چگونه زندگی بهتری داشته باشیم؟

زندگی بهتر

برای داشتن زندگی بهتر باید تغییر کرد و تغییر، لازمه ای دارد. اساس همه تغییرات در موجودات زنده این است؛ فرار از رنج و رسیدن به لذت. بسیاری از ما در شرایط سخت به زندگی خود ادامه می دهیم و ترجیح می دهیم ریسکی برای تغییر وضعیت خود نکنیم.

آیا از خود سوال کرده اید چرا؟ در ادامه توضیح خواهم داد.

فهرست

چرا برای داشتن زندگی بهتر، تغییر نمی کنیم؟

اساس تغییرات انسان بر رنج و لذت استوار است. این اصل در تمام انسان ها و برای انجام تمام تغییرات کار می کند و بسیار جدی است.

چه زمانی آب می نوشید؟ زمانی که تشنه هستید! پس برای فرار از رنج تشنگی به سوی آب می روید. حالا که به آب رسیده اید، چقدر آب می نوشید؟ تا زمانی که لذت سیراب شدن تمام شود و پس از آن ادامه نخواهید داد.

به همین سادگی، هیچ حرکتی نمی کنید، مگر برای فرار از رنجی یا رسیدن به لذتی.

وارد شدن در یک وضعیت ناشناخته برای بسیاری از مردم رنج بیشتری نسبت به ادامه دادن در وضعیتِ بد کنونی -که برایشان آشنا تر است- دارد. به همین دلیل انتخاب می کنند که در شرایط کنونی باقی بمانند (با رنج کمتر) و تغییر نکنند (رنج بیشتر).

چه زمانی برای داشتن زندگی بهتر، تغییر می کنیم؟

هرگاه رنج شرایط کنونی، جانتان را به لبتان برساند. با افزایش رنج، می توانید بر ریسک تغییرات غلبه کنید. چون به نظرتان آنجا رنج کمتری نسبت به الان خواهید داشت و به همین دلیل تغییرات شروع می شوند.

با این همه آن رنج شما گنج شما باد            افسوس که بر گنج شما پرده شمایید

از دست ندهید :   قانون جذب در 21 روز | روشی برای ایجاد تغییر پایدار

6 نکته برای اینکه زندگی بهتری داشته باشیم

آیا به اندازه کافی از شرایط کنونی تان خسته و دلزده شده اید که رنج تغییرات و ورود به دنیای ناشناخته را بپذیرید؟ اگر اینطور است، در ادامه نقشه گام به گامِ خلق یک زندگی بهتر در دستان شماست. کافی است اقدام کنید. بدون اقدام نتیجه ای وجود نخواهد داشت.

مسئولیت پذیری

اولین گام بی قید و شرط و بی اما و اگر برای موفقیت در هر زمینه ای، مسئولیت پذیری است. ما مسئول تمام اتفاقات زندگی خود هستیم.

هیچ کس به دادتان نخواهد رسید. اگر منتظر باشیم تا روزی کسی بیایدو مارا از این وضعیت نجات دهد، ساده انگاری کرده ایم و عمرمان را هدر داده ایم. اگر منتظر آن روز باشیم، ممکن است کسی بیاید و ممکن هم هست کسی نیاید. تجربه ثابت کرده بیشتر از 90 درصد اوقات کسی نمی آید و عمر به انتها می رسد.

از هیچ کس توقع نداشته باشید. توقع، ریشه احساس اجحاف است. هیچ کس به ما بدهکار نیست. هر جایی که امروز هستیم لیاقت ماست و اگر به دنبال جایگاه بهتری هستیم باید خودمان کاری بکنیم. تمام تمرکزتان را روی خودتان و مهارت های خودتان بگذارید و ببینید که چطور موفق تر می شوید.

آگاهی

داشتن یک راهنما می تواند در رسیدن به موفقیت و سرعت بخشیدن به آن بسیار مهم تاثیر گذار باشد.

به سمینار های آموزشی بروید. ورودی های ذهن خود را کنترل کنید. اخبار و اگر می توانید تلویزیون را کلا از زندگی خود حذف کنید. اخبار، فقط دید شما را نسبت به زندگی بدتر خواهد کرد. باورهای منفی کافی هستند تا هرگز به خواسته هایتان نرسید.

با افراد مثبت و کسانی که دوست دارید شبیه آن ها باشید معاشرت کنید. ارتباطتان را با افرادی که عمر خود و دیگران را تلف می کنند و نگرش منفی نسبت به کار و زندگی دارند، قطع و یا محدود کنید.

از دست ندهید :   تصویر ذهنی از خود ؛ از صفر تا صد!

داشتن یک ذهن مثبت، 80 درصد مسیر را به راحتی قابل طی شدن می کند.

اقدام

کسانی برنده می شوند که اقدام می کنند. اگر علامه دهر هم باشید، اما اقدام نکنید، نتیجه ای نخواهید دید.

به دنبال روز مناسب، وقت مناسب، آمادگی مناسب و … نباشید. اینها تماما ترس های ذهنی شما هستند که می خواهند مانع از تغییر کردنتان شوند.

اقدام کنید. هیچ اتفاق بدی نخواهد افتاد. مطمین باشید. اگر شکست بخورید، می آموزید و اگر موفق شوید هم به هدف رسیده اید.

مطالعه

از هر فرصتی و مخصوصا از زمان های مرده برای مطالعه استفاده کنید. وقت هایی که در راه هستید به کتاب های صوتی یا فایل های صوتی آموزشی گوش کنید. وقت هایی که رانندگی می کنید، اتوموبیل خود را به یک آموزشکده تبدیل کنید. به جای کوش دادن به موسیقی های ناله و منفی که شما را برای شکست برنامه ریزی می کنند، به فایل های آموزش زیبا و یا کتاب های صوتی مفید گوش دهید.

مطالعه کتاب های خوب، نگرش شما را به زندگی تغییر خواهد داد و با تغییر نگرش، دنیای بیرونتان نیز تغییر خواهد کرد.

نگرش

تغییر نگرش می تواند منجر به تغییر در واکنش ما نسبت به مسایل شود و اگر ما واکنش های متفاوتی نشان دهیم، نتایج متفاوتی نیز خواهیم گرفت.

برای تغییر نگرش، باید ورودی هایی که به مغزمان می دهیم را تغییر دهیم. این ورودی ها چیزهایی مانند فیلم ها و سریال هایی که می بینیم، کتاب هایی که می خوانیم و افرادی که با آن ها معاشرت می کنیم هستند.

از دست ندهید :   خوشبختی ، آسان یا دشوار؟

با افرادی معاشرت کنید که می خواهید در آینده شبیه آنها شوید و از ارتباط با افرادی که نمی خواهید آینده ای مشابه آن ها داشته باشید خودداری کنید. کتاب های خوب بخوانید و فیلم های خوب ببینید. اجازه ندهید هر کس هر چیزی را به خورد ذهنتان بدهد.

در شبکه های اجتماعی، بسیار مراقب باشید که چه چیزهایی را دنبال می کنید. صفحه اکسپلور اینستاگرامتان را ببینید. این صفحه می تواند نشان دهنده محتوای کلی ذهنتان و در نتیجه، نشان دهنده آینده شما باشد. اگر این محتوا شما را به سوی خواسته هایتان می برد، ادامه دهید، اگر نه وقت تجدید نظر رسیده است.

مهارت

برای رسین به خواسته های خود به چه مهارت هایی نیاز دارید؟ آن ها را لیست کنید و شروع کنید به کسب آن ها. هر چه می توانید تمرین کنید. در ادامه لیستی از مهارت هایی که از نان شب واجب تر هستند را آورده ام.

 1. مهارت فروش
 2. مذاکره
 3. تصمیم گیری
 4. ارتباط موثر
 5. انگیزش خود
 6. رهبری
 7. مسئولیت پذیری
 8. کار تیمی
 9. حل مساله
 10. توانایی کار در فشار زیاد و مدیریت زمان
 11. انعطاف پذیری
 12. فن بیان

اگر به این دانسته ها عمل کنید، قطعا زندگی بهتری خواهید داشت.

اولین کاری که باید انجام دهید چیست؟ کی انجامش خواهید داد؟ یاد داشت کنید و اقدام کنید.

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 4 میانگین امتیاز: 4]

یک نظر در مورد «چگونه زندگی بهتری داشته باشیم؟»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *