زبان بدن و نشانه های غیر کلامی شک و تردید

زبان بدن و نشانه های غیر کلامی شک و تردید

زبان بدن شک و تردید

زبان بدن شک و تردید معمولاً بارز و آشکار است. وقتی شخصی در مورد چیزی مطمئن نیست تردید و درنگ را می توان در او دید. نشانه های غیرکلامی کلاسیک شک و تردید؛ جهش سریع چشم ها به این سو و آن سو و حرکات مردد می باشند.

زبان بدن شک و تردید

زبان بدن شک و تردید

زبان بدن شک و تردید: نگاه مردد

احتمالاً شما این کار را صدها و شاید هم هزاران بار در زندگی انجام داده اید. وقتی مطمئن نیستید کدام جاده را برای رفتن باید در پیش گیرید چشمانتان دائم به این سو و آن سو حرکت می کنند تا علائم یا نشانه ای از خیابان و مکان درست پیدا کنید. با دوستتان قرار می گذارید تا با هم قهوه ای بنوشید، زمانی که وارد کافی شاپ می شوید متوجه می شوید دوستتان آنجا نیست، با خود فکر می کنید آیا درست آمده ام؟ به اطراف، اشخاص، در ورودی و هر جایی که امید دارید دوستتان را ببینید، نگاه می کنید تا شک و تردیدتان برطرف شود. این رفتار در فرودگاه نیز به آسانی قابل مشاهده است، زمانی که مسافران از هواپیما پیاده می شوند آن هایی که با محیط فرودگاه آشنا نیستند برای پیداکردن راهنمایی که جهت را به آنها نشان دهد مدام به اطراف نگاه می کنند، ممکن است علامتی را ببینند که محل دریافت یا تحویل بار را نشان می دهد یا صفحه نمایشی را ببینند که شماره ورودی به باند پرواز بعدی شان را نشان می دهد. وقتی جایی که دنبالش می گشتند را پیدا می کنند یا جهت درست را می یابند نگاهشان به سمت مشخصی متمرکز می شود و شما فوراً می توانید بفهمید که عدم اطمینان آن ها برطرف شده است.

از دست ندهید :   تاثیر زبان بدن بر اداره کردن و نتیجه جلسات

زبان بدن شک و تردید: حرکات مردد

این یک اصطلاح کلی است و حرکاتی را توضیح می دهد که آرام و ثابت نیستند. وقتی احساس عدم اطمینان می کنید احتمالا با شک و تردید به جلو پیش می روید و اقدام خاصی نمی کنید. با احتیاط پیش می روید و سعی می کنید از چیزهایی که در پیش رو دارید سردر بیاورید. این حالت زمانی که قدم هایتان کوتاه و نامنظم است و از یک جهت به جهتی دیگر تغییر مسیر می دهید، در صندلی خود بی قراری می کنید، صدایتان میلرزد، و حتی دستانتان لرزیده یا عرق می کنند قابل مشاهده است.

زبان بدن شک و تردید: حرکات مردد

زبان بدن شک و تردید: حرکات مردد

اجازه دهید به مثال فرودگاه برگردیم. شما قبلاً شاهد این بوده اید که افراد برای پیدا کردن اطلاعات به اطراف نگاه می کنند و حرکاتشان مردد است. آن هایی که دو قدم در یک جهت می روند سپس ایستاده و یکی دو قدم در جهتی دیگر حرکت می کنند، زمانی که اطمینان حاصل می کنند، گام های کوتاه و محتاطشان آهسته آهسته تبدیل به گام های بلند و مطمئن می شود.

از دست ندهید :   اعلام برتری با کمک زبان بدن و ارتباط غیر کلامی

مثال دیگر، تا حالا شخصی که برای اولین بار قصد دارد از یک تخته شیرجه با ارتفاع زیاد به داخلی استخر بپرد را مشاهده کرده اید؟ حرکات مردد بسیاری انجام می دهد. شاید وقتی به سمت نردبان می رود در طول مسیر چندین بار توقف کند، به آهستگی از نردبان بالا رود و زمانی که به بالا می رسد دستش را به نرده ها بگیرد و با احتیاط خود را به لبه تخته برساند. اگر او درباره پریدن به داخل استخر مردد باشد چندین بار به عقب و جلو می رود و در ذهنش اطمینان و جرأت پریدن در آب را تمرین می کند.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 1 میانگین امتیاز: 4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *