چگونه آینده ی خود را بسازیم؟

چگونه آینده ی خود را بسازیم؟

پشت نیسان آبی نوشته بود: “در طوفان زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است.” بله دوست عزیز در سختی ها دست در جیب کردن و هیچ کاری نکردن در ظاهر از همه چیز بهتر است. اما منظورتان از بهتر چیست؟ بهتر یعنی راحت تر؟ یعنی بیشتر خوش می گذرد؟ بیشتر حال می دهد؟ کمتر درد دارد؟!…

ما سازنده آینده خود هستیم

جمله معروفی از جیم ران هست: “تنها زمانی به بزرگسالی رسیده ای که مسئولیتِ صد در صدِ زندگی ات را به عهده بگیری!”

این ما هستیم که شرایط زندگی خودمان را خلق می کنیم. طی تحقیقاتی از تعداد زیادی افراد ثروتمند سوال شده که بیشتر اوقات به چه چیزی فکر می کنند؟ جواب بیشترشان این بوده: “بیشتر اوقات به خواسته ها و هدف هایم و اینکه چگونه می توانم به آن برسم فکر می کنم”!

موفقیت تصادفی نیست. ما روزانه به چه چیزهایی فکر می کنیم؟ در تاکسی، در خیابان، در محل کار… آیا به آینده خودمان و اینکه چطور آینده بهتری بسازیم فکر می کنیم؟ یا به اینکه فلانی پشت سرمان چه حرفی زده؟ چطوری روی فلانی را کم کنم؟ و از این جور تفکرات خاله زنکی؟
هیچ آدم ثروتمندی را ندیدم که همچنین دغدغه هایی داشته باشد و وقتش را با این مسایل کوچک و کم اهمیت هدر کند. بهتر نیست از خودمان سوال گنیم که چرا افراد ثروتمند، شاد و موفق تا این حد تفکرات متفاوتی با افراد عادی دارند؟دنبال نشانه واضح تری نباشید. تفاوت در همین نگرش است. اگر نگرش مشابه آنها در ما ایجاد شود؛ شرایط آن ها و موفقیتشان را تجربه خواهیم کرد.

از دست ندهید :   آیا به برنامه‌ریزی برای زندگی خود اعتقاد دارید؟

اگر همین الان لحظه مرگم فرا برسد و تنها فرصت داشته باشم تا 1 نکته برای موفقیت بازگو کنم آن نکته قطعا این خواهد بود:
“اهداف واضح داشته باشید، اهدافتان را بنویسید، برای رسیدن به آن ها برنامه ریزی کنید و هر لحظه گامی برای نزدیک شدن به سمتشان بردارید.”

از ثروتمندی پرسیدند که راه موفقیت چیست؟ پاسخ داد موفقیت تنها یک راه دارد:

  1. کاملا واضح بدانید که چه چیزی را می خواهید.
  2. بدایند که قیمت رسیدن به خواسته اتان چیست و مشغول پرداخت قیمتش شوید.

گاهی ساخت آینده بهتر قیمتش کمتر خوابیدن است، گاهی قطع کردن رابطه های مضر، گاهی باید کمتر تفریح کرد، گاهی باید کمتر خرج کرد و بیشتر پس انداز کرد. هرچه که باشد، قیمتش را باید داد و راهی جز این نیست. چراکه هیچ چیز در این دنیا رایگان نیست. حتی نفس کشیدن هم زحمت دارد.

از دست ندهید :   نقطه عطف زندگی من کجا بود؟

به خودت بگو من خالق زندگی خودم هستم، من تمام قدرت مورد نیازم را دارم، هر روز روی خودم و قدرت درونم تمرکز می کنم، من مسئول زندگی خودم هستم و همین امروز دست به کار شو، اهدافت را بنویس و به آن ها فکر کن. هرچه بیشتر به اهدافت فکر کنی، سریع تر باورشان می کنی و کافی است باور کنی تا آینده ات تضمین شود دوست من. در طوفان زندگی ناخدایِ باخدا بودن از همه چیز بهتر است.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 116 میانگین امتیاز: 2.8]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *