چرا ایمیل مارکتینگ در کسب و کار اینترنتی حیاتی است؟

بازاریابی ایمیلی

اولین هدف در هر کسب و کار اینترنتی چیست؟ شاید فکر کنید که ایجاد فروش، حتما مهم‌ترین هدف هر کسب و کار اینترنتی است. اما خیر! افزایش فروش، نتیجه استفاده از ابزاری مهم به نام ایمیل مارکتینگ است. در واقع هدف اول و مهم‌ترین هدف هر کسب و کار اینترنتی، جمع‌آوری ایمیل علاقه‌مندان است! پس از انجام این کار، می‌توان با ایمیل مارکتینگ صحیح، فروش ایجاد کرد.

آیا ایمیل مارکتینگ برای فروش همه چیز به کار می‌آید؟

ایمیل مارکتینگ را می‌توان برای فروش هر نوع محصولی استفاده کرد. البته اگر در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اید که مخاطبان شما اصلا از ایمیل استفاده نمی‌کنند یا ایمیل ندارند، بهتر است از راه‌های دیگری استفاده کنید. اما به دلیل نرخ بازگشت سرمایه بالا، استفاده از ایمیل مارکتینگ در اکثر کسب و کارها موثر و سودآور است.

چرا بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ مهم است؟

اول به دلیل نرخ بازگشت بالای آن! هزینه ایمیل مارکتینگ به نسبت سایر روش‌های بازاریابی بسیار پاین است و از سوی دیگر نرخ بازگشت بالایی دارد. به همین دلیل می‌توان گفت، ایمیل مارکتینگ، ابزاری فوق‌العاده مهم و حیاتی است.

از دست ندهید :   ۶ مورد از مهارت‌های ضروری برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

در درجه دوم، آمار و ارقام دقیقی که سرویس‌های ایمیل مارکتینگ ارائه می‌کنند، روشن کننده خیلی مطالب خواهند بود و به شما در توسعه کسب و کارتان کمک خواهند کرد.

آمارهای مانند اینکه:

  • چند نفر ایمیل شما را باز کردند؟
  • چند نفر روی لینک شما کلیک کردند؟
  • چند نفر عضویت خود را لغو کردند؟
  • و چند نفر از محصولتان خرید کردند؟

چطور در بازاریابی با ایمیل موفق باشیم؟

نکات زیادی برای موفقیت در بازاریابی ایمیل وجود دارند که برای آشنایی با آن‌ها باید یک دوره حرفه‌ای را بگذرانید. اما چند نکته ساده و خیلی مهم را در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد:

صفحه فرود مناسب

اشتباه بسیاری از کسب و کار‌های اینترنتی این است که افراد را از بنر تبلیغاتی خود مستقیما به صفحه محصول می‌فرستند. چقدر احتمال دارد که شما در اولین آشنایی خود با یک وبسایت اینترنتی از آن‌ها خرید کنید؟ بسیار کم!

از دست ندهید :   آیا پول می تواند انگیزه لازم برای موفقیت را ایجاد کند؟

راه درست، فرستادن مخاطبان به یک صفحه فرود یا لندنگ پیج است. در این صفحه در ازای دادن هدیه‌ای ارزشمند، ماند یک بن تخفیف، ایمیل مخاطب گرفته می‌شود تا بتوان در ادامه با او در ارتباط بود.

چون بیش از ۹۰ درصد کاربران پس از اولین بازدید، دیگر هرگز به سایت شما بر نمی‌گردند. حتما باید ایمیل آن ها را داشته باشید تا بتوانید پیشنهادات خود را به دستشان برسانید.

ارسال در زمان مناسب

باید بررسی کنید و ببینید در حوزه‌ای که مشغول هستید، چه زمانی برای ارسال ایمیل مناسب‌تر است؟ اول هفته؟ وسط هفته؟ یا آخر هفته؟ چه ساعتی؟

چرا باید ایمیل شما را باز کنند؟

از فرستادن مکرر پیشنهادات فروش به اعضای لیست ایمیلتان خودداری کنید. هر از گاهی برای آن‌ها مطالب آموزشی جالب و ارزشمند هم ارسال کنید تا نرخ باز شدن ایمیل‌هایتان ریزش نکند.

از دست ندهید :   چگونه کسب درآمد اینترنتی مطمئن داشته باشیم؟

به یاد داشته باشید برای افزایش فروش باید افراد بیشتری ایمیل‌هایتان را باز کرده و روی لینک داخل آن کلیک کنند. پس تلاش کنید تا این اتفاق بیفتد.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 2 میانگین امتیاز: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *