نکته طلایی استفان کاوی برای موفقیت!

نکته طلایی استفان کاوی برای موفقیت!

کتاب 7 عادت مردمان موثر از آن کتاب های نابی است که مطالعه آن را بسیار پیشنهاد می کنم. نکات فوق العادع ای برای زندگی موفق تر و بهتر در این کتاب توسط استفان کاوی جمع آوری شده است. در کتاب 7 عادت مردمان موثر استفان کاوی کارها را به چهار بخش تقسیم کرده است که با شناسایی این بخش ها می توانید نتایج عظیمی در زندگی و کسب و کار خود خلق کنید. در ادامه هر یک از این 4 بخش را برسی می کنیم:

1- کارهای غیر مهم و غیر فوری

این دسته کارهایی هستند که نه انجام آن ها اهمیت خاصی دارد و نه فوریت خاصی! مانند انجام دادن یک بازی ویدیویی یا تلویزیون نگاه کردن. اساسا کارهایی که در این دسته قرار می گیرند وقت شما را تلف می کنند و شما را از اهدافتان دور می کنند.

از دست ندهید :   تعلل و تعویق، دشمنان بزرگ موفقیت!

2- کارهای غیر مهم اما فوری

این دسته کارهایی که هستند که اهمیت چندانی ندارند، اما فرصت برای انجام آن ها محدود است. کارهایی مثل جواب دادن به تلفن! کارهای این دسته از دسته قبل بهتر هستند اما هنوز هم بیشتر آن ها کمکی به کسب نتایج ارزشمند نمی کنند!

3- کارهای مهم اما غیر فوری

این دسته کارهایی هستند که مهم هستند، اما الان فوریتی بر انجامشان وجود ندارد. مانند: ورزش کردن، تغذیه سالم، پس انداز کردن و … افراد موفق بیشتر در این قسمت حرکت می کند و بیشتر وقت ها کارهایی که در این قسمت وجود دارند را انجام می دهند.
اگر شما به انجام این کارها بی توجهی کنید و انضباطی در انجامشان نداشته باشید، به زودی به نقطه فوریت می رسند و بحرانی ایجاد خواهند کرد! مانند سکته قلبی یا بحران مالی. بیشتر یزمان خود را باید روی انجام این کارها گذاشته و با جدیت تما و به بهترین شکل آن ها را انجام دهید تا در زندگی خود موفق باشید.

از دست ندهید :   چگونه کاریزماتیک شویم؟ | 14 راه برای افزایش خارق‌العاده کاریزما

4- کارهای مهم و فوری

این دسته غالبا همان کارهای مهم و غیر فوری هستند که بر اثر بی توجهی به این نقطه رسیده اند. اگر مسیر زندگی خود را مرور کنیم، خواهیم دید که اساسا از همین نقطه بوده که متحمل فشار های زیاد و خسارات بزرگ بوده ایم. در این زمان است که ما به خودمان می آییم و می پرسیم که چه شد این اتفاق افتاد؟
اگر سقف منزلتان نم زده است، درست کردن آن مهم است، اما فوری نیست! با پشت گوش اندازی این مساله، سقف احتمالا پایین می ریزد و آن وقت است که با یک مساله مهم و فوری مواجه می شویم.

7 عادت مردمان موثر

7 عادت مردمان موثر

کارهای مهم و غیر فوری را انجام دهیم. علت عدم موفقیت ما این نیست که نمی دانیم چه باید بکنیم، بلکه علت عدم موفقیت این است که به دانسته های خود عمل نمی کنیم.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 3 میانگین امتیاز: 3.7]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *