چگونه از ضمیر ناخودآگاه استفاده کنیم؟ | ۸ راه استفاده از قدرت ناخودآگاه

ضمیر ناخودآگاه

ضمیر ناخودآگاه را به کودکی تشبیه کرده‌اند که یک دستش در دست ما و در دست دیگرش قدرت بیکران کائنات قرار دارد. با کمک گرفتن از قدرت ضمیر ناخودآگاه می‌توان مسائل زیادی را به سادگی از میان برداشت. در این مقاله با هم 8 راه عالی برای استفاده از ضمیر ناخودآگاه را خواهیم دید.

۱- گفت و گوی درونی مثبت

یکی از رازهای افراد موفق از آن کمک رفته و خودشان را متحول می‌کنند، تغییر گفت و گوهای درونی مخرب با گفت و گوهای سازنده است!

متاسفانه بیشتر گفت و گوهایی که ما در طول روز با خودمان انجام می‌دهیم مثبت نیستند و صرفا با جایزین کردن این گفت وگوها با موارد مثبت، می‌توان تغییرات زیبایی ایجاد کرد.

۲- مثبت فکر کنید

افراد موفق بیشتر اوقات به چیزهایی که می‌خواهند و اینکه چطور به آن‌ها برسند فکر می‌کنند. این شیوه تفکر مثبت، دایما ضمیر ناخودآگاه آن‌ها را برای موفقیت برنامه ریزی می‌کند.

داشتن افکار مثبت به تنهایی می تواند تمام زندگی‌تان را تغییر دهد.

از دست ندهید :   تصویر ذهنی از خود ؛ از صفر تا صد!

۳- اهداف واضح داشته باشید

اهداف نوشته شده و با مدل اسمارت داشته باشید. برایان تریسی می‌گوید: اگر بخواهم فقط یک راه برای رسیدن به خواسته‌هایتان به شما بگویم، این است که اهدافتان را بنویسید، برای رسیدن به آن‌ها برنامه ریزی کنید و هر روز روی این برنامه کار کنید!

اهدافتان را به صورت مرتب مرور کنید تا ضمیر ناخودآگاهتان دقیقا بداند که باید به دنبال چه چیزهایی باشد.

۴- جملات تاکیدی مثبت را تکرار کنید

تکرار جملات تاکیدی مثبت می‌تواند باورها و عادات قدیمی که در ضمیر ناخودآگاه شما جای گرفته‌اند را با عادت‌ها و باورهای سازنده جایگزین کند.

در واقع همه ما در پارادایم‌هایی زندگی می‌کنیم و دستاوردهایی متناسب با آن پارادایم داریم.

پارادایم تشکیل شده از عادت‌ها و باورهای ماست. تکرار جملات تاکیدی مثبت، می‌تواند به تغییر پارادایم کمک شایانی کند.

۵- از خودتان سوالات خوب ببرسید

اساس قدرت انسان در پرسیدن سوالات خوب است. شاید در تمام متن این مقاله، این عنوان از همه مهم‌تر باشد. باید از خودمان سوالات درست بپرسیم. هر سوالی که از خودمان می‌کنیم ضمیر ناخودآگاهمان به آن پاسخ خواهد داد.

از دست ندهید :   چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!

اگر از خود سوال کنیم چرا من اینقدر بدبخت هستم؟ ضمیر ناخودآگاه به ما دلایلش را نشان خواهد داد و اگر از خودمان سوال کنیم که؛ چطور می‌توانم درآمدم را ۲ برابر کنم؟ باز هم ضمیر ناخودآگاه به ما دلایل آن را نشان می‌دهد.

همواره انسان‌های موفق از خودشان سوالات خوبی می‌کنند.

۶- به نقاط جدید بروید

قرار گرفتن در محیط‌های جدید، باعث شکسته شدن عادت‌ها و چارچوب‌های کهنه ذهنی می‌شود. با قرار گرفتن در فضاهای جدید، قدرت خلاقیت شما بیشتر می‌شود چراکه قدرت خلاقیت و حل مساله در اختیار ضمیر ناخودآگاه ماست.

با استفاده از این نکته می‌توانید استفاده بیشتری از قدرت ضمیر ناخودآگاه ببرید.

۷- تمرکز کنید

تمرکز کردن بر روی یک مساله، قدر حل آن مساله را به شدت افزایش می‌دهد. متاسفانه در جامعه امروز، ما بسیار کمتر از قبل از قدرت تمرکز استفاده می‌کنیم. با کمک تمرکز، انرژی متمرکز می شود و هر جا که انرژی مترکز شود، مسايل حل خواهند شد.

از دست ندهید :   استفاده از قانون جذب کائنات برای رسیدن به آرزوها

۸- مدیتیشن کنید

مدیتیشن به افزاdش قدرت تمرکزکمک کرده و ذهن را آرام می‌کند. در روز ۱۵ تا ۳۰ دقیقه مدیتیشن پیشنهاد می‌شود. ما همواره در سر خود افکاری داریم که تنها در زمان سکوت خود را نشان می‌دهند. اگر این فرصت را به آن‌ها ندهیم، دائما در سرمان خواهند چرخید و آرامشمان را بر هم می‌زنند.

مدیتیشن به شما کمک می‌کند تا استفاده خود را از قدرت ضمیر ناخودآگاه بیشتر کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 24 میانگین امتیاز: 3.3]

یک نظر در مورد «چگونه از ضمیر ناخودآگاه استفاده کنیم؟ | ۸ راه استفاده از قدرت ناخودآگاه»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *