کارآفرینی در منزل را چگونه آغاز کنیم؟

کارآفرینی در منزل

ما پیشنهاد می‌کنیم که کارآفرینان اگر تجربه زیادی ندارند، کسب و کار خود را در اندازه کوچک (مثلا در منزل) شروع کنند و اگر موفق بودند، فکری برای تزریق بودجه و گسترش آن کسب و کار کنند.

به عنوان مثال اگر شما می‌خواهید یک مغازه همبرگر فروشی افتتاح کنید، ابتدا در منزلتان چند همبرگر درست کنید و در نزدیکی آن محل شروع به فروش آن کنید. اگر فروشی داشتید، به فکر کارهای بزگ‌تر باشید.

در ادامه مراحل کلی برای کارآفرینی در منزل را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

تولید، خدمات یا واردات؟

می‌خواهید تولید کننده محصولی باشید؟ ارائه دهنده خدمات باشید؟ یا وارد کننده؟

اساسا واردات از تولید کم دردسر‌تر و پرسود‌تر است و ارائه خدمات از هر دو این‌ها بهتر است.

مشاغل خدماتی به کارهایی گفته می‌شوند که محصولی در ازای پول رد و بدل نمی‌شود. مثلا پیک موتوری یا شرکت‌های طراحی سایت، خدمات ارائه می‌کنند نه محصولات.

به خوبی تحقیق کنید و تصمیم خود را بگیرید که دوست دارید در کدام یک از این مسیرها قرار بگیرید. با افراد موفق مشورت کنید و نظر آن‌ها را جویا شوید.

از دست ندهید :   انتخاب مکان مناسب برای برنامه ریزی ذهن نیمه هوشیار

چه محصول یا خدمتی؟

تحقیقات خود را ادامه دهید تا ببینید الان وارد شدن درچه بازاری ساده‌تر است؟ بازار مناسب بازاری است که مشخصات زیر را داشته باشد:

  • به اندازه کافی بزرگ باشد
  • خریداران پول کافی داشه باشند
  • رقابت در آن کمتر باشد

جستجو کنید تا بازاری با مشخصات فوق پیدا کنید.

مثلا اگر می‌خواهید به ارائه خدمات نصب و راه اندازی سیستم‌های مدار بسته بپردازید، فاکتورهای بالا به شکل زیر هستند:

  • بازار به اندازه کافی بزرگ است. همین‌طور رو به رشد هم هست. چون الان تک تک منازل و اماکن برای تامین امنیت خودشان نیاز به نصب دوربین مداربسته دارند. همین‌طور کسانی که دوربین مداربسته نصب کرده‌اند هر چند سال یک بار باید سیستم خود را به روز کنند تا از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد.
  • افراد ثروتمند نیز در این بازار هستند که می توانید محصولاتتان را به آن ها ارائه کنید.
  • برای کسب اطلاعات در مورد رقبا می‌توانید نگاهی به آگهی‌های روزنامه‌ای و یا تبلیغات صفحه اول گوگل با کلید واژه های مرتبط بیاندازید. با توجه به تبلیغات زیادی که روی این نوع محصولات و خدمات دیده می‌شود، رقابت در این بازار ساده نخواهد بود.
از دست ندهید :   چند نکته کلیدی که حتما باید برای برقراری ارتباط موفق بدانید

اگر یک مزیت رقابتی خوب داشته باشید، می‌توانید در این بازار موفق شوید. مزیت شما می‌تواند این باشد که خیلی سریع‌تر از موعد کارتان را تحویل می‌دهید. سرعت، یک مزیت رقابتی خوب است.

بازاریابی

حالا باید شروع به بازاریابی کنید. مشتریان شما را در کجا می توان راحت‌تر پیدا کرد؟ شاید اگر جلوی درب کلانتری بایستید و تراکت بخش کنید، موفق شوید!چراکه بیشتر افرادی که به کلانتری مراجعه می‌کنند، مالی از آن‌ها سرقت شده و الان افسوس می‌خورند که ای کاش دوربین نصب کرده بودند. حالا فرصت مناسبی برای شما و محصول شماست.

فروش

فروش حرفه ای را بیاموزید. فروشندگی حرفه ای هنری است که به شما در تمام کردن کار کمک می‌کند. تا فروشی انجام نشود، کسب و کار شما نمی‌تواند رشد کند. مهارت فروش، نیاز به تمرین دارد. پس تمرین کنید تا به بهترین خودتان تبدیل شوید.

تبریک

تبریک می گویم! اگر یک بار تمام این مراحل را به درستی پشت سر بگذارید، شما موفق شده‌اید. حاالا یک کسب و کار خانگی دارید و می توانید نام خودتان را کارآفرین بگذارید. در ادامه راه و متناسب با گسترش کسب و کارتان، می‌توانید کارمند استخدام کرده و دفتر اجاره کنید. اما برای شروع کار کافی است یک خط تلفن و یک اتاق داشته باشید.

از دست ندهید :   خوشبختی ، آسان یا دشوار؟

لطفا سوالات مربوط به کارآفرینی در منزل را در بخش نظرات همین صفحه بنویسید تا پاسخ داده شوند.

موفق باشید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 9 میانگین امتیاز: 3.2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *