بهترین کشور برای پولدار شدن شما!

بهترین کشور برای پولدار شدن شما!

بهترین کشور برای پولدار شدن کجاست؟ آیا فیلم صورت زخمی یا Scarface را دیده اید؟ تونی مونتانا (آلپاچینو) به امید زندگی بهتر و پولدار شدن همراه سایر مهاجران وارد کشور آمریکا شده و پس از سختی ها، خطرات و ازجان گذشتگی های بسیار، فوق العاده پولدار می شود. در صحنه ای از فیلم می گوید که اینجا (یعنی آمریکا) بهترین کشور برای پولدار شدن است.

البته به نظرم با آن دل و جرات و اشتیاقی که تونی مونتانا در آمریکا از خودش نشان داد، هرجای دنیا بود مولتی میلیاردر می شد و هر جای دنیا می توانست بهترین کشور برای پولدار شدن او باشد. اساسا با این دیالوگ از این فیلم زیبا موافق نیستم.

شاید تونی مونتانا فکر می کرد بهترین کشور برای پولدار شدن آمریکاست! چون تمام آمریکایی هایی که در زندگیش دیده بود ثروتمند بودند و تمام اطرافیان (هم وطنان) خودش فقیر! (شبیه مدل فکر بیشتر ما ایرانیان!)

البته در همه جای دنیا افراد فقیر و ثروتمند وجود دارند. اما اینکه چه چیزی به خورد مغز و دهن مردم داده شده مهم است. در بسیاری از فیلم های هالیوودی مردم آمریکا انسان های سطح بالا، توانمند و ثروتمندی نمایش داده می شوند. همه چیز و همه شرایط برای زندگی در این کشور آماده و مهیاست. انکار نمی کنم که از برخی جهات شرایط ایده آل تری در کشور آمریکا وجود دارد. اما در ادامه و برای رفع تمام بهانه ها یک نکته می گویم و خلاص…

از دست ندهید :   رموز موفقیت در برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ

چرا ایران بهترین کشور برای پولدار شدن است؟

  • اساسا در ایران کسی به کتاب، یادگیری و مطالعه اعتقادی ندارد. منابع آموزشی هم به اندازه آمریکا در دسترس نیست، اگر کمر به یادگیری ببندید و بتوانید حتی از منابع انگلیسی زبان استفاده کنید، قطعا رقبایتان را پشت سر خواهید گذاشت.
  • سطح خدماتی که برای رضایت مشتری باید ارایه داد بسیار پایین تر از آمریکاست به این معنی که با گام های بسیار ساده تری می توان مشتری ایرانی را خوشحال کرد تا مشتری آمریکایی. یک لبخند ساده، ادب و احترام می تواند برای شما مشتری وفادار بسازد! لبخند، احترام و ادب چیزهایی هستند که در آمریکا اگر فروشنده نداشته باشد مشتری هایش را به سرعت از دست می دهد!
  • در ایران چفت و بست زیادی وجود ندارد، رقبا خیلی جدی نیستند و انگیزه برای رقابت عموما بسیار پایین است و به همین دلیل اگر شما چفت و بست داشته باشید، به صورت تساعدی رشد خواهید کرد و به موفقیت های بسیار بزرگی خواهید رسید.
از دست ندهید :   چگونه بهترین حوزه برای کسب و کار آموزشی خود را انتخاب کنیم؟

اقتصادِ نابِ ایران!

ایران، بهترین کشور برای پولدار شدن است. بازار ایران مانند معدن طلای کشف نشده است. این حصاری که اطراف کشور ماست و رقبای خارجی که نتوانسته اند تا کنون وارد آن شوند از ایران یک معدن طلا ساخته! اگر اوبر (Uber) می توانست وارد بازار ایران شود  امروز دیگر اسنپ و تپسی وجود خارجی نداشت. همین بکر بودن بازار است که این فرصت شغلی عظیم را برای این کسب و کارهای کشورمان فراهم کرده. این همه مشتری که من و شما با فرهنگشان به خوبی آشنا هستیم منتظر خدمات و محصولات ما هستند. بهترین کشور برای پولدار شدن هر ایرانی همین جاست، همین ایران خودمان. من معتقد هستم اگر در همین کشور کسی نتواند پولدار شود در هیچ کجای دنیا نمی تواند پولدار شود. و اگر یک ایرانی در خارج از اینجا 1 واحد پولدار است، اگر همان تلاش را در ایران انجام می داد 1000 واحد پولدار می شد.

بهترین کشور برای پولدار شدن

بهترین کشور برای پولدار شدن

همه چیز آماده است موانعی که اینجا هست، در خارج از اینجا به شکل دیگری وجود دارند. راه های پیشرفتی که در خارج از ایران وجود دارند هم در ایران به شکل دیگری وجود دارند. این انتخاب من و شماست. می خواهیم پولدار شویم؟ یا بهانه بیاویرم و دست روی دست بگذاریم؟ شروع کنید در غیر این صورت تا ابد باید بنشینیم پای اخبار و ناله و امید به روزی که کسی از راه برسد و ما را نجات دهد. روزی که خیلی ها به امیدش در گورستان ها دفن شدند.

از دست ندهید :   تصمیم ها سرنوشتتان را مشخص میکنند!

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 27 میانگین امتیاز: 3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *