دفع انرژی منفی دیگران ؛ ۷ راه قوی برای داشتن انرژی مثبت

دفع انرژی منفی دیگران

دفع انرژی منفی دیگران مهم است! چرا از اینکه در کنار بعضی افراد هستیم، احساس بدی به ما دست می دهد؟ شاید این به خاطر انرژی منفی آنهاست. در واقع میدان انرژی آن ها می تواند انرژی شما را نیز پایین بکشد و احساساتتان را تغییر دهد.

از این بدتر این است که انرژی منفی دیگران به شما نیز سرایت کرده و حالتان را بد می کند. این احساس بد در شکل های مختلفی مانند: سردرد و بی حوصلگی ظهور می کند.

اما دفع انرژی منفی دیگران چگونه ممکن است؟ یا چطور می توان انرژی منفی دیگران را دفع کرد؟

1- برای همه چیز سپاسگزار باشید

از کاری که می توانید و از همین الان شروع کنید. همین الان ساده ترین کاری که می توانید برای تغییر احساس و انرژی تان انجام دهید این است که روی نکات مثبت تمرکز کنید.

نمی توان افکار و انرژی منفی را از ذهن بیرون کرد. تنها می توان با وارد کردن افکار مثبت بیشتر بر نیرو و انرژی افکار منفی پیروز شد و وضعیت احساسی را تغییر داد.

هر روز حد اقل دو مرتبه به داشته هایتان فکر کرده و از بابت آن ها سپاسگزار باشید.

از دست ندهید :   تصمیم ها سرنوشتتان را مشخص میکنند!

2- حالت بدنتان را عوض کنید

ذهن و فکر ما به هم قفل هستند. شما نمی توانید ژست انسان های افسرده را بگیرید و از درون شاد و خوشحال باشید. همینطور نمی توانید ژست یک انسان موفق را بگیرید و بگویید عجب آدم بدبختی هستم!

اگر نمی خواهید از ذهن شروع کنید، از بدنتان شروع کنید. سرتان را بالا بگیرید، سینه تان را به جلو بدهید و لبخند بزنید. چند ثانیه صبر کنید، ببینید چقدر حالتان بهتر شد!

به همین سادگی انرژی منفی را دفع کردید.

3- بیشتر بخندید مخصوصا با خودتان

خنده باعث ترشح هورمون های شادی بخش و موثر در بدن می شود. سعی کنید بیشتر بخندید. به مطالب خنده دار گوش کنید و جلوی آینه به خودتان لبخند بزنید، خودتان را ببوسید و در آغوش بگیرید. با این کار عزت نفس شما افزایش خواهد یافت و انرژی تان مثبت خواهد شد.

4- به دیگران کمک کنید

احساسی که از کمک به دیگران به دست می آورم غیر قابل وصف است. همیشه دوست دارم تا تجربیات مثبت این چنینی را در زندگی ام بیشتر داشته باشم. با کمک به انسان های دیگر، کمک بزرگی به خودتان خواهید کر وانرژی های منفی را نیز دفع می کنید.

از دست ندهید :   زندگی جدیدت چقدر می ارزد؟

5- تفکرتان را تغییر دهید

اگر از دیگران ناراحتید از خودتان سوال کنید چرا؟ شاید حق با شما نیست! شاید هم حق باشماست اما اینکه حق با چه کسی است کمکی نمی کند یا باید مساله را حل کنید آن هم از راه درست و بالغانه ویا پیشنهاد مین این است که در رابطه ای که هر دو طرف در آن اذیت می شوند نمانید.

6- اطرافیانتان را تغییر دهید

به جای اینکه با افرادی معاشرت کنید که انرژی متفی به شما می دهند شما را تحقیر و سرزنش می کنند و روز به روز عزت نفستان را خدشه دار تر می کنند، با افرادی وقتتان را بگذرانید که به ارزش های شما بیشتر اشاره می کنند، دوستتان دارند و سعی می کنند تا به شما کمک کنند به اهدافتان برسید و انسان ارزشمند تری شوید.

7- مسئولیت بپذیرید

مسئولت پذیری یکی از مهم ترین نشانه های بلوغ روانی است. شما بید مسئولیت رفتارهای خود را بپذیرید و بپذیرید که اگر بخواهید، می توانید در زندگی تان تغییر ایجاد کنید.

از دست ندهید :   تاثیر افکار مثبت در زندگی

اگر از کسی انرژی منفی می گیرید، این انتخاب شماست که با او در ارتباط بمانید. اگر احساس بدی دارید می توانید انتخاب کنید که با استفاده از روش های ذکر شده و یا هر روش دیگری احساستان را مثبت کنید و یا با همین روال ادامه دهید.

شما مسئولیت صد در صد انتخاب های زندگی تان را بر عهده دارید و هر چیزی را که بخواهید می توانید تغییر دهید. پس انتخاب کنید که موفق باشید!

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 35 میانگین امتیاز: 3]

یک نظر در مورد «دفع انرژی منفی دیگران ؛ ۷ راه قوی برای داشتن انرژی مثبت»

  • احساسات ما در قبال کمک کردن قابل وصف است و اینطور نیست که غیرقابل وصف باشد و اینکه خنده های بجا و به اندازه خوب میتواند باشد . ان شاءا… تعالی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *