چگونه مانند افراد موفق دنیا، ذهنی خلاق و هوشمند داشته باشیم؟

مانند افراد موفق دنیا، ذهنی خلاق و هوشمند داشته باشیم

شما تمام افراد موفق دنیا را بررسی کنید، افراد موفق غالبا بدن روی فرم و متناسبی دارند. چرا؟ چون ورزش باعث افزایش گردش خون در بدن و خصوصا مغز می شود. این گردش خون باعث می شود تا انسان ها مغزشان بهتر کار کند، بهتر فکر کنند و تصمیمات بهتری بگیرند.
در کشورهای قدرتمند دنیا بررسی کنید؛ تمام افرادی که مسئولیت های کلیدی روی دوششان دارند به ورزش اهمیت خاصی می دهند و معمولا بدن های روی فرم و بدون چربی دارند.

طبیعت مغز انسان طوری است که به او کمک کند بتواند حرکات پیچیده تری را انجام دهد و به همین دلیل انسانی که تحرک کمی دارد، بخش قابل توجهی از توانایی ذهنی و مغزی اش را از دست می دهد. اگر می خواهید باهوش باشید و ذهنتان به خوبی کار کند، حتما فعالیت داشته باشید. سعی کنید بیشتر از 1 ساعت ننشینید و هر ساعت کمی تحرک داشته باشید.

از دست ندهید :   اعتماد به نفس قبل و بعد از جراحی زیبایی

خوراک افراد موفق

کمتر غذاهای شیرین و چرب بخورید. اگر هم می خورید، سعی کنید فعالیت کافی داشته باشید، تا آن ها را بسوزانید. اگر به تاریخ رجوع کنید خواهید دید که وزیران در قدیم هر کدام 2 یا 3 پادشاه را خدمت می کردند. چگونه بود که پادشاهان می مردند اما وزرا زنده می ماندند، 3 پادشاه را می دیدند و وزارت می کردند؟
پادشاهان پس از مدتی حکومت، وقتی دیگر کارایی نداشتند و نمی توانستند تصییمات درست بگیرند یا به هر دلیل دیگری کارایی نداشتند، باید جای خود را به پادشاه بعدی می دادند. چون سیستمی نبود که این کار را نجام دهد و خود پادشاه هم به زبان خوش این کار را نمی کرد، وزیران از تحرک پادشاه کم کرده و به آن ها غذاهای چرب و گوشتی می دادند تا سیر بخورند و تکان نخورند. بعد از مدتی بر اثر پرخوری و کم تحرکی، پادشاه از دنیا می رفت و می توانستند پادشاه بعدی را جایگزین او کنند.

از دست ندهید :   تنها طبیعت بشر به درمان بیماری تواناست!

راز جوانی افراد موفق

اگر می خواهید جوان بمانید و عمر طولانی داشته باشید، کم تر بخورید. همیشه سعی کنید تا کمی سر معده تان خالی باشد و کمی احساس گرسنگی داشته باشید. در این حالت مغز شما در هوشیار ترین وضعیت خود قرار دارد. وقتی انسان سیر می شود بنا به غریزه مغز او می خوابد. چراکه سیر شده است و نیازی نیست هوشیار باشد و دنبال خوراک بگردد. اما در گرسنگی مغز بیدار و دایما فعال است تا مساله گرسنگی را حل کند. به این ترتیب خلاقیت هم بیشتر می شود.

سلول های بدن ما به تعداد محدودی می توانند تکثیر شوند. وقتی شما سیر بخورید و بدنتان از مواد غذایی کاملا تامین و ثروتمند باشد، هنگامی که یکی از سلول های بدنتان آسیب می بیند، بدن به جای ترمیم آن سلول، آن را دور انداخته و سلول جدیدی تولید می کند. به همین دلیل با سرعت بیشتری به سمت پیری می رویم! اما اگر بدن تا این حد تامین نباشد، سعی می کند تا سلول ها را تعمیر کرده، کمتر تکثیر کند و به همین دلیل بیشتر جوان خواهیم ماند.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 3 میانگین امتیاز: 2.7]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *