راه های نفوذ به ضمیر ناخودآگاه ؛ تمام آنچه باید بدانید

نفوذ به ضمیر ناخودآگاه

برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه به دلیل فیلترهای ذهنی ما به صورت طبیعی بسیار زمان بر است. برای دسترسی و نفوذ به ضمیر ناخودآگاه راه های موثری وجود داردن که می توان به کمک آن ها این فیلتر ها را کنار زده و برنامه ریزی را آغاز کرد.

زبان ضمیر ناخودآگاه را بیاموزید

برای صحبت با این کامپیوتر عظیم و برنامه ریزی آن ابتدا لازم است زبان آن را بیاموزیم. همانطورکه برای برنامه ریزی کامپوتر های دیگر زبان برنامه نویسی آن ها لازم است.
زبان برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه ما تصاویر و احساسات هستند. درست تا همین لحظه هم ضمیر ناخوداگاه شما با همین 2 مورد برنامه ریزی شده است.

آیا خاطره ای دارید که در ذهنتان بسیار پر رنگ باشد؟ حتما تجربه مطالعه درس های مدرسه را هم دارید که به سرعت از ذهنتان فراموش می شوند. سوال من این است؛ چطور این اتفاق می افتد؟ چرا آن خاطره این قدر پر رنگ است و با جزییات پس از سال ها هنوز همراه شماست؟ مگر این ذهن همان ذهنی نیست که درس های مدرسه را به خاطر می سپرد؟ چرا درس ها به سرعت فراموش می شوند اما خاطراتی این چنینی تا این حد با جزییات و برای مدت طولانی در خاطر شما می مانند؟
احساساتی که در آن خاطره وجود دارند و تصویری بودن آن  خاطره باعث ماندگاری بالای آن می شود.
احساسات شدیدی مانند ترس و یا شادی زیاد، باعث ماندگاری صحنه ها میشوند.
پس با تجسم واضح آنچه که می خواهید، همراه با احساسات قوی و مثبت آن را در ضمیر ناخودآگاهتان ثبت کنید.

از دست ندهید :   آیا زندگی شانسی و تصادفی است؟

گفت و گوی درونی

یکی از رازهای افرادی که خودشان را به شیوه مثبتی متحول می کنند این است که گفت و گوهای درونی خود را تغییر می دهند. ما به عنوان انسان در طول روز بیشترین گفت وگو را با خودمان داریم. متاسفانه بیشتر این گفت وگوها نیز منفی هستند. با خود گفت و گوهای مثبت و سازنده داشته باشید. به خودتان دایما بگویید که می توانید از عهده انجام کارها برآیید و موفق شوید.

تکرار و تلقین

یکی از ساده ترین راه ها برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه تکرار و تلقین است. برای نمونه همین تجسم واضح تصاویر را باید تکرار کنید. آن هم هر روز! درواقع باید یک روتین روزانه داشته باشید که این تجسم و تکرار جملات تاکیدی قدرتمند جزوی جدایی ناپذیر از آن است.

از دست ندهید :   هوش هیجانی یا EQ چیست؟ | 11 نشانه هوش هیجانی بالا

تکرار کنید تا باور کنید. با تکرار، باورهای جدید ساخته خواهند شد و ضمیر ناخودآگاه برنامه ریزی می شود. تکرار جملات تاکیدی مثبت نیز باید حتما با احساسات همراه باشد.

ریلکسیشن

یکی از راه ها برای کنار زدن فیلتر های ضمیر ناخودآگاه و برنامه ریزی اثر بخش و سریع، ریلکسیشن است. برای این منظور لازم است مراحل زیر را طی کنید:

1- به محل آرامی و بدون مزاحمت بروید

محلی را انتخاب کنید که بتوانید بدن مزاحمت، ده تا پانزده دقیقه آرامش داشته باشید.

2- 7 نفس عمیق بگشید و هربار تسم کنید که بیشتر و بیشتر در آارمش عمیق فرو می روید

با انجام این کار با هر تنفس به عمق بیشتری از آرامش فرو می روید و در واقع ذهن آگاه خود را خاموش می کنید. ذهن آگاه فیلتر کننده ورودی ها است و مانع ورود مستقیم و دست نخورده اطلاعات به ضمیر ناخودآگاه می شود.

3- وقتی به اندازه کافی آرام شدید شروع به تجسم رویای دلخواهتان کنید

حالا زمان طلایی است. با تجسم واضح آن چیزی که خواستارش هستید، ضمیر ناخودآگاه خود را برای موفقیت برنامه ریزی کنید. حتما تجسم واضح را از قبل تمرین کنید با تجسم چیزهای ساده شروع کنید و سعی کنید به وضوح خیلی خوبی از آن ها برسید.

از دست ندهید :   زباله های روحی چه هستند و چه تاثیری بر موفقیت ما دارند؟

ضمیر ناخودآگاه تنها به تجسم واضح پاسخ می دهد و ذهن انسان بین تجسم واضح و واقعیت تفاوتی قایل نیست.

تغییر محیط

یک راه بسیار بسیار ساده برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه، معاشرت با افرادی است که دوست داریم شبیه آنها شویم و به دستاوردهای مشابه آنها برسیم.

با افرادی معاشرت کنید که می خواهید مانند آن ها شوید و ارتباطتان را با افرادی که دوست ندارید شبیه آن ها باشید قطع کنید. شما میانگین 5 نفری هستید که بیشترین ارتباط را با آنها دارید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 48 میانگین امتیاز: 3.3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *