چگونه در زندگی برنامه ریزی کنیم؟

چگونه در زندگی برنامه ریزی کنیم؟

آیا برنامه ای برای زندگی تان دارید؟ بیشتر مردم هیچ برنامه ای برای زندگی شان ندارند! اما برنامه ریزی در زندگی بسیار مهم است!

در مورد چیز خیلی پیچیده ای صحبت نمی کنم. برنامه ی زندگی یک گزارش خیلی معمولی در مورد این است که الان در حوزه هایی که برایتان دارای اهمیت هستند کجا هستید؟ چه چیزهایی را می خواهید بهبود ببخشید و دوست دارید زندگی تان در آینده چه شکلی باشد؟

برنامه ریزی برای زندگی، چیز طولانی و سختی نیست! به نظرم منطقی است به جای اینکه مدت ها در جهت نادرست به سختی تلاش کنیم و در انتها به این نتیجه برسیم که راه را اشتباه آمده ایم، یک ساعت زمان بگذاریم و به زندگی دلخواهمان برسیم.

فرآیند برنامه ریزی در زندگی

چه امتیازی به زندگی خودتان می دهید؟

آیا از موقعیت کنونی تان راضی هستید؟ تا حدی راضی هستید؟ اصلا راضی نیستید؟ لطفا صادق باشید این جوابی است که به خودتان می دهید.

از دست ندهید :   جملات کوتاه موفقیت | 29 جمله کوتاه در مورد موفقیت

زندگیتان الان در چه حالی است؟

مختصرا شرایط زندگی تان را بنویسید. از نظر سلامتی، مالی، احساسی، روابط و هر حوزه دیگری که برای شما مهم است. زمان زیادی برای این مرحله نگذارید فقط چیزهایی که لازم است را مختصر توضیح دهید.

چه چیزی خوشحالتان می کند؟

به چیزهای لذت بخش زندگی تان فکر کنید. به چیزهایی که به خوبی پیش می روند. به افراد، موقعیت ها و اتفاقاتی که لذت و خوشی را به همراه دارند و یا لبخند روی لبتان می نشانند.

چه چیزهایی انرژی تان را می کشند؟

چه چیزهایی انرژی مثبت و شادی هایتان را از بین می برند؟ چه افراد، موقعیت ها، تصمیمات و اتفاقاتی هستند که باعث می شوند انرژی تان هدر رود و شما را به سوی استرس، اضطراب و افکار منفی می برند؟ همه ما از این افراد سمی در زندگی مان داریم که انرژی مان را مانند زالو می خورند!

از دست ندهید :   چگونه ثروتمند شویم؟ | 9 راهکار عملی!

چه چیز در زندگی تان درست نیست؟

کجاهای زندگی را باید بهبود بخشید؟ چه موانعی هستند که نمی گذارند به زندگی رویایی تان برسید؟

زندگی رویایی تان چه شکلی است؟

زندگی را توصیف کنید که درآن صبح ها با لبخند از خواب بیدار شوید. توصیف کنید که چه کارهایی انجام می هید؟ با جه کسانی هستید؟ و چه احساسی خواهید داشت؟ صادق و شفاف باشید. بسیار مهم است که به شدت در مورد چیز هایی که در آینده می خواهید، شفاف باشید.

برای رسیدن به این زندگی چه چیزی لازم دارید؟

به این فکر کنید که چه اتفاقی باید بیفتد تا از این جایی که الان هستید به جایی که دوست دارید برسید؟ لازم نیست نقشه اقدام ریز به ریز بنویسید. فقط اهداف و ایده های کلی را روی کاغذ بیاورید. می توانید بعدا دقیق شوید و ریز به ریز بنویسید که چه کارهایی باید انجام دهید. اما اول باید برای خودتان یک هدف قرار دهید. بینید چه عادت هایی باید کسب کنید و یا از چه طریقی باید محیط، نگرش و اطرافیانتان را تغییر دهید؟

از دست ندهید :   هوش هیجانی یا EQ چیست؟ | 11 نشانه هوش هیجانی بالا

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 7 میانگین امتیاز: 4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *