چطور می توانیم ارتباط مؤثری با نوه هایمان برقرار کنیم

چطور می توانیم ارتباط مؤثری با نوه هایمان برقرار کنیم

نوه ها

زمانی که نوه وارد زندگی شما می شود همه چیز تغییر می کند . ناگهان متوجه می شوید که فرزندتان صاحب فرزند شده است و شما دیگر تصمیم گیرندهٔ اصلی برای مسائل تربیتی او نیستید. خوشبختانه شما نقش ارزش مندی را باید به عنوان پدربزرگ یا مادربزرگ ایفا کنید. این موقعیت خیلی خاص و ممتاز برای شماست تا فرصت های زیادی را برای سهیم شدن ، صمیمیت ، خندہ و عشق فراهم سازید.

چطور می توانیم ارتباط مؤثری با نوه هایمان برقرار کنیمچطور می توانیم ارتباط مؤثری با نوه هایمان برقرار کنیم

چطور می توانیم ارتباط مؤثری با نوه هایمان برقرار کنیم

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای نوه تان انجام دهید آن است که بدون هیچ شرط و شروطی او را دوست داشته باشید و کمی هم تحویلش بگیرید . اما دراین باره افراط به خرج ندهید ، زیرا مطمئنا نمی خواهید که در نهایت آن ها بچه های لوس و ننری باشند. زبان بدن به عنوان بخشی از این ارتباط، بسیار تأثیرگذار است. یک لبخند گشاده و حالت چهرهٔ خوشایند این احساس را در نوهٔ شما به وجود می آورد که او مورد توجه و باعث افتخارتان است . دستانتان که کاملاً بازشده اند و آماده هستند تا او را در آغوش بگیرند و به بالا پرتاب کنند و دوباره بگیرند تا او را خوشحال کنند، به او می فهماند که شما دوستش دارید و برایش ارزش قائلید.

زمانی که شما صاحب نوه ای هستید فرصتی استثنایی دارید تا از شگفتی های بچگی بدون داشتن مسئولیت سنگین پدر یا مادر لذت ببرید . می توانید قبل از آن که نوه تان به خانه برسد بنشینید و بازی ساختمان سازی را انجام دهید . زمانی که او به خانه می رسد با دیدن شما و اسباب بازی هایش که در حال بازی با آن ها هستید حس می کند که برایتان مهم است و توانسته توجه شما را جلب کند.

از دست ندهید :   زبان بدن و ارتباط غیر کلامی در نوزادان و کودکان یک تا دو سال چگونه است؟

بین بسیاری از مادربزرگ ها یا پدربزرگ ها و نوه هایشان علامت و اشاره های منحصر به خودشان وجود دارد که گاه می تواند بامزه ، شیرین یا ساده باشد . برای مثال زمانی که نوه تان می خواهد خانه را ترک کند ممکن است شما برایش بوس بفرستید یا ممکن است زمانی که آن ها را می بینید و یا از آن ها خداحافظی می کنید محکم بغلشان کنید یا با آن ها دست بدهید. باید توجه داشته باشید که همین نشانه های کوچک از نظرآن ها بزرگ و مهم اند و در واقع حامیانی هستند که باعث اطمینان آن ها ازنقش شما در زندگی شان می شود. با گذشت سال ها ممکن است متوجه شوید که نوه تان آن علامت های غیرکلامی را هنوز به خاطر دارد و دوست دارد که از آن ها استفاده کند ، چرا که آن ها روابط و معانی بسیار زیادی را در ذهنش تداعی می کنند.

چطور می توانیم ارتباط مؤثری با نوه هایمان برقرار کنیم

چطور می توانیم ارتباط مؤثری با نوه هایمان برقرار کنیم

در خانواده های آمیخته امروزی (خانواده هایی که در آن زن یا شوهر یا هر دو از ازدواج قبلی خود فرزند دارند و همه با هم زندگی می کنند) بسیار محتمل است که زمانی صاحب نوه خوانده ( نوه نا تنی ) شوید. در این شرایط شما نیاز دارید تا کاملاً نسبت به زبان بدن و علائم غیرکلامی آگاه و هوشیار باشید ، زیرا اعضای جدید خانواده تان ممکن است ندانند که چطور رفتار کنند. زیرا آن ها زمانی که کوچک بوده اند تجارب کاملاً متفاوتی داشته اند و برای وفق دادن خود با زندگی ای که در آن نقش پدر یا مادر یا خواهر و برادران ناتنی را داشته اند در تلاش بوده اند. بهترین راه حل این است که دوستانه ، خوشایند و با زبان بدن مهربان رفتار کنید و کار هایی را که قبلا در مورد تربیت نوه های تنی انجام می دادید برای نوه جدید به کار نگیرید. به آن ها اجازه دهید تا با شما راحت باشند. نگران نباشید ، شما در مورد زبان بدن چیزهای زیادی می دانید. بنابراین می توانید رفتارهای غیر کلامی را ببینید و بفهمید.

از دست ندهید :   استفاده از قانون جذب برای ازدواج

در این جا یک نکته دیگر هم وجود دارد که باید به آن توجه کنید. در خانواده های آمیخته پدربزرگ ها و مادربزرگ ها نقش مهمی در کمک به اعضای جدید خانواده برای نزدیک ترشدن به همدیگر ایفا می کنند. از دوران جوانی فرزند بالغتان و کارهایی که انجام می داد داستانی تعریف کنید تا نوه خوانده جدید تان احساسی بهتری نسبت به خانواده جدیدش پیدا کند. مهم ترین چیزی که بایستی دربارهٔ زبان بدن و نوه هایتان به خاطر بسپارید آن است که آن ها واقعاً پیام های غیرکلامی شما را می فهمند. این عمل به طور ناخودآگاه صورت می گیرد طوری که خود آن ها هم نمی فهمند چطور قادر به دریافت این پیام ها هستند ، اما به راستی مفهوم و اهمیت آن پیام ها را درک می کنند. به نوه هایتان توجه داشته باشید، به آن ها احترام بگذارید و بدون هیچ قید و شرطی آنها را دوست بدارید ، سپس نتایج این ها را در سرتاسر زندگی تان مشاهده خواهید کرد.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 0 میانگین امتیاز: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *