نقش ظاهر جذاب در برقراری ارتباط موثر

نقش ظاهر جذاب در برقراری ارتباط موثر

عوامل ظاهری برای جذاب بودن

این عنصر بدن مربوط به ظاهر فیزیکی شماست مانند شکل و اندازه ی بدنتان، چهره و موهایتان، لباس هایتان و چیزهای مشابه دیگر. خوشمان بیاید یا نیاید، ظاهر جذاب تأثیر بسیار قوی در نحوه ی دریافت و برداشت دیگران از پیام های ارتباطی ما دارد. بعضی از عوامل ظاهری که مورد توجه قرار می گیرند عبارتند از:

 • شکل و اندازه ی بدن
 • چهره
 • ابروان
 • مو
 • قد
 • رنگ
 • پاکیزگی و تمیزی
 • لباس
 • لوازم جانبی و جواهرات
 • خالکوبی ها و تزئین بدن
 • پوست خشن یا نرم
 • ناخن های مانیکورشده
 • آرایش

چطور عوامل ظاهری در جذاب بودن و نحوه ی ارتباطات ما تأثیر دارند؟

مطالعات پژوهشی نشان داده اند شخصی که قد متوسط و بدن عضلانی دارد معمولاً به عنوان شخصی جذاب، بالغ و دارای اعتماد به نفس قلمداد می شود، حال آن که شخصی که قد متوسط دارد اما از لحاظ بدنی لاغر است مضطرب و ساکت تر به نظر می رسد.

چطور عوامل ظاهری در جذاب بودن و نحوه ی ارتباطات ما تأثیر دارند؟

چطور عوامل ظاهری در جذاب بودن و نحوه ی ارتباطات ما تأثیر دارند؟

خودتان را در حال ورود به اتاق جلسه ای با این شرایط در نظر بگیرید؛ قبل از ورود به اتاقل دو نفر دیگر هم در اتاق بوده اند که یکی از آنها کت و شلوار آراسته بر تن دارد و دیگری شلوار جین و تی شرت پوشیده است. دیدن این صحنه چه تأثیری در همان ابتدا بر روی شما می گذارد؟ حالا اگر تصور کنید شخصی که کت و شلوار آراسته پوشیده بود، موهای بسیار بلند و ریش پرپشت داشته باشد، در حالتی که شخص دیگر که شلوار جین و تی شرت پوشیده، موهای کوتاه و مرتب دارد و صورتش را هم تراشیده باشد. حالا دیدن این صحنه چقدر می تواند روی تفکر اولیه ی شما درباره ی این افراد تأثیرگذار باشد؟

از دست ندهید :   قدرت حالات چهره در زبان بدن

جذاب بودن به کمک خال کوبی!

خال کوبی ها و تزئین بدن بسیار رایج است، چیزی که باعث صدمه زدن به ظاهر بدن می شود. بعضی از اینها مربوط به نسل های جوان ترند و هر چقدر سن فرد بالاتر می رود خود شخص دیگر این گونه اعمال را تأیید نمی کند.

جذاب بودن به کمک خال کوبی!

جذاب بودن به کمک خال کوبی!

ولی بعضی دیگر مربوط به نوع حرفه ی شخص می شود، مثلاً احتمال این که یک فوتبالیست از این گونه تزئینات بر روی بدنش داشته باشد نسبت به یک بانک دار بیشتر است. کارفرماها و والدین اغلب با این مسئله مبارزه می کنند، گاهی اوقات اختلاف و مشکلات جدی به خاطر این مسئله اتفاق می افتد. با این که شرکت ها خود نیز مجبور شده اند قوانین ویژه برای طرز لباس پوشیدن و ظاهر کارمندان وضع کنند اما هنوز مشکل والدین با فرزندانشان حل نشده است و در مورد مسائلی همچون « دوست صمیمی ام لبش را سوراخ کرده چرا من نکنم؟» در حال جنگیدن هستند.

از دست ندهید :   زبان بدن عمدی چیست؟

چه زنانی جذاب هستند؟ چه مردانی جذاب هستند؟

به طور ذاتی مردان به سمت زنانی کشیده می شوند که جذاب هستند. یکی از مواردی که باعث جذب مردان به سمت زنان می شود، تناسب کمر به مفصل لگن (باسن) است.

چه زنانی جذاب هستند؟ چه مردانی جذاب هستند؟

چه زنانی جذاب هستند؟ چه مردانی جذاب هستند؟

برای مثال اگر تناسب کمر به مفصل لگن یک زن کمتر از 24 به 36 باشد از نظر مرد جذاب است و اگر تناسب آنها 1 به 1 یا بیشتر باشد از نظر اکثر مردان جذاب نیست. زنان هم مانند مردان معیارهایی برای خود دارند، البته این معیارها در زنان پیچیده تر از مردان است. زنان مردانی را که تناسب کمر به مفصل لگنشان یک به یک یا کمتر باشد جذاب تر می دانند. از دیدگاه تکامل اگر به مسئله نگاه کنیم به طور مشخص، مردان چاق هیچ جذابیتی برای زنان ندارند همانطور که زنان چاق برای مردان جذابیتی ندارند.

تعریف مرد جذاب در فرهنگ ژاپنی

در فرهنگ ژاپنی، حرفی وجود دارد که تاکائی نامیده می شود. تاکائی صفتی است که به سه تا «تی» برمی گردد و زنان ژاپنی به دنبال این سه تا «تی» در مردان هستند. ترجمه ی آنها به فارسی عبارتند از:

 1. قد بلند
 2. درآمد بالا
 3. هوش زیاد
از دست ندهید :   زبان بدن و نشانه های غیر کلامی تبعیت کردن

زمانی که زنان ژاپنی می گویند مردانی که مهربان اند را دوست دارند، منظورشان این است مردانی را که علاوه بر داشتن آن سه ویژگی، مهربان هم هستند را دوست دارند.

چطور نقص جذابیت در یک زمینه می تواند توسط زمینه های دیگر جبران شود؟

اگر مردی قد بلند نیست دلیل نمی شود که زنان او را رد کنند، او می تواند با به دست آوردن پول بیشتر بر این نقص غلبه کند و یا می تواند آن قدر باهوش باشد که باعث شود عیب کوتاهی قدش به چشم نیاید. تحقیقات نشان می دهد که داشتن پول مهم تر از قد بلند است و می تواند غلبه کند. زنانی که جذاب ترند به خاطر جذابیتشان مزیت های بسیار زیادی در زندگی دارند. مردانی که قد بلند، باهوش و ثروتمند هستند نیز همان مزیت را دارند.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 7 میانگین امتیاز: 2.4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *