آنتونی رابینز کیست؟ | ناگفته ها در مورد آنتونی رابینز!

آنتونی رابینز کیست؟

بیوگرافی آنتونی رابینز

شاید الان دانلود کتاب زندگینامه آنتونی رابینز امکان پذیر نباشد، اما نگران نباشید! در ادامه، کامل ترین بیوگرافی را از او خواهید دید.
آنتونی رابینز کیست؟ آنتونی رابینز به بیش از 50 میلیون نفر در سراسر جهان کمک کرده تا زندگی بهتر و پر معنا تری را داشته باشند. آنتونی رابینز امپراطوری خود را بر این مفهوم که ما همگی استادان سرنوشت خود هستیم بنا نهاده است. او کتاب هایی منتشر کرده، سمینارهایی برگزار کرده و به کمپانی های کوچک و بزرگ که به دنبال انگیزه دادن و الهام بخشیدن به نیروی کارشان بوده اند مشاوره داده است.
علاوه بر سخنرانی انگیزشی، آنتونی رابینز، از هیپنوتیزم اریکسونی نیز در آموزش های خود استفاده می کند. مفهوم هیپنوتیزم اریکسونی توسط میلتون اریکسون بنیان گذاری شد. او معتقد بود که ضمیر ناخودآگاه شما می تواند به راه حل هایی دست یابد که ضمیر خودآگاه شما نمی تواند.
آنتونی رابینز همینطو از ان ال پی کمک می گیرد تا رفتارها و الگوهای ذهنی افراد را تغییر دهد. بسیاری از متخصصان در حال بررسی موشکافانه روش او هستند تا کار او را بی اعتبار کنند، اما با این وجود آنتونی رابینز چند دهه است که به میلیون ها نفر کمک کرده با این روش زندگی بهتری داشته باشند و به خواسته ها خود برسند.

دارایی ها و ثروت آنتونی رابینز

 آنتونی رابینز سالانه بیشتر از 30 میلیون دلار درآمد دارد و چیزی که آموزش می دهد را اثبات کرده: ذهنِ انسان می تواند از پس موانع مالی عبور کند!
او با دستان خالی و ابتدا از سخنرانی رایگان در خیابان ها شروع کرد! خود او می گوید هیچ کس حتی به رایگان به صحبت هایم گوش نمی داد اما امروزه  آنتونی رابینز صاحب یک صنعت است. یک سمینار 3 روزه آنتونی رابینز، ارزشی بیش از 3000 دلار برای هر نفر دارد و رایج ترین سمینار او ملاقات با سرنوشت (Date With Destiny) نام دارد.
دارایی آنتونی رابینز

دارایی آنتونی رابینز

هاورارد بیزنس، کل دارایی آنتونی رابینز را در حدود 500 میلیون دلار تخمین زده است.

شرکت های آنتونی رابینز

آنتونی رابینز شرکت های متعددی را راه اندازی کرده که شامل موارد زیر هستند:
 • بنیاد آنتونی رابینز
 • Robbins Research International
 • Global Accounting Alliance
 • Twin Lab & Metalife Corporation
 • Fortune Practice Management
 • Tony Robbins Productions
 • Rebus Publishing
 • Anthony Robbins & Associates
 • Robbins Madanes Center for Strategic Intervention

کودکی آنتونی رابینز

آنتونی جی ماهورویچ در هالیوود شمالی کالیفرنیا به دنیا آمد. او دو برادر و خواهی کوچکتر به نام های تارا و مارکوس دارد. در 7 سالگی پدر و مادر او از هم جدا شدند و او توسط پدرخوانده اش جیم رابینز پذیرفته شد. جیم، یک بازیکن نیمه حرفه ای بیس بال بود که قادر به تامین مخارج زندگی نبود. آنها به لس آنجلس مهاجرت کردند و یک زندگی بی نظم و پر هرج و مرج داشتند، تا اینکه در نهایت جیم خانواده را ترک کرد.

آنتونی رابینز در 15 سالگی، به دلیل وجود توموری تشخیص داده نشده در غده هیپوفیزش، یک جهش 25 سانتی متری در قدش داشت. این تومور تا سال 1994 کشف نشده باقی ماند و خوشبختانه مدت ها قبل از این غده به بافت مرده تبدیل شده و از کار افتاده بود. بنابراین چون تومور مشکلی ایجاد نمی کرد تونی انتخاب کرد که آن را از بدنش خارج نکند.

وقتی تونی دبیرستانی بود مادرش به مواد مخدر اعتیاد پیدا کرد و تونی را در تامین مخارج برادر و خواهرش تنها گذاشت. او برای بعد از مدرسه شغلی با عنوان نگهبانی و خدمتکاری پیدا کرد. در 17 سالگی با مادرش دعوا کرد و مادر او را از منزل بیرون انداخت.

او دوست داشت وقتی بزرگ شد، یک بازیکن بیس بال حرفه ای شود. بعد از اینکه متوجه شد نمی تواند در این کار حرفه ای شود، تصمیم گرفت تا نویسنده مطالب ورزشی شود. تونی در سنین 14 و 15 سالگی نه تنها در مورد رویداد های ورزشی مدرسه می نوشت، بلکه در مورد ورزشکاران جرفه ای نیز این کار را انجام می داد و با ورزشکاران سرشناسی مصاحبه می کرد. به هر حال مادرش به او اجازه نداده بود تا این کار را ادامه دهد، چراکه فکر می کرد پسرش را از دست خواهد داد.

از دست ندهید :   وضعیت اقتصادی ایران در حال حاضر چقدر در موفقیت ما موثر است؟

همسران آنتونی رابینز

همسر اول او بکی جنکینس نام داشت. در یکی از سمینار های سه روزه تونی او در ردیف اول نشسته بود. کم کم باهم شروع بعه انجام کارهایی مثل پرش از ارتفاع کردند که بکی از آن ها می ترسید. بکی از رابطه قبلی خود 3 فرزند داشت که تونی نقش پدری را برای آن ها ایفا می کرد.
همسر آنتونی رابینز - بکی جنکینس

همسر آنتونی رابینز – بکی جنکینس

بعد از آن تونی با بانی هامفری که با نام سیج رابینز شناخته می شود ازدواج کرد. او هم یکی دیگر از شرکت کنندگان در سمینارهای تونی بود. همسر بانی هامفری بعد از این اتفاق از تونی رابینز به جرم دزدیدن همسرش شکایت کرد. آنتونی رابینز و همسرش بانی هیچ فرزندی نداشتند.
همسران آنتونی رابینز - سیج رابینز

همسران آنتونی رابینز – سیج رابینز

زندگی آنها فراز و نشیب های بسیاری داشت. مانند فرزندی که تونی رابینز از ازدواج قبلی خود داشت. آنها باهم فرزند تونی را که از بکی داشت بزرگ کردند و بعد از مدتی تونی اعلام کرد که آن ها آینده های متفاوتی دارند و نمی توانند به زندگی ادامه دهند. آن ها صبر کردند تا تمام فرزندانشان مدرسه را تمام کنند و سپس از هم جدا شدند.
جیرک رابینز، امروزه یک سخنران انگیزشی در آمریکاست. او پسرِ سخنران انگیزشی معروف و نویسنده بزرگِ آمریکا، آنتونی رابینز است.
تا اواخر دهه 1980 تمام مردم آمریکا تونی را از تبلیغاتش شناختند. کتابها، سمینارها و اجراهای تلویزیونی اش او را به یک برند شناخته شده تبدیل کرد که او و روشش در فیلیمی در سال 2001 با نام Shallow Hal گنجانده شده است. آن فیلم به افراد بسیاری فرصت آشنایی با آنتونی رابینز و دنبال کردن آموزه های او را داد. از اجمله این افراد لئوناردو دیکاپریو بود.

 آنتونی رابینز کجا زندگی می کند؟

آنتونی رابینز و همسر او سیج، خانه هایی در پالم بیچ، فلوریدا، فیجی و سن دیِگو دارند که بیشتر در منزل خود در پالم بیچ زندگی می کنند.

شغل و حرفه آنتونی رابینز

شغل آنتونی رابینز با بازاریابی برای سخنران انگیزشی، جیم ران آغاز شد. در زمانی که برای جیم ران کار می کرد، تونی عشق درونی اش را یافت، آن تشویق کردن مردم برای یافتن اشتیاق و قدرت درونشان بود. او حرفه اش را به عنوان یک مربی زندگی، وابسته به آموزش های رییسش، جیم ران، شروع کرد.
شاخصه سمینارهای او این بود که انسان ها را دعوت به انجام کارهایی مانند: عبور از روی آتش یا شکستن تخته ها می کرد. کارهایی که در ذهن آن ها عملا غیر ممکن به نظر می رسید. اما تونی کمکشان می کرد تا بتوانند از عهده انجامشان بر بیایند.

آنتونی رابینز در ایران

آنتونی رابینز در ایران هنوز رویدادی برگزار نکرده است. با توجه به نوع رویدادهای او و استفاده از خوانندگان سرشناسی مانند پیت بول در آن ها، بعید به نظر می رسد که امکان تجربه چنین رویداد بی نظیری را در ایران داشته باشیم. سطح انرژی در رویدادهای او بسیار بالاست و اخیرا در فوریه سال 2018 بعد از سال های زیاد دوری از آسیا رویدادی را با حضور 12000 نفر از سراسر دنیا در کشور سنگاپور برگزار کرد.

سن آنتونی رابینز چقدر است؟

او در 29 فوریه 1960 برابر با 10 اسفندماه 1338 متولد شده است.

تحصیلات آنتونی رابینز

آنتونی رابینز با توجه به شرایط سخت زندگی، تحصیلات بالایی ندارد و هرگز به دانشگاه نرفته است.

خیریه آنتونی رابینز

نمی توان از تونی رابینز صحبت کرد و به کارهای خیریه او اشاره نکرد. بنیاد آنتونی رابینز موردی است که از همه آن ها بزرگ تر است. تونی در سال 1991 بنیاد آنتونی رابینز را بنا نهاد. این بنیاد برنامه هایی در مدارس و زندان های آمریکا برگزار می کند. علاوه بر کمک های مالی، افراد بی خانمان و در وضعیت سخت را تشویق می کند تا زندگی بهتری داشته باشند.
آنتونی رابینز تمام سود حاصل از فروش کتاب اخیرش را به بنیاد فیدینگ امریکا هدیه داده است. این کمپانی سومین کمپانی بزرگ خیریه در آمریکاست که سازمانی برای غذارسانی و پناه دادن به بی خانمان هاست.

جملات آنتونی رابینز

آنتونی رابینز را می توان انگیزشی ترین سخنران تاریخ نامید. در ادامه برخی از جملات تامل برانگیز و انگیزشی او را با هم خواهیم دید. او قدرت باور نکردی در ساده کردن مفاهیم و مسایل دارد.

جملات آنتونی رابینز

جملات آنتونی رابینز

 • مشکلاتت را بشناس، اما تمام انرژی و قدرتت را به راه حل ها بده و نه نگرانی ها!
 • مدت ها پیش متوجه شدم که اگر به دیگران کمک کنم به چیزی که می خواهند برسند، به من هم کمک خواهد شد تا به چیزهایی که می خواهم برسم و دیگر هرگز نگران نخواهم بود.
 • راز موفقیت این است که بدانید چکونه از رنج و لذت استفاده کنید، به جای اینکه اجازه دهید تا رنج و لذت از شما استفاده کند. اگر این کار را انجام دهید، شما زندگی خود را کنترل خواهید کرد و اگر نه زندگی، شما را کنترل خواهد کرد.
 • آینده شما هرگز با گذشته تان برابر نخواهد بود.
 • به خاطر تلاش هایی که در تنهایی می کنید، در مقابل جمع پاداش خواهید گرفت.
 • هر مساله ای یک هدیه است، بدون مساله، ما هرگز نمی توانیم رشد کنیم.
 • انسان ها تنبل نیستند، خیلی ساده، آن ها اهدافی دارند که انگیزه ای برایشان ایجاد نمی کند.
 • اگر نمی توانید مجبور باشید! اگر مجبور باشید، خواهید توانست!
 • موفقیت یعنی کاری که دوست دارید را وقتی که دوست دارید، در جایی که دوست دارید، با کسی که دوست دارید و به اندازه ای که دوست دارید انجام دهید.
 • ما می توانیم زندگی مان را تغییر دهیم، ما می توانیم هرآنچه که می خواهیم را انجام بدهیم یا داشته باشیم!
 • وقتی شکرگزار هستید، ترس ناپدید می شود و فراوانی پدیدار می شود.
 • آمادگی به همراهِ موقعیت، موجب شرایطی می شود که ما آن را خوش شانسی می نامیم.
 • اگر کاری که همیشه انجام می دادید را انجام دهید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه گرفته اید.
 • کیفیت زندگی شما بستگی به کیفیت روابط شما دارد.
 • تصمیم واقعی تصمیمی است که منجر به اقدام شود. بدون اقدام، شما تصمیم نگرفته اید.
 • در زندگی، بسیاری از افراد می دانند که چه باید بکنند. اما تعداد کمی از آن ها به راستی آن را انجام می دهند. دانستن کافی نیست باید اقدام کرد.
 • بسیاری از مردم در زندگی شکست می خورند، چراکه سرگرم چیزهای کوچک می شوند!
 • افراد موفق سولات بهتر می پرسند و در نتیجه پاسخ های بهتری هم می گیرند.
 • تنها چیزی که مانع رسیدن به خواسته هایتان می شود قصه ای است که دایما برای خودتان تعریف می کنید!
از دست ندهید :   تصویر سازی در ذهن ، راز همیشگی موفقیت!

کتابهای آنتونی رابینز

 آنتونی رابینز کتابهای پرفروشی نوشته که از بهترین کتابهای روانشناسی و توسعه فردی هستند. در این جا می توان به کتاب قدرت نامحدود، موفقیت نامحدود در 20 روز، جادوی کامیابی، کتاب پرسشهای کوانتومی و  کتاب استوار آنتونی رابینز از لیست کتاب های آنتونی رابینز اشاره کرد. به گفته خود رابینز زیاد علاقه ای به نوشتن کتاب ندارد.
او 3 کتاب پرفروش نوشته است اولی قدرت نامحدود بود و در سال 1986 منتشر شد. بر اساس این کتاب ما می توانیم مغزمان را مجددا برای موفقیت یا شکست برنامه ریزی کنیم. کتاب بعدی او در سال 1991 چاپ شد و کتاب آخر در سال 2014 راهنمایی برای سرمایه گذاری و مدیریت پول است.

کتاب قدرت نامحدود (نیروی بیکران) آنتونی رابینز

کتاب قدرت نامحدود آنتونی رابینز

کتاب قدرت نامحدود آنتونی رابینز

 • اولین کتابی که آنتونی رابینز را به چهره ای ملی تبدیل کرد و جزو پر فروش ترین های نیویورک شد.
 • کتاب شامل 3 بخشِ مدل کردن انسان متعالی، فرمول نهایی موفقیت و چالش رهبری است.
 • کتاب شامل نکات فوق العاه عالی و ارزشمندی است. راه های متفاوتی برای نگاه کردن به مسایل ارایه می دهد و تکنیک هایی برای انگیزه گرفتن و ادامه دادن در مسیر موفقیت.
 • اگر از آن انسان هایی هستید که به دانسته های خود عمل نمی کنید، آنتونی رابینز کمک می کند تا اقدامات عظیمی انجام دهید.
 • کتابی است که واقعا طرز تفکر و باورهای شما را تغییر می دهد و تغییرات ماندگاری در زندگی تان ایجاد خواهد کرد.
 • کتاب قدرت نامحدود، می تواند بهترین کتاب در زمینه توسعه فردی و بهترین کتاب آنتونی رابینز باشد که مطالعه می کنید.
از دست ندهید :   مثبت اندیشی و موفقیت ؛ چگونه مثبت اندیشی باعث موفقیت می شود؟

کتاب یادداشت هایی از یک دوست

کتاب یادداشت هایی از یک دوست آنتونی رابینز

کتاب یادداشت هایی از یک دوست آنتونی رابینز

 • یک راهنمای سریع و ساده در 112 صفحه است که کمک می کند تا انسان بهتری باشید.
 • فوق العاده برای افرادی که حوصله خواندن کتاب های بزرگ را ندارند و می خواهد مستقیم سر اصل مطلب بروند. این کتاب هیچ وقت حوصله تان را سر نخواهد برد و بارها آن را خواهید خواند.
 • یک راهنمای گام به گام برای تغییر هرچیزی در زندگی.
 • همراه با مثال هایی از زندگی واقعی که در آن ها آنتونی رابینز مسایل را به طرز شگفت آوری عالی توضیح می دهد!
 • کتاب دارای محتوای فوق العاده ای است و حجم کمی هم دارد. این یکی از کتاب های محبوب من در لیست کتابهای آنتونی رابینز است.

کتاب بیداری غول درون

کتاب بیداری غول درون

کتاب بیداری غول درون

 • می توان گفت نسخه فشرده ای از برنامه محبوب تونی رابینز به نام قدر درون 2 است.
 • کتابی بزرگ با 500 صفحه دارای مثال های ریز و موشکافانه.
 • اگر پول شرکت در دوره قدرت شخصی (Personal Power) را ندارید این کتابی است که باید به جای آن حما تهیه و مطالعه کنید.
 • اگر از کتاب های برگ نمی ترسید، این کتاب یا کتاب قدرت نامحدود را به شما پیشنهاد می کنم.

کتاب گام های عظیم: تغییرات کوچک برای ایجاد تفاوت های بزرگ

کتاب گام های عظیم

کتاب گام های عظیم

 • این یک برنامه 365 روزه است که تقریبا روزی 1 صفحه از کتاب را مطالعه می کنید و اقداماتی را انجام می دهید.
 • هر روز یک ایده جدید را تمرین می کنید.
 • من عاشق این مفهوم هستم چراکه کارهای بزرگ را به مراحل فوق العاده ساده و تکه های آسان تبدیل می کند. نمی شود یک شبه با خواندن یک کتاب تغییر کرد. این کتاب روزانه گام هایی را نشان می دهد و تمام سال همراهتان خواهد بود.
 • کاملا سازماندهی شده و اجرایی است.
 • تنها بدی کتاب این است که تمام درس ها را نمی توانید در یک زمان کوتاه یاد بگیرید و باید برای رفتن به درس بعد صبر کنید.
 • می توانید آن را به تنهایی بخوانید، اما اگر با بیداری غول درون همراهش کنید معرکه می شود.
 • شامل جملات فوق العاده ای از آنتونی رابینز و افراد سرشناس دیگر که به شما انگیزه می دهد.

کتاب پول استاد بازی

کتاب پول استاد بازی

کتاب پول استاد بازی

 • اطلاعات فوق العاده ای در مورد اینکه چطور فرد ثروتمند کاری می کند تا پولش، پول بیشتری آورده در این کتاب وجود دارد. همچنین در مورد اینکه برای ثروتمندی از چه اشتباهاتی باید دوری کرد.
 • در مورد اینکه اثر مرکب در مورد ثروت چگونه کار می کند و همینطور نقش پس انداز و سرمایه گذاری صحبت می کند.
 • نسخه انگلیسی 688 صفحه است که حاصل تلفیق سخنان انگیزشی آنتونی رابینز با توصیه های او برای ثروتمندی است.

سخنرانی و فایل های صوتی آنتونی رابینز

 سخنرانی آنتونی رابینز به فارسی در ted را می توانید از این لینک در آپارات مشاهده کنید. همچنین برای دانلود کتاب های صوتی آنتونی رابینز به زبان اصلی می توانید از این لینک استفاده کنید.
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 32 میانگین امتیاز: 3.3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *