شرط سلامتی انسان چیست؟

شرط سلامتی انسان چیست؟

سلامتی و ذهن ناخودآگاه

امروزه میدانیم که هر انسانی ذهن نیمه هوشیاری دارد ؛ اما اشتباه اغلب ما آن است که تنها از طریق ذهن هوشیارمان به خود هویت میدهیم و حتی برای سلامتی خود نیز تنها به نیاز های ذهن هوشیارمان میپردازیم در صورتی که این بخش از شخصیت تنها در حدود بیست درصد از ظرفیت روحی ما را تشکیل میدهد.

به نظر میرسد که اندیشه تنها توانایی ماست که در دوران نوزادی به دست می آوریم و بدون آن که نیاز به  آموزش داشته باشیم، در دوران کودکی، آن را گسترش میدهیم. اگر این مطلب صحیح نباشد، به راستی دیگر نمیدانم انسان چگونه اندیشیدن را فرا میگیرد.

این واقعیت که هر یک از ما قادر به اندیشیدن هستیم  و تفاوت های فردی ما نیز از آنجا ناشی میشود که یک نفر از این نعمت شگفت انگیز بیش تر برخوردار است و دیگری بهره کمتری از آن برده، ما را به این نتیجه میرساند که ما انسان ها -یعنی هسته تغییر ناپذیر “من” واقعی مان- موجوداتی دارای روح هستیم.
جسم تنها وسیله ای است که کاربرد آن را در کودکی فرا میگیریم و بعد درمیابیم که این روح ماست که جسممان را هدایت میکند و آن را سالم و توانمند نگه میدارد و تا زمانی که از نظر روحی با خود و محیط اطرافمان در هماهنگی باشیم، این دستگاه خودکار بی وقفه برای خوشنودی و رضایت کامل ما عمل میکند. تنها در صورتی که  از لحاظ روحی دچار ناهماهنگی شویم، این ناهماهنگی به شکل هدایت ناصحیح و بیماری جسمی در ما بروز میکند.

از دست ندهید :   گوشه ای از قدرت ضمیر ناخودآگاه

متاسفانه پیشرفت شهرنشینی و آهنگ شتابان زندگی امروزی در ابعاد گسترده آن، ما را از توجه به تعادل درونی و زندگی کردن براساس آن بازداشته است؛ اما برای همه ما ضرورت حیاتی آن است که هر روز دست کم چند دقیقه از وقت خود را صرف پرداختن به بهداشت روانی خود کنیم و خود را از بارهای روزمره رهایی بخشیم.

شرط سلامتی انسان چیست؟

شرط سلامتی انسان چیست؟

تاثیر دارو در سلامتی

این عبارت که :«ما همان چیزی هستیم که باور داریم.» در شکل کاملا خاص خود در مورد وضعیت سلامت جسمی ما صدق میکند. تحقیقات نشان داده است که داروها همیشه همان تاثیری را که ما از آنها انتظار داریم، روی ما دارند. به محض تغییر تصور روحی ما، داروها اثر بخش میشوند.  تا زمانی که این انتظار، یعنی اعتقاد به بازگشت مجدد سلامتی در ما وجود نداشته باشد واقعا هیچ درمانی امکان پذیر نیست.

از دست ندهید :   هیپنوتیزم چیست؟

به شما همراه محترم وبسایت خودباور پیشنهاد میکنیم که مقاله “قدرت ذهن در درمان بیماری” را نیز مشاهده کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 1 میانگین امتیاز: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *