدن عاطفه شامل لمس کردن، به سمت کسی خم شدن، تماس بدنی با کسی از طریق شانه و دست، خم کردن سر به سمت پایین و نگاه به سمت بالا، حالات چهره و همراهی با اشیایی که به آن ها دل بسته ایم، می شود. این ها تنها موارد اندکی بودند که به آن ها اشاره شد. علائم نشانه های غیرکلامی بیشتری مربوط به عاطفه چه به صورت عمدی و چه به صورت ناخودآگاه وجود دارند.

افرادی که به پاهای دیگران توجه می کنند، بهتر می فهمند چه در سر آن ها می گذرد. وقتی کسی پایش را طوری قرار می دهد که به سوی کسی اشاره می کند و یا نزدیک به او قرار می گیرد احتمالا احساس مثبتی نسبت به طرف مقابل دارد. زمانی که پاهای افراد به سمت دور از ما اشاره می کنند به طور ناخودآگاه به ما می گویند که قصد ترک کردن آنجا را دارند. نمونه آن افرادی اند که جهت پاهایشان به سمت در خروجی است ولی بدنشان هنوز به سمت شخصی است که قصد دارند از او دور شوند. چیز جالب دیگری که در توجه به پاهای افراد وجود دارد، زمانی است که نشسته اند و ممکن است با گفتگوی اضطراب آور و آزاردهنده ای مواجه شوند. اگر این افراد پاهایشان را از یکدیگر باز نگه دارند مشخص است که در آن موقعیت احساس راحتی دارند، اما اگر قوزک پاهایشان را بر روی یکدیگر قرار دهند و آنها را برروی هم بفشارند می توان گفت که بی قرارند و احساس راحتی ندارند.

زبان بدن عاطفه و محبت

زبان بدن عاطفه و محبت

شما احتمالاً در طول روز افراد زیادی را لمس می کنید، ممکن است شخصی را چندین مرتبه لمس کنید اما بیشتر این لمس ها نشانه عاطفه و مهر و محبت نیست. ممکن است برای این که بخواهید توجه کسی را به چیزی جلب کنید بر روی شانه اش بزنید و یا زمانی که می خواهید در اتوبوس یا قطار بنشینید با کسی برخورد کنید. آیا اینگونه لمس ها منتقل کننده عاطفه هستند؟

  • هدف ؛ قصد و نیت شما هنگام لمس، عامل اصلی نشان دهنده عاطفه شماست. زمانی که می خواهید عاطفه خود را به کسی نشان دهید او را به آهستگی، دوستانه و اغلب کمی طولانی تراز زمان متعارف لمس می کنید.
  •  استحکام ؛ لمس محکم پیام کاملاً متفاوتی را نسبت به لمس نرم و آرام انتقال می‏دهد. قرار دادن دست بر روی شانه در حالی‏که به نرمی بر روی آن تکیه کرده است همانند حالتی که دست شخصی را می‏گیرید و به آهستگی او را نوازش می‏کنید می‏تواند نشانه عاطفه و مهر و محبت باشد. به طور کلی هر چقدر لمسی نرم‏تر و آرام‏تر باشد احتمال عاطفی بودن آن بیشتر است.
  • تداوم ؛ تداوم لمس، شاخص قدرتمندی است که بر مهر و محبت دلالت دارد. اگر مدت زمان لمس در شرایط یا موقعیت خاصی از حالت طبیعی خود بیشتر طول بکشد، احتمال این‏که عاطفه تلقی شود زیاد است. مثلاً ممکن است دست دادنتان چند ثانیه از حالت طبیعی بیشتر طول بکشد، یا احتمال دارد وقتی خم شده‏ اید تا چیزی را ببینید که شخص دیگری می‏خواهد به شما نشان دهد، دست خود را به آرامی بر روی دست او قرار دهید
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 7 میانگین امتیاز: 2.6]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *