چگونه افکار مثبت داشته باشیم؟ | ۱۰ راه کاربردی برای داشتن افکار مثبت!

مثبت اندیشی

در زندگی همه لحظات سخت وجود دارند. اما نگه داشتن لبخند روی لب گاهی اوقات غیر ممکن به نظر می رسد. حتی ممکن است در این همه مساله به افرادی که همیشه شاد هستند لقب الکی خوش هم داده شود. در اینجا به سوال: چگونه افکار مثبت داشته باشیم؟ پاسخ خواهیم داد و راه هایی را ارایه کرده ایم تا بتوانید با کمک آن عصبانیت و هر احساس منفی دیگری را کنار بگذارید و همیشه لبخند روی لب داشته باشید!

1- همیشه در  صحبت هایتان از کلمات مثبت استفاده کنید

اگر دایم به خودتان بگویید “نمی توانم”، این را باور خواهید کرد. هرچیزی را که باور کنید در دنیای واقعی اتفاق می افتد. پیشنهادم این است که این را با عبارت های مثبت جایگزین کنید. دایم به خودتان روحیه بدهید. در مکالمات درونی تان با خودتان دوست باشید و به خود احترام بگذارید.

2- در مقابل هر احساسی که مثبت نیست مقاومت کنید

حتی برای چند لحظه هم که شده افکار منفی را کنار بگذارید و به چیزهایی که برای آن ها متشکرید فکر کنید. همین تغییر دان توجهتان از نکات منفی به نکات مثبت می تواند اتفاق بزرگی را در احساساتتان رقم بزند.

چگونه افکار مثبت داشته باشیم؟

چگونه افکار مثبت داشته باشیم؟

تغییر وضعیت بدنی هم می تواند سریعا منجر به تغییر احساس شود. به عنوان مثال این بار که احساس ناراحتی می کردید، کافی است دستهایتان را مانند بازیکنان فوتبالی که گل میزنند رو به بالا بگیرید! خواهید دید که ظرف مدت 2 دقیقه احساستان به شدت مثبت خواهد شد و احساس غرور، لذت و شادی خواهید کرد!

از دست ندهید :   مثبت اندیشی و موفقیت ؛ چگونه مثبت اندیشی باعث موفقیت می شود؟

3- جملات تاکیدی مثبت را با خود تکرار کنید

تکرار جملات تاکیدی مثبت تاثیر بسیار خوبی دارد. همینطور همیشه سعی کنید با خودتان گفتگوی درونی مثبتی داشته باشید. به خودتان در گفتگوهای درونی احترام بگذارید و به خود ایمان داشته باشید. هر روز صبح جلوی آینه به خود بگویید که: “من تو را همینطور که هستی می پذیرم دوست دارم و به تو احترام می گذارم.” سپس خودتان را ببوسید. بهتر است هنگام انجام این تمرین خودتان را با نام کوچک صدا کنید.

4- افکارتان را همراستا کنید

وقتی احساس بدی دارید با کمک این تکنیک می توانید حالتان را بهتر کنید . کافی است یک تصویر از لحظه ای که احساس فوق العاده ای در زندگی داشتید در ذهنتان آماده داشته باشید و در مواقع ناراحتی سریعا آن تصویر را مجسم کنید.

از دست ندهید :   سخنان بزرگان جهان در مورد موفقیت | 16 جمله متحول کننده!

5- باور کنید که موفق خواهید شد

هیچ چیز مانند باور به موفقیت باعث موفقیت شما نمی شود و هیچ چیز مانند شک و تردید کشنده رویاهای شما نیست. باور کنید که می توانید. قول می دهم خواهید توانست.

6- اتفاق اشتباهی که افتاده را بررسی کنید

تفکر مثبت به این معنی نیست که بی خیال همه اتفاقات اشتباه شوید. اگر عمل اشتباهی انجام داده اید بررسی کنید که اشتباهتان کجا بوده و از آن درس بگیرید.

7- به خودتان اعتبار ببخشید

وقتی احساس بدی داریم فقط تمرکزمان روی اتفاقات منفی است. بد نیست گاهی هم به کارهایی که در زندگی به طور موفقیت آمیز انجام داه ایم فکر کنیم و احساس قدرت کنیم.

8- خودتان را ببخشید

دایما خودتان را به خاطر اشتباهات سرزنش نکنید. انسان با اشتباه کردن است که می آموزد. البته منظورم این نیست که عمدا اشتباه کنید. اما بپذیرید که اشتباه کردن بخش جدایی ناپذیر یادگیری است. پس خود را ببخشید.

از دست ندهید :   فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ

9- به یاد داشه باشید که از این بدتر هم می شود

خدا را شکر کنید که گاوها پرواز نمی کنند!
همیشه از این بدتر هم می توانست باشد. حالا که نیست، خوشال باشید!

مثبت اندیشی

مثبت اندیش باشید

10- به مسایل به چشم فرصت نگاه کنید

در دل بدترین مسایل و مشکلات فرصت های بسیار بزرگی نهفته است. این انتخاب من و شماست که چگونه به مسایل نگاه کنیم! بسیاری از انسان های موفق از دل بدترین اتفاقات ممکن بیرون آمده و به موفقیت رسیده اند. اتفاقاتی که شاید تصور آن ها برای من و شما درد آور باشد!

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 19 میانگین امتیاز: 2.3]

4 نظر در مورد «چگونه افکار مثبت داشته باشیم؟ | ۱۰ راه کاربردی برای داشتن افکار مثبت!»

 • گروه آموزشی آنلاین ام ال ام می‌گوید:

  ممنون از مقاله خوبتون.
  ولی وقتی در خانواده ای زندگی میکنی که تماما منفی نگر هستند و دائما باورهای مخرب رو به ذهنت تزریق میکنن باید چه کاری انجام داد؟

  • سپهر زارعی می‌گوید:

   سلام و احترام
   کسانی که من با آن ها زندگی می کنم انتخاب من هستند. می توانم ارتباطم را کم کنم یا حتی اگر آن فضا را دوست ندارم، این حق را دارم که انتخابم را عوض کنم.
   من در مورد اطرافیانم سخت گیر هستم و اجازه نمی دهم رویاهایم توسط هیچ کس و به هیچ قیمتی نابود شوند. پیشنهادم به شما هم همین است.

   شاد باشید

 • خیلی ازتون ممنونم بخاطر این چیزهایی که توی سایت نوشتید چطور میتونم با شما در ارتباط باشیم برای یه مشکلی داشتم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *