چگونه افکار منفی نداشته باشیم؟

چگونه افکار منفی نداشته باشیم؟

در ذهن ما هر روز و هر لحظه اطلاعات بسیار زیادی وارد می شوند که ما از بسیاری از آنها آگاه نمی شویم و تنها ضمیر ناخودآگاه مان این اطلاعات را دریافت می کند! متاسفانه بیشتر این اطلاعات، افکار منفی هیتند که ذهن ما را به سمت تاریکی می برند. یکی از بهترین راه های موفقیت، داشتن ذهنی با تمرکزی مانند لیزر است! اگر سوژه های ذهنی همراستا باشند، یکدیگر را تقوی می کنند و مانند لیزر تمام موانع موفقیت را از بین برده و به موفقیت های عظیم میرسیم، در غیر این صورت باید سال های زیادی را هدر داد تا به نیمی از این دستاوردها رسید!

هرگاه بخواهیم سوژه های منفی ذهن را از بین ببیریم ناچازیم با آن ها درگیر شویم. به این معنی که به آن افکار منفی توجه بیشری خواهیم کرد و طبیعتا موجب قدرت گرفتن آن ها خواهیم شد.

از دست ندهید :   چگونه کسب درآمد اینترنتی مطمئن داشته باشیم؟

بهترین راه برای خارج کردن افکار منفی از ذهن ایجاد افکار مثبت است. هرچه افکار مثبت بیشتری در ذهن داشته باشیم، قدرت آن ها بیشتر شده و می توانند بر افکار منفی پیروز شوند و در کل زندگی مثبت تر و بهتری را تجربه خواهیم کرد.

فرض کنید که در ذهنتان 5 فکر منفی دارید و 1 فکر مثبت. حاصل این افکار داشتن یک ذهن تاریک و منفی است! چراکه تعداد سوژه های منفی در ذهن شما بسیار بیشتر است. اگر هر فکر مثبت را یک شمع در نظر بگیرید، کافی است برای غلبه بر تاریکی، 4 شمع دیگر روشن کنید. یعنی چهار فکر مثبت با قدرت را وارد ذهن خود کنید.

از دست ندهید :   تاثیر افکار مثبت در زندگی

چگونه افکار مثبت ایجاد کنم؟

سوژه ها از طریق حواس 5 گانه، فکر کردن و ترکیب سوژه های قبلی و یا خلق سوژه های جدید با استفاده از قدرت تخیل در ذهن ایجاد می شوند.

اولین گام مهم برای از بین بردن افکار منفی، قطع کردن ورودی هایی است که به ذهن ما سوژه های منفی می دهند. قطع کردن مشاهده برنامه های تلویزیونی، اخبار بد، هم نشینی با دوستان کم ارزش و یا بی ارزش و تمام افرادی که احساس خوبی به ما نمی دهند، می تواند گام بسیار بلندی در جهت مثبت اندیشی باشد.

دیدن فیلم های مثبت، هم نشینی با افراد مثبت، صحبت کردن با خود با جملات امید بخش، مطالعه کتاب های مفید گفتن جملات تاکیدی مثبت، تجسم اتفاقات مثبت و داشتن احساس خوب می تواند در افزایش ورودی های مثبت ذهن کمک کند.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 14 میانگین امتیاز: 3.4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *