چگونه موفقیت خود را پایدار کنیم؟ ۳ نکته اصلی برای پایداری موفقیت!

چگونه موفقیت خود را پایدار کنیم

چند نفر را می شناسید که در زندگی به اهدافشان رسیده اند؟ مثلا پول زیادی به دست آورده اند، کسب و کار پر رونقی ساخته اند، رابطه دلخواهشان را ساخته اند و … بعد همه این دستاوردها را از دست داده اند؟ پس اساسا شاید مهم تر از خود موفقیت و موفق شدن، این است که موفقیت خود را پایدار کنیم. در ادامه 3 مانع اصلی پایدار ساخت موفقیت را باهم بررسی خواهیم کرد. با دوری از همین 3 عامل به سادگی می توانید موفقیت ها و دستاوردهای ارزشمند خود را پایدار کنید.

1- معنا

اساسا انسان موجودی معنوی است. یعنی چه؟ یعنی اینکه در هر کاری به دنبال معنا و دلیل انجام کار است. شما برای انجام هرکاری نیاز به دلیل و معنا دارید. اگر معنایی در پس گرفتن مدرک تحصیلی و درس خواندن شما نباشد، بعد از اینکه به هدفتان رسیدید، نه تنها احساس رضایت از خود نخواهید داشت، بلکه احساس پوچی خواهید کرد و نمی دانید که این همه سال تلاش را صرف چه چیزی کرده اید.

از دست ندهید :   آیا روشنفکر هستید؟

قبل از هر چیزی در زندگی معنا را بیابید. از خودتان بپرسید من چرا هر روز کار می کنم؟ این کار را برای چه انجام می دهم؟ به دنبال چه هدفی هستم؟ به یاد داشته باشید که هرگاه از خودتان بیرون بیایید و به خواسته های دیگران توجه کنید، می توانید رشد های نجومی را تجربه کنید. بی معنایی می تواند یکی از دلایل عدم پایداری موفقیت شما باشد.

2- طمع

در روایات و احادیث آمده است که از طمع دوری کن، چرا که در پس آن فقر نهفته است! به نظرم همین عبارت کافی است. حتما در زندگی تان طمع را تجربه کرده اید و عاقبت آن را دیده اید. انسان ذاتا موجودی طمع کار است و باید مراقب باشیم تا این خصوصیت ما را به زمین نزند. طمع شاید مهم ترین دلیلی است که بسیاری از افراد را به زمین می زند و موفقیت هایشان را ناپایدار می کند…

از دست ندهید :   7 راز موفقیت در زندگی زناشویی

3- غرور

تکبر مکن بر ره راستی *** که دستت گرفتند و برخاستی

فراموش نکنیم که اگر من امروز به موفقیت رسیده ام به من کمک شده. افراد بسیاری دست من را به طور مستقیم یا غیر مستقیم گرفته اند تا من به این نقطه رسیده ام. شاید اولین اتفاقی که برای افراد موفق می افتد غرور است. موفقیت، بیشتر مردم را زمین می زند تا شکست و تنها دلیل آن هم غرور بعد از موفقیت است. غرور شاید اولین عاملی است که موفقیت ها را ناپایدار می کند.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 4 میانگین امتیاز: 3.3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *