چقدر برای موفقیت وقت داریم؟

چقدر برای موفقیت وقت داریم؟

زندگی کوتاه است است. متنفرم از این جمله کلیشه ای که در این مواقع می گویند؛ انگار همین دیروز بود….
اصلا مل برق و باد می گذرد. این 3 ماه آخر سال انگار عمرشان خیلی از ماه های دیگرکوتاه تر است و بار رفتن را زود تر می بندند. یکی پشت دیگری تا چشمت را باز کنی می بینی که باز پای سفره هفت سین نشسته ای و امسال هم مثل هر سال قرار است که از فردا شروع کنی!

فردا، فردا، فردا… امان از این فرداهایی که هرگز نمی آیند. اما چند دهه از این زندگی گذشت. پس من چرا از خودم نپرسیدم که این فردا کی قرار است برسد؟ چرا با اینکه می دانم باید کاری را انجام دهم نمی دهم؟ خیلی عجیب است نه؟ از من می پرسند: چه کار کرده ای که به این موفقیت رسیده ای؟ وقتی راه را می گویم، همان کارها را انجام نمی دهند! نمی دانم در این وضعیت باید خندید یا باید گریست؟
از خودت بپرس من که می دانم انجام این کار برایم خوب است پس چرا انجام نمی دهم؟ احتمالا ذهن زیبایت رازش را به تو خواهد گفت.

از دست ندهید :   مهارت حل مساله، مهارت افراد موفق!

اهمال کاری چیست؟ چرا اهمال کاری می کنیم؟

اهمال کاری، انجام ندادن کاری است که می دانیم انجامش به سود ماست!
نکته اینجاست هرکاری که ما انجام می دهیم یا برای فرار از یک رنچ است یا برای رسیدن به یک لذت!

اگر اقدام نمیکنی با اینکه می دانی اقدام به سودت است، من این طور ترجمه می کنم که برای تو رنج انجام دادن کار و تغییر وضعیت کنونی ات، بیشتر از اشتیاق نتیجه است.

به قول تونی رابینز انسان ها تنبل نیستند، آن ها فقط اهدافی دارند که شوقی در آن ها ایجاد نمی کنند!

چند وقت است که می خواهی برنامه روزانه ات را بنویسی؟ چند وقت است که می خواهی کسب و کار خودت را راه اندازی کنی؟ چند وقت است که می خواهی به باشگاه بروی و ورزش کردن را شروع کنی؟ چند وقت است که می خواهی عادت به مالعه کتاب های مفید را شروع کنی؟

از دست ندهید :   7 گام برای شکستن عادت های بد

سال تمام شد! دست بجنبان! تصمیم باتوست. اگر کاری نکنی امسال هم مانند سال های قبل موفقیت از آسمان به سرت نخواهد ریخت. دنیا به کسانی پاداش می دهد که تلاش می کنند.

اگر همان کارهایی را انجام دهی که همیشه انجام می دادی همان نتایجی را خواهی گرفت که همیشه می گرفتی!

ممکن است سال های زیادی طول بکشد تا بالاخره موفق شوی. درست مثل توماس ادیسون که بعد از هزاران شکست موفق شد. اما بالاخره آن شب توانست این کار را انجام دهد. ساده لوحان همه گفتند که او شانس آورد و یک شبه موفق شد. اما نمی دانند که شب های زیادی طول کشید تا او یک شبه موفق شود.

از دست ندهید :   قانون انتظار چیست و چگونه به موفقیت ما کمک می کند؟

هر روزی که بگذرد، یعنی 1 رو کمتر برای هر کاری فرصت داریم. هر لحظه از عمر که کار مفیدی در آن انجام ندهیم با مرگ تفاوتی ندارد. فکر نکنید که مرگ فقط همان تمام شدن عمر است. کشتن وقت یعنی مرگ موقتی!

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 4 میانگین امتیاز: 3.3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *