آیا شما پتانسیل بالایی برای موفقیت دارید؟

پتانسیل بالایی برای موفقیت

تقریبا تمام ما انسان ها از پتانسیل بالایی برای موفقیت برخوردارند. همه بذرهایی در درونشان دارند، اما عده واقعا کمی این بذرها را رشد می دهند. چرا؟

در این مقاله 3 قدم برای آزاد کردن پتانسیل درونی موفقیت شما معرفی شده و توضیح داده خواهند شد. قطعا با استفاده از این اهرم ها می توانید با شتاب بیشتری به سوی موفقیت پیش بروید.

1- لفتش ندهید و اقدام کنید

سقراط می گوید برای تکان دادن دنیا ابتدا باید خود را تغییر دهیم! پس شروع کنید. لازم نست از فردا یا حتی 1 ساعت دیگر آغاز کنید! از همین الان شروع کنید. روی کاغذ بنویسید که در 5 تا 10 سال آینده دوست دارید کجا باشید. از خودتان سوال کنید چطور می توانم به این خواسته ها برسم و بلافاصله شروع به برنامه ریزی کنید! حالا می دانید برای رسیدن به این خواسته باید چه مهارت هایی کسب کرده و یا با چه افرادی ارتباط بگیرید.

برنامه را هر روز و بدون وقفه اجرا کنید و تحت هر شرایطی با انضباط شخصی، به آن پایبند باشید. به گفته جیم ران “ما باید در هر صورت درد یکی از این 2 را انتخاب کنیم؛ درد انضباط یا درد عادی بودن!”

از دست ندهید :   پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت

رها کردن کمال گرایی و فکر کردن به اینکه در آینده چه خواهد شد، می تواند مفید ترین کار شما در این لحظه باشد! بی خیال بالاخره بک چیزی خواهد شد. مهم این است که همین الان شروع کنید!

  • اقدام کنید
  • سپس بازخورد بگیرید
  • روند کارتان را اصلاح کنید
  • دوباره از اول این چرخه را طی کنید!

تمام میلیونر های خودساخته، همین مسیر را طی کرده اند! هیچ کس از ابتدا نمی داند که در طول مسیر چه اتفاقاتی خواهد افتاد و هیچ کس از ابتدای مسیر نمی تواند برای تمام موارد پیش رو آماده شود!

هرچه انتخاب ها بیشتر باشد تصمیم گیری سخت تر می شود. راهی جز موفقیت برای خودتان باقی نگذارید. با خودتان تکرار کنید؛ مساله من باید حل شود، همین الان هم باید حل شود و به بهترین شکل هم باید حل شود!

از دست ندهید :   چگونه انسان خوشبختی باشیم؟

2- باور های خوب ایجاد کند

فرض کنید شما امروز نیاز به تهیه نان دارید. اگر باور داشته باشید که در اطراف منزلتان نانوایی وجود ندارد چه خواهید کرد؟ آیا در اطراف منزلتان به دنبال نانوایی خواهید رفت؟ مسلم است که خیر! اگر خیلی هم نیاز داشته باشید، به فکر قرض گرفتن از همسایه ها یا راه های دیگر برای تامین نان می افتید که به مراتب دشوار تر هستند.

این داستان، عینِ زندگی است. باورهای ما مسیر ما را کنترل می کنند. سعی کنید باورهای سازنده در خود ایجاد کنید.
یک از بهترین راه های بر ای این کار، تکرار و تلقین است. جملات تاکیدی مثبت را تکرار کنید. شما تکرار می کنید و سپس باورتان می شود. به همین سادگی.

همین تکرار ها زندگی من را از این رو به آن رو کرد. راه های دیگری هم هستند که می توانید در این مقاله مطالعه کنید و با سرعت بیشتری تغییر را تجربه کنید.

از دست ندهید :   چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم؟

3- استانداردهای خود را بالا ببرید

از زندگی بیشتر بخواهید. زندگی این نیست که من، شما یا هرکس دیگری در حال حاضر در آن هستیم! نگرانی برای یک قران و دوزار! دنیا خیلی بزرگ تر از چیزی است که می بینید و زندگی بسیار فراتر از این است.

بالا رفتن استانداردها کمک می کند تا انگیزه بیشتری داشته باشیم. انگیزه بیشتر سوخت موشک برای رسیدن به اهداف است. استانداردهای خود را از طریق سفر کردن و دوستی با افرادی که در سطح بالاتری زندگی می کنند، می توانید بالا ببرید.

 

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 9 میانگین امتیاز: 4.4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *