چگونه شکرگزار نعمتهای خدا باشیم؟ | گام هایی برای موفقیت بیشتر

گام هایی برای موفقیت بیشتر

چقدر متوجه نعمت ها هستیم؟

تا به حال شده یک از عزیزانتان بیمار شود؟ تا به حال شده برای خودتان مساله ای پیش بیاید که جانتان به لبتان برسد و شروع کنید به گلایه از زمین و زمان؟ تا به حال شده این نفسی که به سادگی می کشید بگیرد و نتوانید به سادگی الان تنفس کنید؟ تا به حال شده که به دلیل تنگی نفس یا بیماری قلبی نتوانید چند قدم پیاده راه بروید؟

بیشتر ما فکر می کنیم که خداوند ما را خلق کرده تا در این دنیا فقط مشکلات و مسایل را به دوش بکشیم. بیشتر ما فکر نمی کنیم که هرگز بتوانیم طعم خوشبختی را بچشیم. فکر می کنم همه می دانیم که نعمت هایی هم در زندگی هست، پیشنهاد می کنم کمی به نعمت هایی که داریم هم فکر کنیم.

رسول خدا می فرمایند: “دو نعمت وجود دارد که پنهان هستند: سلامتی و امنیت!”
بیشتر ما ایرانی ها از این 2 نعمت گران برخورداریم اما متوجه آن ها نیستیم!

خوشبختی و موفقیت کجا هستند؟

این خوشبختی چیست که ما صبح و شب فکر می کنیم نداریم؟ یک حرف محبت آمیز به عزیزانمان می تواند باعث ایجاد احساس خوشبختی شود. یک دست نوازش به سر فرزندمان می تواند هر دو ما را وارد دنیای شیرین خوشبختی کند. محبت کردن به یک حیوان می تواند احساس شیرین خوشبختی را به ما بدهد. خوشبختی شاخ و دم ندارد با همین چیزهای کوچک می توان خوشبختی را احساس کرد.

از دست ندهید :   13 راه برای کسب ثروت از اینترنت در ایران

اما بیشتر وقت ها از خدا طلب کاریم که چرا فلان مساله را داریم؟ چرا فلان مشکل هست؟

دوستان من این دنیا یک قانون ساده دارد: تا زمانی که زنده هستی مسأله خواهی داشت!

همه ما مساله داریم حتی ثروتمند ترین افراد دنیا هم مسایل و مشکلات خاص خود را دارند. ممکن است جتی شب ها از بزرگی مسایل خوابشان نبرد. اما زندگی یعنی همین! با حل همین مسایل است که ما احساس زنده بودن و مفید بودن و رشد کردن می کنیم.

لطفا به بیت پایانی از این شعر زیبای مولانا دقت کنید:

موفقیت و شکر گزاری

موفقیت و شکرگزاری

با این همه این رنج شما گنج شما باد          افسوس که بر گنج شما پرده شمایید

از قبال رنج است که انسان به فکر پیشرفت و ترقی می افتد. اگر بر فرض مثال به هنگام شکستن دست، برای ما دردی به وجود نیاید، آیا ما هرگز به دنبال بهبود و درمان خواهیم رفت؟ این مسایل و مشکلاتی هم که برای ما در زندگی درد ایجاد می کنند به همین شکل هستند. ما اگر در زمینه مالی تحت فشار هستیم، زندگی می خواهد به ما بگوید اشکالی در زمینه مالی وجود دارد و باد به دنبال حل آن برویم و با حل کردن این مساله، هم انسان بزرگ تری شویم، هم لذت بیشتری از زندگی ببریم و هم زندگی بهتر و راحت تری داشته باشیم.

از دست ندهید :   چرا انگیزه نداریم؟ چگونه با انگیزه باشیم؟

مسئولیت پذیری؛ شرط موفقیت و پیشرفت

مسئولیت پذیری بالا یکی از نقاط مشترک تمام افراد موفق است. ما برای موفق شدن در رسیدن به اهدافمان باید مسئولیت پذیری فوق العاده بالای داشته باشیم. هر اتفاقی که در زندگی می افتد و هرچیز ناراحت کننده ای که در زندگی ما وجود دارد، فقط و فقط مسئول آن ما هستیم.
هرگاه شروع کردید دیگران را مقصر وضعیت زندگی خود بدانید، به خود بگویید: من مسئول هستم! با گفتن همین جمله آرامش بیشتری خواهید یافت و حالا می توانید از خود بپرسید که چطور می توانم این مسأله را حل کنم؟ در این وقت ضمیر ناخودآگاهتان به کمک شما خواهد آمد تا با نیروی بی اندازه اش مسأله را حل کند.

بزرگترین قدرتی که به انسان داده شده، قدرت تمرکز است هیچ مساله ای، تکرار می کنم هیچ مساله ای، وجود ندارد که با تمرکز روی آن جل نشود. اگر از خودمان مدام سوال کنیم که: چگونه می توانم پول بیشتری داشته باشم؟ قطعا ضمیر ناخودآگاه ما پاسخ را خواهد یافت و ما این مساله را حل خواهیم کرد.

از دست ندهید :   چگونه با تصویر سازی ذهنی لاغر و خوش اندام شویم؟

لطفا برای داشته هایمان شکرگزار و نسبت به مسایل خوشبین باشیم . چرا که هر آن چیزی که الان داریم و به چشممان نمی آید، رویای فرد دیگری در روی زمین است و این مسایل و مشکلات زندگی می خواهند به رشد ما کمک کنند و زندگی بهتری برای ما به ارمغان بیاورند.

 

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 18 میانگین امتیاز: 2.7]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *