بهترین سرمایه گذاری انسان در تمام عمر!

بهترین سرمایه گذاری

سرمایه گذاری اساسا یعنی چه؟ سرمایه گذاری یعنی چشم پوشی از مصرف یک چیز ارزشمند (مانند زمان یا پول) در کوتاه مدت و اختصاص آن، به امید رسیدن به منافع بلند مدت. در این تعریف آینده به 3 بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم می شود.

بهترین سرمایه گذاری انسان در تمام عمر، قطعا سرمایه گذاری بر روی خودش و توسعه مهارت هایش خواهد بود. اما چرا؟

بهترین سرمایه گذاری چیست؟

بهترین سرمایه گذاری سرمایه گذاری است که کمترین ریسک و بیشترین بازدهی را داشته باشد.

جالب اینکه سرمایه گذاری بر روی توسعه شخصیت خودمان، این ویژگی را دارد.

تمام انسان های موفق، مهارت هایی دارند. برای کسب مهارت های ارزشمند، نیازمند سرمایه گذاری روی خودتان هستید.

اما برای پیشرفت و بهبود شخصیتتان لازم است تا چه منابعی را سرمایه گذاری کنید؟

  1. زمان
  2. پول

حتی فقط با صرف زمان و آزمون و خطا نیز می توان مهارت هایی را کسب کرد و لزوما نیازی به سرمایه مادی نیست.

چه چیزی شما را موفق می کند؟

این تکنیک های موفقیت نیستند که باعث موفقیت شما می شوند، بلکه شخصیت شماست که شما را موفق می کند. گر شما صاحب کسب و کاری هستید، سایه شخصیت شما بر کسب و کارتان است که تعیین می کند چقدر رشد کنید، چقدر سودآوری داشته باشید و تا کجا به پیش بروید.

از دست ندهید :   چگونه شخصیت خود را تغییر دهیم؟

باید رفته رفته با تقویت مهارت هایی مانند مذاکره، هوش هیجانی، هوش مالی، مدیریت زمان و …. توانایی خودتان را بالا برده و همین توانایی باعث رشد بیشتر و سودآوری بیشتر کسب وکارتان خواهد شد.

قطعا شما با سرمایه گذاری روی هر کالایی علاوه بر سود ضرر هم خواهید کرد و تنها چیزی که سرمایه گذاری روی آن همواره سود دارد و هرگز ضرر نخواهید کرد، خودتان هستید.

برایان تریسی معتقد است که حتی در بدترین شرایط نیز باید حداقل 3 درصد از درآمدتان را روی خودتان سرمایه گذاری کنید، تا موفقیت آینده خود را تضمین کنید.

او همچنین تاکید می کند که برای موفقیت، باید شخصیت خود را ارتقا دهید و شخصیت شما تشکیل شده از: مهارت ها، باورها و ارزش های شماست.

جالب اینکه برای سرمایه گذاری روی خودتان، سرمایه زیادی مورد نیاز نیست! می توانید فقط با چند هزار تومان، بهترین کتاب های دنیا را تهیه و شروع به مطالعه کنید.

از دست ندهید :   ۹ دلیل برای اینکه کسب و کار اینترنتی شما رشد نمی‌کند!

3 راهکار برای سرمایه گذاری موفق روی خودتان:

وقت تلف نکنید

در مسیر رفت و آمد به فایل های آموزشی صوتی گوش کنید و یا اگر امکانش هست کتاب مطالعه کنید. زمان هایی که در مسیر رفت وآمد هستید، جزو زمان های مرده محسوب می شوند. اگر بتوانید از این فرصت ها برای یادگیری استفاده کنید، می توانید فوق العاده پیشرفت کنید.

زبان انگلیسی را بیاموزید

بیشتر منابع آموزشی دست اول دنیا به زبان انگلیسی هستند. تسلط به زبان انگلیسی می تواند شما را یک سر و گردن از دیگران بالاتر قرار دهد.

اگر زبان انگلیسی شما دست و پا شکسته است، می توانید با مطالعه کتاب های آموزشی به زبان انگلیسی شروع کرده و کم کم با ترجمه لغات جدید این کتاب ها، تسلط خودتان را بیشتر کنید. اما اگر خیلی ضعیف هستید، باید از کلاس های آموزشی شروع کنید.

حس فوریت داشته باشید

شاید اگر بخواهم فقط یک ویژگی افرادی که در زمان کوتاه به موفقیت های بزرگ می رسند را بیان کنم، این است که آن ها برای انجام کارها حس فوریت دارند. یعنی اگر کاری باید انجام شود، معتل نمی کنند! به سرعت آن را انجام می دهند.

از دست ندهید :   4 گام طلایی شبکه سازی، اصل طلایی موفقیت!

همینطور هم در مورد آموزش! مهم نیست که شما چند صد تا کتاب خوب را مطالعه کرده اید. تا زمانی که آن ها را به کار نگیرید، تغییری نخواهید کرد. پس به سرعت آنچه که می آموزید را در زندگی و کسب و کارتان به کار بگیرید تا به موفقیت های سریع تر و بزرگ تر برسید.

 

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 5 میانگین امتیاز: 3.2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *