چگونه میلیاردر شدن در یک سال ممکن است؟

میلیاردر شدن در یک سال

نه اینکه نشود یک ساله میلیاردر شد. می توان به این ارقام در کمتر از این زمان نیز رسید، اما باید ببینیم که الان در چه پله ای ایستاده ایم.

فهرست

قدم اول برای میلیاردر شدن در یک سال

با چه فعالیتی قرار است یک میلیارد تومان را در یک سال به دست بیاوریم؟ آن را روی کاغذ بنویسید تا شفاف شود.

به عنوان مثال اگر من سودم از فروش اجناس 20 درصد است، برای اینکه در یک سال، یک میلیارد تومان سود کنم، باید 5 میلیارد تومان فروش داشته باشم و این یعنی ماهی تقریبا نزدیک به 500 میلیون تومان فروش و به عبارتی باید هفته ای بیش از 100 میلیون تومان فروش داشته باشم.

پس از این محاسبات خواهم دید که آیا چنین چیزی امکان دارد یا خیر؟

اگر رقم محاسبه شده نزدیک به واقعیت بود، می توانیم از خودمان بپرسیم که خوب حالا چگونه می توانم فروشم را بیشتر کنم تا به هفته ای 500 میلیون تومان برسم؟ اگر رقم خیلی دور از دسترس بود به این نتیجه می رسیم که نمی توان یک میلیارد تومان را از این کار به دست آورد. پس باید از خودمان بپرسیم در چه کاری می توانم این رقم را کسب کنم؟

از دست ندهید :   کار در منزل برای بانوان؛ ۱۰ ایده ناب و عالی برای کار بانوان در منزل

معمولا درآوردن اولین یک میلیارد تومان دشوار ترین خواهد بود! اما با برنامه ریزی دقیق می توان به این رقم رسید.

اگر شما هیچ کسب و کار یا تخصصی ندارید، باید ریسک های بالایی برای رسیدن به یک میلیارد در یک سال انجام دهید و بیشتر این ریسک ها به شکست و از دست رفت  انرژی و سرمایه تان ختم خواهند شد.

پس اگر چنین است و هیچ تخصص یا کسب و کاری ندارید، بهتر است به عنوان قدم اول به فکر کسب تخصص، مدتی شاگردی یا کارمندی برای کسب تجربه و سپس شروع کسب و کار خودتان باشید.

چه کسانی میلیاردر می شوند؟

من انسان ثروتمندی را ندیدم که کسب و کار  مستقل خود را نداشته باشد! اگر هم کسی بدون فعالیت اقتصادی خاصی این پول را کسب کرده پولدار بودن او دوام نداشته و احتمالا خودش هم نمی تواند بهره کافی از پولش ببرد.

از دست ندهید :   قانون جذب ثروت حتی بدون سرمایه!

نه تنها پول، بلکه هر دستاوردی اگر نتیجه تلاشی هدفمند نباشد، یک شکست بزرگ به حساب می آید.

ثروتمند شدن نتیجه خلق ثروت از طریق ارائه ارزش است و فقط کسانی می توانند ازعهده این کار بر آیند که قیمت رسیدن به خواسته خود را بپردازند. یعنی سختی هایی را تحمل کنند، مشکلاتی را حل کنند، مهارت هایی را کسب کرده و دانسته های خود را به کار بگیرند. درست مانند وارن بافت!

ما معمولا به دنبال راه های آسان و بی زحمت برای رسیدن به اهداف خود هستیم. البته منظور این نیست که ما باید از سختی ها استقبال کنیم. بلکه باید در حالی که به اهداف خود دست می یابیم، توانمند نیز بشویم. توانمدی و رشد، لازمه داشتن موفقیت و ثروت پایدار است.

به عنوان مثال فردی را در نظر بگیرید که فقط به خاطر داشتن ظاهر زیبا یا پارتی وارد سینما شده و یکی دو فیلم هم بازی می کند.

از دست ندهید :   چرا بیشتر مردم ثروتمند نمی‌شوند؟

این فرد بعید است به موفقیت بیشتری برسد مگر اینکه همزمان با این خوش شانسی، شروع کند به توانمندسازی خود و کسب مهارت های لازم.

اشخاصی که از راه های فوری و سریع لاغر می شوند، کاهش وزنشان بسیار ناپایدار است. در حالی که یک برنامه میان مدت و منظم نتایج پایدارتری خواهد داشت.

اینکه به فکر میانبر زدن برای رسیدن به موفقیت باشیم، ساده انگاری و گول زدن خودمان است.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 12 میانگین امتیاز: 3.4]

یک نظر در مورد «چگونه میلیاردر شدن در یک سال ممکن است؟»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *