همه چیز درباره کسب و کار اینترنتی خانگی

کسب و کار اینترنتی خانگی

مساله بسیاری از کارآفرینان و کسب و کار‌های نوپا، تامین سرمایه‌های مورد نیاز برای راه‌اندازی کسب و کارشان است. تامین هزینه‌‌هایی مانند اجاره فضای کسب و کار و حقوق کارمندان از جمله مهم‌ترین موانع در آغاز راه کسب و کارهای نوپاست.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی خانگی به کارآفرینان کمک می‌کند تا با کمترین دغدغه کسب و کار خود را آغاز کرده و به درآمدزایی برسند، آن هم در منزل خودشان!

کسب و کار اینترنتی خانگی چیست؟

کسب و کار اینترنتی خانگی، کسب و کاری است که بر بستر اینترنت و در خانه انجام می‌شود. منظورم از اینترنت این نیست که لزوما به یک وبسایت احتیاج دارید. از هر پلتفرمی مانند شبکه‌های اجتماعی متداول نیز می‌توانید برای کسب و کار اینترتی استفاده کنید.

امروزه بسیاری از افراد تنها از طریق اینستاگرام با تولید و فورش محصولات خود یا دیگران به کسب درآمد اینترنتی مشغول هستند.

از دست ندهید :   ۹ دلیل برای اینکه کسب و کار اینترنتی شما رشد نمی‌کند!

بسیاری افراد هم به صورت فریلنسر یا آزاد کار در سایت‌هایی مانند پونیشا و انجام می‌دم مشغول فروش خدمات خودشان هستند. خدماتی مانند ترجمه تایپ تبلیغ نویسی و ….

بسیاری خانم‌های خانه دار از طریق سایت مامان‌پز به فروش دست پخت خود مشغول بوده و از این طریق کسب و کار اینترنتی خانگی دارند.

انواع کسب و کار اینترنتی خانگی

کسب و کارهای اینترنتی خانگی به دو دسته کلی تقسیم شده و هر کدام این دسته ها زیر شاخه‌های خاص خود را دارند:

 1. کسب و کار اینترنتی خانگی از نوع خدمات
 2. کسب و کار اینترنتی خانگی از نوع محصول محور

کسب و کار اینترنتی خانگی از نوع خدمات

هر کسب و کاری که در آن کالای فیزیکی مبادله نشود را می‌توان در دسته کسب و کارهای خدماتی جا داد. کسب و کارهای خدماتی به دلیل حاشیه سود بالا و قیمت تمام شده این خدمات از بهترین نوع کسب و کارها هستند.

 • طراحی سایت و اپلیکیشن موبایل
 • خدمات نظافت منازل
 • خدمات نگهداری سالمندان
 • تایپ و ترجمه
 • تبلیغ نویسی
 • مشاوره
 • آموزش
 • خدمات بهینه سازی وبسایت
 • و …
از دست ندهید :   ۱۰ روش برای افزایش فروش وبسایت اینترنتی

همگی مثال‌هایی از کسب و کارهای اینترنتی خانگی خدماتی هستند. با کمی تحقیقات و بررسی توانمندی‌ها و امکانات بالقوه‌ی خود می‌توانید تصمیم بگیرید که چه کسب و کاری برای شما مناسب‌تر است.

کسب و کار اینترنتی خانگی محصول محور

در کسب و کار اینترنتی خانگی محصول محور، می‌توان هم واردات داشت، هم تولید کننده محصول بود و هم محصولات دیگران را به فروش رساند.

فروشگاه اینترنتی بامیلو مدتی است به یک بازارچه اینترنتی تبدیل شده است. به این ترتیب که همه می‌توانند محصولات خود را در آن به فروش برسانند. فروشگاه اینترنتی دیجیکالا در ابتدا تنها عامل فروش محصولات دیگران بود و هیچ واردات یا تولیدی نداشت.

از دست ندهید :   وقتی کار های زیادی داریم راه حل چیست؟ (قسمت دوم)

شما هم می‌توانید با توجه به امکانات و علاقهمندی‌های خود تصمیم بگیرید که می‌خواهید وارد کننده باشید، فروشنده داخلی یا حتی صادر کننده و یا فروشنده محصولات دیگران باشید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 6 میانگین امتیاز: 3.5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *