قانون جذب افراد | دستور العمل ساده و کاربردی برای جذب افراد

قانون جذب افراد

همه ما می خواهیم دیگران دوستمان داشته باشند. وقتی با دیگران ارتباطات عمیق تری برقرار می کنیم، می توانیم روابط ادامه داری بسازیم که به موفقیت ما در کسب و کار یا در نزدگی عاطفی مان کمک سیاری می کند.

جذب کردن افراد باعث شبکه سازی و خلق فرصت های جدید می شود. اگر افراد درستی نزدیکتان باشند، می توانید با یک تلفن کاری که برای دیگران مدت ها طول میکشد را به انجام برسانید! ( همان پارتی بازی خودمان)

برای جذب افراد راه های زیادی وجود دارد که در ادامه این مقاله به 3 مورد از بهترین راه ها اشاره خواهیم کرد و توضیحات کاملی خواهیم داد.

فهرست

قانون جذب روابط: استفاده از زبان بدن

ظاهر تر و تمیزی داشته باشید

خیلی توجه کنید که ظاهرتان چگونه به نظر می رسد. نیازی نیست آرایش داشته باشید و یا هزینه زیادی بکنید. همین که تمیز  باشید، موهای سر و صورتتان مرتب باشد و بوی بدی ندهید، کافی است.

نیازی نیست حتما بوی خوبی داشته باشید، بعضی عطرها از نظر دیگران نه تنها خوش بو نیست بلکه آزار دهنده هم هست، بنابراین تنها کافی است بوی بد ندهید.

خانم ها بیشتر به سر و کفش های آقایان توجه می کنند. پس اگر آقا هستید، مراقب باشید تا موهای مرتب و کفش های تمیزی داشته باشید. آقایان نیز بیشتر به صورت خانم ها توجه دارند، پس اگر خانم هستید، حتما صورت مرتب و تمیزی داشته باشید.

برای هر ملاقاتی متناسب با آن لباس بپوشید. سعی کنید لباس حرفه ای متناسب آن رویداد را پیدا کنید و با آن ظاهر شوید.

لبخند بزنید

لبخند داشتن شما را موجه، قابل اعتماد و با اعتماد به نفس نشان می دهد. به یاد داشته باشید که لبخند زدن شما را در حالت مثبتی نگه می دارد و دیگران بیشتر تمایل دارند با افراد مثبت معاشرت کنند.

لخند مصنوعی نداشته باشید. می توانید جلوی آینه و در خلوت لبخند زدن را تمرین کنید. اما اگر در ذهنتان واقعا به چیز لذت بخشی فکر کنید و یا از دیدن طرف مقابلتان خوشحال باشید، لبخندتان کاملا طبیعی و دلنشین خواهد بود!

ارتباط چشمی برقرار کنید

ارتباط چشمی به دیگران نشان می دهد که به آن ها توجه می کنید. البته خیره نشوید. منظورم این است که به او توجه کنید و وقتی صحبت می کند به او نگاه کنید.

از دست ندهید :   زبان بدن عمدی چیست؟

یک راه خوب برای این کار این است که وقتی صحبت می کند، تعداد دفعاتی که پلک می زند را بشمرید. به یاد داشته باشید که از طولانی شدن ارتباط به شکل خیره خودداری کنید.

البته برخی افراد با ارتباط چشمی راحت نیستند و از این نوع نگاه و ارتباط دوری می کنند. اگر متوجه این نکته شدید، سعی کنید تا این کار را ادامه ندهید.

بدنتان را به طرف شخص نگه دارید

مردم به این نکته خیلی توجه می کنند. وقتی فردی را می بینید، کاملا بدنتان را به طرف او بچرخانید، طوری که چهره هایتان روبروی هم قرار بگیرند.

بی قراری نکنید

زیاد تکان خوردن، این ور و آن ور رفتن و حرکات زیاد دست در اطراف صورت، احساس بی اهمیتی به طرف مقابل می دهد. همینطور احساس می کند که می خواهید به سرعت این مکالمه را تمام کنید. حتی ممکن است اینطور برداشت کند که شما فرد قابل اعتمادی نیستید.

تماس چشمی مستقیم داشته باشید و در طول مکالمه با طرف مقابل آن را حفظ کنید. به این ترتب اعتبارتان بالاتر خواهد رفت.

وول نخورید، خودتان را نخوارانید و بی قراری نکنید!

صاف بایستید

سینه تان را به جلو بدهید و شانه هایتان را بالا بگیرید. اگر حالت افتاده به خود بگیرید، از خودشان می پرسند چه کار بدی کرده که این طوری خمیده راه می رود؟

ما معمولا حواسمان نیست و شانه های افتاده به خود می گیریم. عادت کنید که سرتان را بالا بگیرید و سینه تان را جلو بدهید. این ژست افراد مطمین و با اعتماد به نفس است.

تصور کنید هر کس که می بینید یک دوست قدیمی است

اگر این تصور را داشته باشید یه طور کاملا طبیعی تمام حالات فیزیکی بدنتان این حس را به طرف مقابل القا می کنند و او با شما احساس راحتی بیشتری خواهد داشت.

این احساس درونی تمام حالات چهره شما را متحول خواهد کرد. همینطور لبخندتان طبیعی و دوست داشتنی خواهد شد.

ارتباط برقرار کنید

کمی به فرد مقابل نزدیک شوید تا ببینید چگونه واکنش نشان می دهد. اگر استرس داشته باشد و یا احساس راحتی نکند، سعی می کند تا فاصله را بیشتر کند. ولی اگر احساس کردید که او هم تمایل دارد، نزدیک تر شوید و می توانید از لمس دست ها هم استفاده کنید.

از دست ندهید :   5 گام برای اعتماد هوشمندانه

قانون جذب روابط: بدانید چه چیزی بگویید

شروع کنید

سلام کردن می تواند برا شروع خوب باشد. حتما لبخند به لب داشته باشید. اگر فرد متوجه حضور شما نشده باشد، با سلام شما متوجه خواهد شد. بیشتر اوقات سلام آغاز خوبی است. اما می توانید بسته به شرایط از چیزهای دیگری نیز استفاده کنید.

اسمتان را به طرف مقابل بگویید و اگر خودش اسمش را نگفت، شما از او بپرسید.

بگویید از دیدار یا آشنایی شما خوشوقتم و این حس را واقعا در ذهنتان داشته باشید تا به او هم منتقل شود که از دیدار او خوشحال هستید.

سوال بپرسید

این نکته اساسی در ارتباطات را به خاطر داشته باشید؛ مردم دوست دارند در مورد خوشان صحبت کنند.

اگر می خواهید کسی را جذب کنید، از او بخواهید در مورد خودش صحبت کند. اگر واقعا به آن ها علاقه مند به نظر برسید آن ها در مورد شما کنجکاو خواهند شد و به دنبالتان خواهند افتاد.

هرچه می توانید در مورد فرد مقابلتان بدانید. بپرسید چه چیزهایی دوست دارد؟ چه کار هایی دوست دارد بکند؟ از چه جیزهایی لذت می برد؟

سوالات باز بهترین نوع سولات برای  این مواقع هستند. سوالات باز سوالاتی هستند که جوابشان بیشتر از یک کلمه است و نیاز به توضیح دارند.

از او تعریف کنید: چه لباس قشنگی! از کجا خریدید؟ و سعی کنید تعریفتان صادقانه باشد و حتما دلیلی برای آن داشته باشید تا مصنوعی به نظر نرسد.

می توانید بپرسید از چه خواننده ای خوشش می آید یا آخرین فیلمی که دیده چه بوده؟

به نکات مشترکتان اشاره کنید: این طور به نظر می رسد که ما هردو عاشق لباس هستیم …

اسم را به خاطر بسپرید

اسم طرف مقابل را به خاطر بسپارید و بیشتر اوقات او را با اسمش خطاب کنید. بعد از اینکه اسمش را گفت، آن را باصدای بلند تکرار کنید و سعی کنید در ذهنتان آن را به چیزی ارتباط دهید تا به خاطر سپاری آن راحت تر انجام شود.

از این ها دوری کنید

  • توجیه نکنید
  • طعنه نزنید
  • شکایت نکنید
  • سعی نکنید به او اثبات کنید اشتباه می کند
  • در مورد سیاست و مذهب صحبت نکنید
  • توهین نکنید
از دست ندهید :   سخنان بزرگان در مورد عشق و دوست داشتن

اینها باعث دوری شما از یکدیگر و تخریب رابطه می شود.

با ادب و محترم باشید

یک کم از حالت عادی رسمی تر باشید و به دیگران در برخورد اول احترام بگذارید.

تشکر کنید، خواهش کنید و او را با القاب محترمانه خطاب کنید.

بخشنده و کمک کننده باشید

همیشه سعی کنید تا مساله ای از دیگران حل کنید. اینگونه انسان ارزشمندی می شوید و دیگران به انسان های ارزشمند توجه می کنند.

از عباراتی مانند: چطور می توانم کمکتان کنم؟ استفاده کنید.

سعی نکنید کامل و بی نقص به نظر برسید

مردم افرادی که کامل هستند را دوست ندارند. مرم افرادی را دوست دارند که شبیه به خودشان باشند. یعنی کمی نقص داشته باشند.

به آن ها امید و انگیزه بدهید

گاهی با استفاده از جملات انگزه بخش می توانید زندگی فردی را تغییر دهید. اگر لازم است به او بگویید که به او ایمان دارید.

با یک احساس خوب ملاقات را تمام کنید

از خودتان خاطره خوبی به جا بگذارید. ساده ترین کار می تواند گفتن این جمله باشد: “واقعا از دیدارت خوشحال شدم زهرا”

بامزه باشید

سعی کنی کمی لطیفه یا داستان بامزه در آستینتان داشته باشید. داستان معجزه می کند. می توانید با داستان، یک نفر را به گوش کردن به ادامه صحبت هایتان علاقه مند کنید.

خوب گوش بدهید

توجه کنید. بگذارید متوجه شود که او از نظر شما مهم است. خوب گوش بدهید. خلاصه ای از صحبت هایش را برای او بازگو کنید تا متوجه شود که خوب گوش داده اید و در حین صحبت هایش، با سر تایید کنید که در حل گوش دادن هستید.

 

 

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 6 میانگین امتیاز: 3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *