چگونه ثروتمند شویم؟ | ۹ راهکار عملی!

چگونه ثروتمند شویم؟

در ادامه 9 قدم برای اینگه چگونه ثروتمند شویم آن هم در ایران و در همین شرایط اقتصادی، آورده شده است. امیدوارم که از مطالعه این مطلب لذت ببرید و نظرتان را هم بنویسید.

1-طرز فکرتان در مورد پول و ثروت را عوض کنید

انسان همواره در حال اثبات کردن باورهایی است که در ناخودآگاهش نقش بسته اند. چه باورهایی در مورد پول و ثروت دارید؟ پول به نظرتان سخت به دست می آید یا ساده؟ باور دارید که میزان درآمدتان ماهانه چقدر می تواند باشد؟ باور دارید که چه اتوموبیلی را می توانید داشته باشید یا در چه خانه ای زندگی کنید؟ به نظر شما پول چرک کف دست است؟ پول با جان کندن به دست می آید؟ ثروتمندان دزد هستند؟
متاسفانه این ها فقط بخشی باورهایی است که در بیشتر مردم وجود دارد و اصلی ترین مانع ثروتمند شدن آن هاست. بزرگترین سازنده باورها در وجود ما رسانه است. اگر از همین امروز دیدن تلویزیون را قطع کنید، گام بسیار بزرگی در جهت ثروتمند شدن برداشته اید. اگر توجه کنید بیشتر فیلم ها وسریال هایی که از تلویزیون پخش می شوند به طور قدرتمندی در حال برنامه ریزی کردن ذهن مخاطب برای فقر هستند. تمام انسانهای خوب در این فیلم ها فقیرند یا زندگی بسیار سطح پایینی دارند از طرفی تمام افراد ثروتمند، خلافکار یا ستمگر هستند. بسیار مراقب باشید که چه چیزی به خورد ذهنتان می دهید. همین محتویات ذهنتان آینده شما را خلق خواهند کرد.

2- به قدرت مقدارهای کوچک در ثروتمند شدن آگاه شوید

پس انداز کنید. هرچقدر هم کم، ایراد ندارد. عادت به پس انداز کردن مهم تر از مقدار پس انداز است. اول از همه 20 درصد از دریافتی ماهانه تان را پس انداز کنید و باقی مانده را خرج کنید. اگر پول کم می آورید، 2 راه بیشتر ندارید. یا درآمدتان را بیشتر کنید یا مخارتان را کم کنید! که من راه اول را پیشنهاد می دهم. فکر نکنید که با این پس انداز کم چطور می توانم صاحب ملک و زمین  و دارایی شوم. زندگی دو دوتا چهارتا نیست. کارتان را بکنید و به فکر خرید ملک باشید خواهید دید که راه هایی برایتان باز خواهند شد. کتاب پدر پولدار، پدر بی پول رابرت کیوساکی و اثر مرکب دارن هاردی را حتما مطالعه کنید. به یاد داشته باشید که با ذخیره هر 1000 تومان، دارید آزادی مالی تان را می سازید.

از دست ندهید :   موفقیت ما در شکست دیگران است؟

3- شما برای جایی که امروز در آن هستید مسئولید

من مسئول هستم! این جمله ای است که هر وقت عصبی می شوم، گفتنش آرامم می کند. نه دولت، نه ملت، نه مادر، پدر، رییس و نه هیچ کس دیگری مسئول وضعیت مالی امروز من و شما نیست. هیچ کسی وظیفه ندارد به من و شما کار بدهد. چرا خودمان کار ایجاد نکنیم و دیگران را صاحب شغل نکنیم؟ مسئولیت قبول کنیم. این اولین گام برای شروع تغییر ارزشمندی در زندگی است.

5- نقش بازی کنید تا برسید!

انگلیسی زبان ها ضرب المثلی دارند : !Fake It To Make It

به فارس می شود: خالی ببند و بعد پرش کن! اول نقش ثروتمندان را بازی کنید. اجازه بدهید ذهنتان باور کند که می توانید در آن جایگاه باشید. باور کند که لیاقتش را دارید. فاصله بین ما و خواسته هایمان در همین باور کردن است. به محض اینکه باور کنیم می بینیم که آرزوهایمان درست در کنارمان قرار دارند!

از دست ندهید :   قانون جذب در 21 روز | روشی برای ایجاد تغییر پایدار

6- در مورد افراد ثروتمند و موفق مطالعه کنید و آن ها را تحسین کنید

ساده ترین راه برای موفقیت در هر کاری این است که فردی را بیابید که قبلا توانسته در آن کار موفق شود و عینا تمام مراحلی که او طی کرده را طی کنید. اگر تمام کارهایی که او انجام داده را انجام دهید، شما هم به همان نتایجی که او رسیده خواهید رسید. در مورد زندگی افرادی که می خواهید مانندشان باشید، مطالعه و تحقیق کنید و از همه مهمتر مواردی که می آموزید را در زندگی تان به کار ببندید.

7- بدانید که پول بیشتر، مسائل شما را حل نخواهد کرد

پول، ابزار است که می تواند برای ما رفاه بیشتری فراهم کند. اما اگر نیاموزید که چگونه شاد باشید، پس از ثروتمندی هم همین حسی که امروز دارید را خواهید داشت و این شکست بزرگی است. زندگی فقط داشتن امکانات بیشتر نیست. سعی کنید شاد بودن را بیاموزید از داشته های امروزتان لذت ببرید و به خاطر داشته باشید، ثروتمند واقعی کسی است که دارایی هایی دارد که با پول نمی توان خرید. مثل: دوستان خوب، همسر خوب، سلامتی و …

8- اگر والدینتان ثروتمند نیستند، کارهایی که آن ها کردند را انجام ندهید

نه تنها والدین بلکه هرشخصی که به شما پیشنهاد می دهد تا برای موفقیت در هر زیمنه ای به حرف هایش گوش کنید، اول ببینید که او خودش چه نتایجی در آن زمینه کسب کرده؟ اگر موفق بوده به حرف های او گوش کنید و آن ها را به کار بندید. اگر نه از این گوش بگیرید و از آن یکی به در کنید.

از دست ندهید :   چگونه مانند افراد موفق دنیا، ذهنی خلاق و هوشمند داشته باشیم؟

پدر و مادری که زندگی زناشویی خوبی داشته اند اما هرگز ثروتمند نبوده اند، می توانند در مورد خوشبختی در زندگی زناشویی نظرات مفیدی داشته باشند. اما قطعا در مورد ثروت و ثروتمندی اگر چیزی می دانستند، خودشان قبلا ثروتمند شده بودند.

9- نگران نباشید

بخش سخت قضیه اینجاست که باید به روندها و جهان هستی و تلاش هایتان ایمان داشته باشید و نگران نشوید. درک می کنم که کار ساده ای نیست و حتی خودم هنووز هم گاهی نگران می شوم اما به قول انگلیسی زبان ها؛ نگرانی مثل نشستن روی صندلی تکان خور است. ( همین صندلی هایی که جلوی شومینه می گذارند و جلو و عقب می رود) وقتی نگران هستید، درست مثل نشستن روی این صندلی، تکان می خورید اما به جایی نمی روید!

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 6 میانگین امتیاز: 2.8]

2 نظر در مورد «چگونه ثروتمند شویم؟ | ۹ راهکار عملی!»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *