طرز فکر افراد ثروتمند و موفق با افراد فقیر چه تفاوتی دارد؟

طرز فکر افراد ثروتمند

طرز فکر افراد ثروتمند چه تفاوتی با افراد ناموفق و فقیر دارد؟ اگر با افراد موفق و ثروتمند معاشرت کرده باشید، حتما متوجه تفاوت نظرات، نگرش و طرز فکر آن‌ها با افراد فقیر و ناموفق شده‌اید.

تفاوت‌های بسیاری میان طرز فکر افراد ثروتمند و فقیر وجود دارد. می‌توان ساعت‌ها در مورد این موضوع صحبت کرد و صدها صفحه درباره آن نوشت.

ما در این مطلب به ۳ تفاوت بسیار مهم میان طرز فکر افراد ثروتمند و فقیر، که کمتر جایی از آن‌ها صحبت شده خواهیم پرداخت.

ثروتمندان بلند مدت فکر می‌کنند

افراد فوق العاده موفق، به سال‌ها بعد فکر می‌کند. شرکت‌ها و کمپانی‌های موفق، برنامه‌ریزی‌های صد ساله دارند. کمپانی‌های بزرگ و موفق جهان می‌دانند که در صد سال آینده قرار است به چه نقطه‌ای برسند.

طرز فکر افراد ناموفق و فقیر، کوتاه مدت است و از چند ساعت تا چند ماه بعد فراتر نمی‌رود.

به عنوان نمونه:

یک فرد فقیر و بی‌خانمان را در نظر بگیرید. او به این فکر می‌کند که چگونه شکم خود را سیر کند. یعنی بلندی افکار او به وعده غذایی بعدی ختم می‌شوند.

از دست ندهید :   4 دلیل ساده بودن موفقیت مالی در ایران!

یک کارمند را در نظر بگیرید. او به این فکر می‌کند که سر ماه حقوقش را بگیرد. او برنامه‌های یک ماهه دارد.

به یک مدیر فکر کنید. او احتمالا برنامه‌های فصلی یا سالانه دارد. یک مدیر معمولا به این فکر می‌کند که این فصل باید به کجا برسیم؟ یا امسال باید در چه نقطه‌ای قرار بگیریم؟

افراد ثروتمند و موفق، حد‌اقل برنامه های ۵ تا ۱۰ ساله دارند. آن‌ها این برنامه‌ریزی را به برنامه‌های سالانه، ماهانه و روزانه تقسیم کرده‌اند. بنابر این بر اساس برنامه ۱۰ ساله خود می‌دانند که امروز باید چه کارهایی را انجام دهند تا به آن نقطه برسند.

ثروتمندان طرز فکر واقع‌گرایانه دارند

در واقع می‌توان گفت افراد موفق و ثروتمند، واقع‌گرای خوش‌بین هستند. آن‌ها خیلی خوشبین یا خیلی بدبین نیستند. این نکته بسیار مهمی است که کمتر جایی از آن صحبت شده است.

افراد ناموفق، معمولا در مورد مسائل بیش از حد خوشبین یا بیش از حد بدبین هستند.

به عنوان مثال:

افراد ناموفق با خودشان فکر می‌کنند که امروز کسب و کارخودم را راه می‌اندازم و از ماه اول ماهی ۱۰ میلیون تومان درآمد خواهم داشت! این طرز فکر ناشیانه و خطرناک است. کسی که این گونه فکر می‌کند، احتمالا هرگز کسب و کاری نداشته و اصلا به موانع و مسائل پیش‌رو فکر نمی‌کند.

از دست ندهید :   ثروتمندان با ترس چه رابطه ای دارند؟

افراد موفق همواره و همواره این ۳ سوال مهم را از خود می‌پرسند:

  1. چه چیزی می تواند بد پیش برود؟
  2. چه چیزی را نمی‌دانم؟
  3. چه چیزی را نمی‌بینم؟

این سوالات نشان دهنده بدبینی افراد ثروتمند نیست. بلکه نشان دهنده واقع‌بینی است.

افراد موفق می‌دانند که همواره همه چیز مطابق برنامه‌ریزی پیش نخواهد رفت و آماده مواجهه با مسائل احتمالی هستند. چون آماده هستند، برای حل آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند، راه گریز پیش‌بینی کرده و از آن‌ها عبور می‌کنند. اما افراد ناموفق، چون آماده نیستند، در برابر مشکلات پیش آمده به زمین می‌خورند.

ثروتمندان به دیگران فکر می‌کنند

افراد ناموفق، خیلی خودخواه هستند و همواره به این فکر می‌کنند که چه چیز گیر من خواهد آمد؟

افراد موفق به دیگران فکر می‌کنند و اینکه چه ارزشی می توانند به آن ها ارائه کنند؟

افراد ناموفق طرز فکر برنده-بازنده دارند. اگر به عنوان مثال بخواهند اتوموبیل خود را به کسی بفروشند، در ذهنشان خواستار برنده شدن خودشان در این معامله و باخت طرف مقابل هستند.

از دست ندهید :   7 طرز تفکر مثبت برای موفقیت در کسب ثروت!

به همین دلیل افراد موفق دوست دارند تا با افرادی مانند خودشان معامله کنند. افرادی که طرز فکر برنده-برنده دارند.

افراد موفق به مشتریانشان فکر می ند به کارمندانشان به اعضای تیمشان. هیچ‌ فرد ثروتمندی نمی تواند به تنهایی موفق شود بلکه نیازمند یک تیم قوی است.

اگر دیگران بدانند که موفقیت شما باعث موفقیت آن‌ها نیز می‌شود، راه را برای شما باز خواهند کرد. آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا روز به روز ثروتمندتر و موفق‌تر شوید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 36 میانگین امتیاز: 3.1]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *