چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم؟

ضمیر ناخودآگاه

فعال کردن ضمیر ناخودآگاه کلید رسیدن به هر هدفی است که در زندگی می‌خواهیم. ضمیر ناخودآگاه، مانندکودکی است که یک دستش در دست ما و دست دیگرش قدرت بی‌کران کائنات است.

در این مقاله با هم خواهیم دید که چگونه می‌توانیم ضمیر ناخودآگاه را فعال کرده و از این قدرت بی انتها برای رسیدن به خواسته‌هایمان کمک بگیریم.

مثبت اندیشی را تمرین کنید

افکار مثبت، باعث ایجاد احساسات مثبت می‌شوند. احساس، دروازه ضمیر ناخودآگاه است. هرچه احساس بهتر و قوی‌تری داشته باشید. دروازه‌های ضمیر ناخودآگاه برای پذیرش خواسته‌ها و اهداف شما باز‌تر خواهند بود.

اما افکار ما چگونه شکل می‌گیرند؟ افکار ما نتیجه ورودی‌هایی هستند که به ذهنمان می‌دهیم.

ورودی‌های ذهنتان را کنترل کنید

ذهن ما از محتوایی تشکیل شده که به آن‌ها سوژه گفته می‌شود. همین که شما یک تصویر را می‌بینید، یک سوژه وارد ذهنتان می‌شود. همی که صدایی را می‌شنوید یا به چیزی فکر می‌کنید، در حال خلق سوژه در ذهنتان هستید. این سوژه ها می‌توانند مثبت و یا منفی باشند.

از دست ندهید :   عشق برای موفقیت کافی است؟

اگر می‌خواهید مانند لیزر در مسیر اهدافتان به جلو بروید و موانع را از میان بردارید، باید سوژه‌های مثبت بیشتری وارد ذهنتان کنید.

برای خلق سوژه‌های مثبت باید کتاب‌های خوب بخوانید، فیلم‌های خوب ببینید، با افراد مثبت معاشرت کنید و …

تجسم را تمرین کنید

تجسم یعنی تصویر واضح از صحنه‌های دلخواهتان. متاسفانه ما صحنه‌های بد را به کیفیت بالاتری نسبت به صحنه‌های دلخواهمان تصویر می‌کنیم. مهارت در تجسم، با تمرین به دست می‌آید.

از تجسم چیزهای ساده مثل یک شاخه گل شروع کنید. یک دقیقه به سوژه نگاه کنید و سپس با چشمان بسته تلاش کنید تا ببینید چقدر از جزییات در خاطرتان هست.

از دست ندهید :   طرح کلی یک ذهن موفق

مهارت شما زمانی در تجسم به حد قابل قبول می رسد که بتوانید کیفیت‌های فرعی را دستکاری کنید.

مثلا باید بتوانید رنگ‌ها را تغییر دهید، ابعاد سوژه را کوچک و بزرگ کنید، رنگ آن را در ذهنتان خاکستری کنید و …

مدیتیشن کنید

در سر همه ما دائما گفت‌وگوهای درونی در جریان هستند که تمرکزمان را می‌گیرند. باید بتوانیم به آن‌ها توجه کنیم تا ساکت شوند.

مدیتیشن یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها برای این کار است.

یکی از راه‌های مدیتیشن تمرین سکوت است. تمرین کنید تا در روز ۱۵ دقیقه و ۲ بار در روز سکوت کنید. به هیچ چیز فکر نکنید و فقط روی جریان تنفستان متمرکز شوید. به هوا دقت کنید که وارد بینی‌تان می‌شود، پایین می‌رود و باز می‌گردد.

از دست ندهید :   با درمان اهمال کاری موفقیت را لمس کنید!

در ابتدا انجام مدیتیشن کار ساده‌ای نخواهد بود و تمرکز دشوار است. اما با تمرین به مهارت خواهید رسید. این مهارت به فعال کردن ضمیر ناخودآگاه شما کمک می‌کند.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 39 میانگین امتیاز: 2.9]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *