چگونه پول جمع کنیم ؟ ۲ قدم تا سرمایه داری !

چگونه پول جمع کنیم ؟ 2 قدم تا سرمایه داری !

پول جمع کردن خیلی ساده نیست مخصوصا با حقوق معمولی و منزل اجاره ای! اگر در تهران هم زندگی کنید که اوضاع سخت تر هم می شود. یکی از کارهای فوق العاده ضروری برای جمع کردن سرمایه، ثروتمندی و رسیدن به استقلال مالی پس انداز کردن یا همان پول جمع کردن است. اما چگونه پول جمع کنیم؟

واقعیتش را بخواهید، پول جمع کردن کار ساده ای نیست. البته در ادامه راهی برای جمع کردن پول پیشنهاد خواهم داد که این کار را ساده تر می کند ولی به خاطر داشته باشید که  اگر پول جمع کردن کار ساده ای بود، امروز همه سرمایه دار و ثروتمند بودند.

چرا نمی توانیم پول جمع کنیم؟

ضمیر ناخودآگاه ما اجازه نمی دهد تا وضعیت زندگی مان از هر جهتی تغییر زیادی داشته باشد. شروع به ایجاد هر تغییری که در زندگی بکنیم، در ابتدا با مخالفت شدید ناخودآکاه رو به رو می شویم. به عنوان مثال همین که شروع به پول جمع کردن می کنیم، ناخودآگاهمان از راه های مختلف تلاش می کند تا ما را از این سختی و تغییر منصرف کند. با ایده هایی مثل اینکه: حالا این ماه پس انداز نکن، الان این را بخر ولی ماه دیگر 2 برابر پس انداز کن! و یا اتفاقاتی در زندگی می افتد که به راحتی مقاومتمان را کنار گذاشه و تمام پس اندازمان را خرج می کنیم.

از دست ندهید :   سحر و جادو برای پولدار شدن

چگونه پول جمع کنیم؟

گام اول

همانطور که دیدیم، ضمیر ناخودآگاه ما بسیار زیرکانه با تغییرات مخالفت می کند. پس در گام اول باید از وجود این ساختار و کارکرد ضمیر ناخودآگاهمان آگاه باشیم تا آگاهانه در مقابل تغییرات دلخواهمان پافشاری کنیم.

گام دوم

در گام بعد ابتدا پس انداز و سپس خرج کردن مطرح می شود. شما باید از مبلغی که ماهانه دریافت می کنید، 20 درصد اول از همه پس انداز کرده و مابقی آن را خرج کنید. نمی توانید با مبلغ باقی مانده هزینه هایتان را بگذرانید ؟ 2راه بیشتر ندارید! یا درآمدتان را افزایش دهید و یا هزینه هایتان را کم کنید.

از دست ندهید :   ایده‌های پولساز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران

برای کاهش هزینه ها

برای پول جمع کردن، هر روز هزینه هایی که انجام می دهید را به طور دقیق بنویسید. بنویسید که بابت چه چیزهایی چه مقدار پول می پردازید پس از اینکه 1 ماه این موارد را یادداشت کردید، خواهید دید که در چه زمینه هایی هزینه بی مورد و غیر ضروری می کنید و می توانید تا حد زیادی این هزینه های اضافی را کنترل کنید.

البته نکته مثبت دیگری که پول جمع کردن دارد این است؛ همین که زندگی تان به سختی بگذرد مجبور خواهید شد تا به فکر بیفتید و منبع درآمد دیگری ایجاد کنید و یا بیشتر تلاش کنید تا درآمد بیشتری داشته باشید و بتوانید هزینه هایتان را بگذرانید.

از دست ندهید :   راه پولدار شدن ؛ ۴ نکته بسیار حرفه‌ای برای پولدار شدن

اگر پول جمع نکنید و تمام حقوقتان را خرج کنید، زندگیتان به سادگی می گذرد و این زندگی راحت اجازه نمی دهد تا هرگز تلاشی برای ثروتمند شدن انجام دهید!

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 2 میانگین امتیاز: 3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *