چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم؟

چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم؟

مهارت کسب کنید

اساسا اعتماد به نفس، در یک حوزه خاص مطرح می شود. بر حسب مقدار اعتمادی که به مهارت خودتان در یک حوزه دارید اعتماد به نفس شما سنجیده می شود. هرچه مهارت بیشتری در یک حوزه داشته باشید اعتماد به نفس بالاتری خواهید داشت و این حقیقتی است که دیگران بدون اینکه شما تلاشی کنید متوجه آن خواهند شد.

به عنوان مثال اگر من اعتقاد دارم که نویسنده خوبی هستم، یعنی اعتماد به نفس در نویسندگی دارم. اما معتقدم که فوتبالیست خوبی نیستم، پس در آن مورد اعتماد به نفس ندارم.

عزت نفس بالا

داشتن عزت نفس بالا کمک می کند تا سریعتر در حوزه های مختلف اعتماد به نفس تان را بسازید و بالا ببرید. هرچه عزت نفس بیشتری داشته باشیم، فرد جذاب تری خواهیم بود و دیگران بیشتر به ما احساس علاقه مندی خواهند داشت. عزت نفس و احترام به خود، یکی از کلیدی ترین نکاتی است که باید به تقویت آن بپردازیم. برای این منظور مقاله عزت نفس چیست را مطالعه کنید.

از دست ندهید :   تا دیر نشده ساعت رولکس را از دستت باز کن

به حرف مردم توجه نکنید

زندگی کوتاه است و انسان های بی کار زیاد. اگر وارد بازی های این افراد شوید، زندگی را خواهید باخت. انسان ها تنها زمانی به شما کنایه می زنند و تمسخرتان می کنند که در حال پیشرفت باشید و احساس کنند از آن ها بالاتر هستید. اگر این کار را با شما کردند بدانید که در مسیر درستی هستید و به کارتان ادامه دهید. این بار با قدرت بیشتر!

با افرادی مثبت هم نشینی کنید

بهتر این است که اساسا وقت خود را با افراد منفی و کسانی که می خواهند شما را پایین بکشند تلف نکنید. در عوض با کسانی در ارتباط باشید که به شما احترام می گذارند و دوست دارند کمکتان کنند تا پیشرفت کنید.

از دست ندهید :   مقدمه ای بر زبان بدن و ارتباط غیر کلامی

خودتان را با خودتان مقایسه کنید

از مقایسه خودتان با دیگران دست بردارید. اگر هر روز یک خرده از دیروز خودتان بهتر شوید، در سال بیش از 365 خرده بهتر خواهید شد! و این پیشرفت بزرگی است. متاسفانه ما همواره به دنبال پیشرفت های عظیم و هیجانی هستیم، در حالی که با همین کارهای کوچک، نتایج بزرگی ایجاد خواهند شد. این مطلب را به طور کامل در مقاله لبه پیروزی شرح داده ام. پیشنهاد می کنم حتما مطالعه کنید.

 

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 9 میانگین امتیاز: 3.3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *