ثروتمندان چگونه با موانع و مسائل روبرو می شوند؟

ثروتمندان چگونه با موانع و مسائل روبرو می شوند؟

فرصت ها و موانع

ثروتمدان روی فرصت ها متمرکز می شوند؛ ولی دیگران روی موانع. ثروتمندان یا افرادی که قصد ثروتمند شدن دارند، به خوبی می دانند که هرچه کاری پر سودتر بوده و پاداش بزرگ تری داشته باشد، پر ریسک تر و پر زحمت تر است و موانع بیشتری دارد. آن ها همیشه پاداش و سود را در ذهن دارند و با اشتیاق به جنگ موانع می روند. اجازه نمی دهند تا ترس از موانع آن ها را در راه کامیابی شکست دهد و حتی لحظه ای ایمان خود را از دست نمی دهند؛ درحالی که دیگران بر موانع متمرکز شده و ترس از شکست، آن ها را فلج می کند.

از دست ندهید :   3 لازمه ی خوشبختی را با نیروی اندیشه جذب کنید!

در یک کلام، ثروتمندان از مشکلات و موانع بزرگ ترند؛ ولی دیگران خود را کوچک تتر از موانع و مشکلات می دانند و همین اشکال کار است. اگر موانع و مشکلات بر سر راه کارهای بزرگ نبود که هرکسی می توانست موفق شود و تعداد ثروتمندان کم نبود.

جیم ران جمله زیبایی دارد: «هرگز نگو ای کاش آسان تر بود؛ بلکه بگو اس کاش من بزرگ تر و بهتر بودم.»

Related image

جیم ران

در ذهن ثروتمندان همواره تغییر، برابر با فرصت های جدید است اما در ذهن فقرا تغییر چیز خوبی نیست. به عنوان مثال در یک زلزله نگرش افراد ثروتمند این است: چه فرصت بزرگی! چقدر راه باید ساخته شود! چقدر می توانم خدمت کنم!
و نگرش افراد فقیر فقیر به این شکل است: چه فاجعه ای، خدا صبرشان دهد!

از دست ندهید :   7 باور ذهن ثروتمند

در واقع در ذهن ثروتمندان تغییر بزرگ، مساوی با فرصت بزرگ است.

ثروتمندان بر آنچه می خواهند تمرکز دارند و دیگران بر آنچه نمی خواهند. این به معنای نادیده گرفتن موانع و مشکلات نیست؛ بلکه نوع مواجه شدن با آن ها مهم است. باید دید آیا ترس ما را از ادامه یا آغاز راه باز می دارد یا اینکه به نوعی هیجان و حس مبارزه جویی در ما تبدیل می شود و ما را مصمم تر می کند؟ هرگز نمی توان واقعیات را انکار کرد ولی نکته حیاتی و سرنوشت ساز در نوع نگرش هاست.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 2 میانگین امتیاز: 3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *