چگونه پولدار شویم؟ ۴ قدمی که همه می توانند بردارند!

چگونه پولدار شویم؟

تقریبا همه دوست دارند پولدار شوند. از نظر بسیاری از مردم پولدار شدن کار ساده ای به نظر نمی رسد و به عقیده بسیاری پولدار شدن نیازمند شانس، توانمندی و صبر به صورت همزمان است.  در این مطلب 4 قدم بسیار ضروری برای ثروتمند شدن را با هم یاد خواهیم گرفت که همه می توانیم به آن عمل کنیم.

سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری هوشمندانه راهی است که به سرعت می تواند زندگی مالی شما را متحول کند. برای ثروتمند شدن راهی جز سرمایه گذاری هوشمندانه نیست. ممکن است این سرمایه گذاری زمان و انرژی شما باشد و شاید پول و دارایی تان را سرمایه گذاری کنید. پس بهتر است که هرچه زودتر این مهارت را بیاموزیم. در مورد سرمایه گذاری در ایران مطلبی با عنوان راههای کسب ثروت در ایران نوشته ام که پیشنهاد می کنم حتما مطالعه کنید. به نظرم علاوه بر مواردی که در این مطلب گفته ام، اساسا فرصت سرمایه گذاری روی زمین در قسمت های شمال کشور هم می تواند مناسب باشد. برای سرمایه گذاری حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

از دست ندهید :   کلید تغییر دادن خود چیست؟

هوشمندانه خرج کنید

اول پس انداز کنید و سپس از باقی مانده پولتان خرج کنید. اگر پس انداز کنید پول کم می آورید؟ 2 راه بیشتر ندارید؛ یا هزینه هایتان را کم کنید و یا درآمدتان را افزایش دهید. البته به شما قول می دهم اگر هزینه هایی که در طول 1 ماه می کنید را ریز به ریز و هر روز یادداشت کنید، در پایان ماه خواهید دید که بسیاری از مخارج غیر ضروری را می توانید حذف کنید تا امکان پس انداز بیشتری داشته باشید!

معمولا این دسته بندی برای مدیریت هزینه ها مناسب است البته می توانید مقدار کمی آن را تغییر دهید:

  • 50 -60 درصد درآمد ماهانه هزینه زندگی و مخارج ثابت می شود
  • 10 درصد سرمایه گذاری شود
  • 10 درصد پس انداز
  • 20 – 30 درصد هم خرج تفریح و شادی می شود

در مطلب معرفی نرم افزار برنامه ریزی مالی ،2 نرم افزار بسیار خوب برای ثبت هزینه و مخارج معرفی کرده ام.

از دست ندهید :   فلسفه ساده کسب ثروت و ثروتمند شدن!

به خاطر داشته باشید انسان برای رسیدن به اهدافش به انرژی نیاز دارد و هرگز از شادی هایتان برای امور دیگر نکاهید. حتما این مبالغ را در زندگی برای همین امور اختصاص دهید.

برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنم کتاب پدر پولدار، پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی را نیز مطالعه کنید!

درآمد غیر فعال ایجاد کنید

هرگز نمی توانید ثروتمند شود مگر شرایطی خلق کنید که وقتی در خواب هستید هم درآمد داشته باشید. اجاره دادن خانه ای که دارید، یک نمونه بارز از ایجاد درآمد غیر فعال است. همچنین ایجاد یک برند و فروش امتیاز آن، ایجاد نمایندگی های متعددی که برای شما کار می کنند، حتی ایجاد یک تیم فروش خوب که محصولات و خدماتتان را بدون حضور فیزیکی شما به فروش می رسانند نیز برای شما درآمد غیر فعال ایجاد خواهد کرد! درآمد غیر فعال کمک می کند زمان آزاد بیشتری هم داشته باشید تا بتوانید به امور مهم تر بپردازید.

کسب و کار خودتان را شروع کنید

پیشنهاد می کنم کتاب جادوی کار پاره وقت اثر جیم ران را مطالعه کنید. به کمک آموزه های جیم ران معروف و دوست داشتنی می توانید کم کم از کارمندی به سمت کارآفرینی مهاجرت کرده و آینده کاملا متفاوتی را نه تنها برای خودتان بلکه برای آیندگانتان رقم بزنید.

از دست ندهید :   7 باور ذهن ثروتمند

اگر همیشه به دنبال این باشید که خدمتی به مردم کنید، ثروتمند خواهید شد. کافی است کاری کنید تا مردم خوشحال باشند، گره ای از کارشان باز شود و مشکلی از مشکلاتشان حل شود، آن گاه خواهید دید که برای محصولات و خدماتتان صف می کشند.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 1 میانگین امتیاز: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *