چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟

چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟

برای استفاده از قانون جذب ابتدا باید خواسته خود را وارد ذهن و ضمیر ناخودآگاهتان کنید. برای این منظور راه‌های متفاوتی وحود دارند که در ادامه باهم آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

بعد از این مرحله باید نشانه‌ها را دنبال کرده و گام‌های عملی بردارید. چراکه اگر تمام نیروهای ذهنتان را هم بسیج کنید، بدون اقدام عملی به نتیجه‌ای نخواهید رسید.

در این مقاله با هم نقشه گام به گام استفاده از قانون جذب را  مرور خواهیم کرد.

تجسم خلاق

ذهن ما یک منبع تصویری است و بهترین ارتباط را با تصاویر برقرار می‌کند. منظور از تجسم خلاق، تجسم واضح همراه با احساسات است. متاسفانه مشکل ما این است که صحنه‌های ناخوشایند را خیلی واضح‌تر و واقعی‌تر از صحنه‌های دلخواهمان در ذهن به تصویر می‌کشیم.

به عنوان مثال:

اگر شما به یک مادر بگویید که تصور کن دست فرزندت از دست تو رها شده و به سمت خیابان می‌دود. به حدی  واقعی آن را تجسم می کند که حتی از ترس این صحنه رنگ به رخسارش نمی‌ماند.

اما اگر از همین مادر بخواهید که خانه رویایی‌اش را تجسم کند، حس و حال خاصی در چهره‌اش مشهود نمی‌شود.

به همین دلیل است که احتمال جذب وقایع ناخوشایند برای ما بیش از رویاهای خوشایندمان است.

تجسم واضح یعنی توجه به تمام جزئیات، یعنی آن صحنه را زندگی کردن و به واقع در آن بودن درست مثل زمانی که شما کارگردان یک صحنه هستید. طبیعتا هیچ چیزی در آن صحنه اتفاقی نیست و تمام چیزها با دقت انتخاب شده‌اند.

از دست ندهید :   قدرت فکر انسان و تکنولوژی خلق سرنوشت

بنابراین باید از امروز تمرین تجسم کنید. تجسم واضح را از چیزهای ساده شروع کنید. می‌توانید از یک گل کمک بگیرید. آن را برای مدتی جلوی چشمانتان گرفته، سپس سعی کنید با چشمان بسته آن را به وضوح در ذهنتان تصویر کنید.

جملات تاکیدی

سری به گنجینه جملات تاکیدی مثبت روزانه بزنید. سپس جملات تاکیدی مناسب خودتان را پیدا کرده و آن ها را تکرار کنید. بهترین زمان‌ها برای تکرار جملات تاکیدی مثبت به شکل زیر هستند:

  1. صبح‌ها بلافاصله پس از بیداری
  2. میانه روز در آرامش
  3. شب‌ها قبل از خواب

تکرار جملات تاکیدی باعث تلقینات مثبت به ذهن و ضمیر ناخودآگاه شده و این تلقینات مثبت، تصویر ذهنی شما را از خودتان تغییر می‌دهند.

تصویر ذهنی امروز شما از خودتان در طی سال‌ها و توسط همین تلقین‌ها شکل گرفته و مسیر زندگی شما را تا به امروز شکل داده است.

افراد خانواده، برنامه‌های تلویزیونی، دوستان، معلمین، مربیان و … همگی با تلقین‌هایی که از کودکی به شما می‌کنند در حال شکل دادن تصویر ذهنی شما هستند.

به عنوان مثال:

اگر والدین کودکی دائما او را تحقیر کرده و به او سرکوفت بزنند، تصویر ذهنی او معیوب خواهد شد، در آینده فرد با اعتماد به نفسی نخواهد بود و دائما خراب کاری‌هایی خواهد کرد تا همواره این تصویر ذهنی معیوب خود را اثبات کند.

از دست ندهید :   چرا باید در پی علت هر اتفاق بود؟

تلقینات مثبت می‌توانند تصویر ذهنی معیوب را به تصویر ذهنی سالم تغییر داده و نیروی شما را در جذب خواسته‌هایتان چند برابر کنند.

احساسات

احساس، دروازه ضمیر ناخودآگاه است.

تا به حال دقت کرده‌اید که چرا حافظه شما در زمان‌هایی که احساسات زیادی دارید، بیشتر شده و موارد را با جزئیات و وضوح بیشتری ثبت می‌کند؟

به عنوان مثال:

صحنه‌های دلخراش به خوبی در ذهن ما می‌مانند. اما مگر این ذهن همان ذهنی نیست که با آن درس‌هایمان را حفظ می‌کنیم؟ پس چرا در به خاطر سپاری کتاب‌ها انقدر ضعیف عمل می‌کند، اما صحنه‌ دلخراش را به وضوح ثبت کرده است؟

هرچه در هنگام تجسم و تکرار جملات تاکیدی احساسات بیشتر و بهتری داشته باشید، قدرت قانون جذب را بیشتر درک خواهید کرد و بهتر می‌توانید از قانون جذب استفاده کنید.

شکرگزاری

شکرگزاری از آن احساسات مثبتی است که همواره می‌توان به سرعت در خود ایجاد کنیم. کافی است به داشته‌هایمان فکر کرده و یا آن‌ها را روی کاغذ بنویسیم.

نوشتن اهداف

به خاطر داشته باشید که اهداف تنها روی کاغذ وجود دارند. اهداف خود را بنویسید تا برایتان روشن شود که دارید به چه سمتی حرکت می کنید. سعی کنید روزانه چندین بار از روی اهدافتان بنویسید تا آن‌ها کاملا در ناخودآگاهتان حک شوند.

دائما از خودتان سوال کنید که چگونه می‌توانم به هدف‌هایم برسم. به خاطر داشته باشید که افراد موفق همواره سوالات بهتری از خودشان می‌پرسند و به همین دلیل پاسخ‌های بهتری نیز می‌گیرند.

از دست ندهید :   شرط سلامتی انسان چیست؟

افراد موفق همینطور بیشتر اوقات به اینکه چه چیزهایی می‌خواهند و چطور می‌توانند به خواسته‌هایشان برسند فکر می‌کنند.

برنامه‌ریزی

حالا نوبت برنامه‌ریزی است. برای رسیدن به خواسته‌هایتان به چه ارتباطاتی نیاز دارید؟ چه مهارت‌هایی را باید بیاموزید؟ چه کارهایی را باید از امروز شروع کنید؟ برنامه روزانه، هفتگی و ماهانه خود را داشته باشید تا بدانید که هر روز چقدر به سمت اهدفاتان پیش رفته‌اید.

اقدام

اقدام حلقه گمشده موفقیت ماست. متاسفانه ما همواره به دنبال جمع کردن اطلاعات هستیم و دائما می‌آموزیم بدون آینکه به دانسته‌های خود عمل کنیم.

دانسته‌هایتان را به کار گرفته و اقام کنید. تنها با به کار گرفتن دانسته‌هاست که می‌توان رویاها را از ذهن به دنیای واقعی آورد و پولی که در ذهن است را به شماره حساب دنیای واقعی انتقال داد.

کلید استفاده از قانون جذب در اقدام عملی است.

 

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 14 میانگین امتیاز: 3.4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *