چگونه از زمان استفاده کنیم تا موفق شویم؟

چگونه از زمانمان استفاده کنیم تا موفق شویم؟

همه ما در شبانه روز 24 ساعت فرصت داریم هم افراد موفق و هم افرادی که موفق نمی شوند همین 24 ساعت مشابه را دارند. اما چگونه است که با همین 24 ساعت یک نفر فوق العاده موفق می شود و فرد دیگری فوق العاده ناموفق؟

شاید مهم ترین چیزی که در زندگی به انسان داده شده، زمان است. با خرج کردن همین زمان است که ما به همه داشته هایمان تا امروز رسیده ایم. اگر خوب فکر کنیم در قبال به دست آوردن هر چیزی ما بخشی از عمرمان را می دهیم. به عنوان مثال به مدرک تحصیلی تان نگاه کنید، شما سال های عمرتان را داده اید و در مقابل یک مدرک از دانشگاه  یا مدرسه گرفته اید. آیا به نظرتان ارزش داشت؟ امیدوارم همیشه پاسختان به این سوال مثبت باشد چراکه در غیر این صورت احساس می کنید عمرتان را تلف کرده اید!

از دست ندهید :   9 کاری که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمی دهند

مساله دیگر در مورد زمان این است که عمر را نمی شود ذخیره کرد و مثلا گفت که امروز را کاری نمی کنم و وقت امروزم را ذخیره می کنم برای فردا! همین امروز باید از عمر استفاده کرد…

اگر بخواهیم در مساله دقیق تر شوم لازم است تا کل سال های باقی مانده عمرمان را در قالب چند سر رسید (سال نامه) کنار هم بگذاریم شاید 20، 30 یا 40 سر رسید در کنار هم نشان دهنده مانده سالهای عمر ما باشند. سپس یک سوم از سر رسید ها را حذف کنیم، چراکه این مقدار را خواب هستیم. ببینید که کل باقی ماده مفید عمرمان چقدر کم است! ضمنا این در صورتی است که عمر طولانی و طبیعی داشته باشیم.

عمر بسیار کوتاه است اما چگونه از آن بهتر استفاده کنیم؟

موازی کاری کنید

انجام بعضی کارها نیاز به فکر ندارد و می توان به صورت موازی کاری 2 فعالیت را همزمان انجام داد. مثلا می توانید هم قدم بزنید و هم به فایل صوتی آموزشی یا اخبار روز گوش کنید. می توانید هم راننگی کنید و هم کتاب صوتی گوش کنید. می توانید هم در تاکسی و مترو در راه رسیدن به مقصدتان باشید و به جای بازی کردن و آهنگ گوش دادن یا نگاه کردن به در و دیوار مطالعه کنید!

از دست ندهید :   راز موفقیت در زندگی امروز چیست؟

همین یک تغییر کوچک و گوش دادن به فایل های آموزشی می تواند ظرف مدت کوتاهی زندگی تان را تغییر دهد و نتایج عظیم به بار بیاورد! پیشنهاد می کنم مقاله لبه پیروزی را مطالعه کنید.

از قانون 80 20 استفاده کنید

در مورد اصل پارتو یا قانون 80 20 قبلا توضیح داده ام. اگر وقت کم می آورید به این دلیل است که می خواهید تمام کارها را با هم انجام دهید. طبق اصل پارتو 20 درصد کارهایی که در طول روز انجام می دهیم 80 درصد نتایج را برای ما به همراه دارند. اما متاسفانه ما عموما در حال انجام 80 درصد دیگر هستیم که تنها 20 درصد نتایح را به همراه دارند چون انجام آن کارها ساده تر به نظر می آید.

از دست ندهید :   چگونه در زندگی خود موفق باشیم

با پیروی از همین اصل در زندگی روزمره می توانید مقدار قابل توجهی زمان بخرید و سریعتر به هدف های خود برسید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 6 میانگین امتیاز: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *